Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/TsoywrtaU30SSSSSS

Суспільство

Кіборг створив дитячий табір, де панує дух свободи, пригод та рівності (ВІДЕО)

Опубліковано

Дитячий табір «Строкаті Єноти» створили дорослі, яким свого часу було нудно з вожатими. А очолив їх один із кіборгів з Донецького аеропорту Олександр Чуб.

Як йому це вдалося, розповідає ШоТам.

Дитячий табір заснував кіборг, який бився за Донецький аеропорт. Тут діти вчаться підкорювати ріки й гори України та «залипати» у зоряному небі замість смартфонів.

«”Строкаті Єноти” – це табір для активних дітей, для активного дозвілля. Тут ми займаємося… дитинством!», – Анатолій Стеліга, керівник дитячого табору «Строкаті Єноти»

Дивіться відео: Ветеран з Тернопільщини розвиває ягідний бізнес та вчить цьому інших

Табір на березі Дністровського каньйону заснував ветеран Олександр Чуб. Це педагог, який у 2014 році брав участь у захисті Донецького аеропорту. Був поранений, а після реабілітації вирішив втілити давню мрію.

«Давня мрія – спробувати створити дитячі табори, але наповнені активністю, наповнені форматом вільного спілкування з мінімальною ієрархією там, де це не потрібно», — Олександр Чуб, засновник дитячого табору «Строкаті Єноти»

Першими до свого табору Олександр запросив дітей побратимів. А менторами стали друзі-однодумці: художники, спортсмени та захисники.

«Ми не викладаємо якісь заняття, не вчимо – це не уроки. А ми намагаємось надихнути, показати щось цікаве, незвичне, і ми не говоримо, що робити з того, що ми не робимо у своєму реальному житті. А ми ділимось конкретними ситуаціями, реальним досвідом, реальними досягненнями, скілами, і діти це приймають і потім несуть у своє життя», — Марина Ліпич, співорганізаторка та психологиня дитячого табору «Строкаті Єноти».

Єнотам не до смартфонів: скеледром, сплав, чайні церемонії та гравюра.

«Одна з цікавинок нашого табору – це “Правило 15 хвилин”. Тобто у нас немає обов’язкових занять. Дитина приходить на заняття, і в інструктора є 15 хвилин, щоб зацікавити дитину заняттям», — Анатолій Стеліга, керівник дитячого табору «Строкаті Єноти»

На початку 2022 року «Єноти» готували табір до нового сезону пригод, але…

«росія почала повномасштабне вторгнення. В той же день я з побратимами долучився до ЗСУ, відповідно, з 25 лютого я військовослужбовець. У нас 5 інструкторів пішло, долучилося до різних формувань безпеки й оборони країни, а ті, хто лишився, вони організували процес», — Олександр Чуб, засновник дитячого табору «Строкаті Єноти».

Попри війну, команда зуміла провести 5 таборів для понад 500 дітей. Дітей, які втратили батьків унаслідок російської агресії, приймали безплатно. Розпочати новий сезон пригод «Єнотам» допоміг Ветеранський фонд.

Читайте такожРівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше

За програмою підтримки ветеранських бізнесів ВАРТО придбали мотузковий парк. Закупили проєктор для кіно під зорями та сучасну техніку для таборової кухні.

«Ми можемо запікати тепер багато страв у духовці, це велика кількість. Ми можемо не додавати шкідливі олії, це все стає здоровіше, смачніше…Це посудомийки, холодильники, морозилки – тобто робота нашої кухні стала легша, їжа смачніша, і всі щасливі!!», — Лілія Голда, керує таборовою кухнею

Та найбільше непосидючі «єноти» чекали на новенький мотузковий парк. Тим паче, що на його відкриття приїхав із фронту улюблений тренер.

«Свій вільний час, коли є можливість долучатись до проєкту “строкатих”, я обов’язково долучаюсь. Якщо є вільний час, я його присвячую дітям», — Юрій Писарчук, інструктор мотузкового парку.

Поки такі зустрічі з тренерами в пікселі – рідкість. Та вони обіцяють, що після Перемоги табори «строкатих» будуть по всій Україні.

Нагадаємо, ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці. Основна частина прибутку йде на потреби Спілки ветеранів АТО Подільського району. 

Також ми повідомляли, що на порталі Дія.Бізнес з’явився новий розділ про ветеранський бізнес.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: