

Суспільство
Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів
Худі – це зручність, комфорт та універсальність. Цей одяг вже давно увійшов в основу гардеробу. А хтось завдяки худі та оригінальним принтам висловлює свої погляди на життя. Ми підшукали для вас вісім варіантів українських виробників, у яких можна знайти оригінальні та стильні моделі. Ці бренди – ще один доказ того, що українське – це стильно та сучасно.
Dream Team Wear

“Диявол носить Prada. Бог носить Jordan. Ангели – Dream Team”, – каже команда бренду Dream Team Wear.
Це український виробник якісних худі та аксесуарів. Тут можна знайти колекції з зухвалими принтами та різноманітними написами (“I am the lost McCallister”, “Мати драконів,” “Зима близько”, “Молода вовчиця”). А на зимові свята бренд випускає колекції з історіями та рецептами відомих страв: олів’є, шуба, борщ та інші. І кулінарних книг не потрібно =)
Dream Team Wear – це перший бренд, який почав активно використовувати техніку tiedye. Кожний виріб витравлено та пофарбовано вручну уже в готовому вигляді. І ні один малюнок не повторюється. Тому кожне худі від бренду є унікальним.
Де купити: Інстаграм
Вартість: 950–1050 грн.
Support by Poustovit

Українська дизайнерка Лілія Пустовіт створила бренд streetstyle одягу, який презентує яскраві та стильні моделі різних кольорів. Тут можна придбати худі на будь-який смак: чорне, бежеве, м’ятне, рожеве, синє, помаранчеве та інші.
Також бренд створює худі з крутими принтами, які мають урбаністичний підтекст. Наприклад, варіант з рукавами “Правий берег” та “Лівий берег” і листям каштана, за словами дизайнерки, показує рух та мікс ідей.
“Поєднуючи в собі unisex, street-wear та базу для сучасного гардеробу, SUPPORT by POUSTOVIT – це не тільки про одяг. Світ змінюється, і цей проект – наша реакція та відповідь на те, що відбувається”, – кажуть у Support by Poustovit.
Де купити: сайт
Вартість: в середньому 1500 гривень
Ozon Store

Якщо ви ще не знайомі з худі з написом “Відчувай”, то варто заглянути на сторінку бренду Ozon Store. Асортимент виробів тут постійно оновлюється. Бренд створює лімітовані колекції одягу унісекс.
У Ozon Store є об’ємні худі з нашивками у єдиному розмірі. Також кожний знайде собі тут модель в улюбленому кольорі з різними варіантами вишитих малюнків.
Де купити: Інстаграм
Ціни: від 900 гривень
Raйon

Це лайфстайл-бренд креативної вуличної культури. Raйon – це не просто одяг, а справжнє мистецтво. Худі від цього бренду стилізовані авторським принтами українських художників. Одяг зроблений з натуральних тканин та чудово підійде для будь-якої погоди.
Проте не варто ховати худі під куртками чи пальтами, адже унікальні стилізовані малюнки на спині виглядають дуже стильно та точно виділять вас з-поміж інших .Тож, ці моделі стануть ідеальним варіантом для теплої весни.
Де купити: Інстаграм
Ціни: 1500
SixtyNine

Хочете худі з портретом Ігоря Ніколаєва? У бренда SixtyNine є такі. А ще популярні з принтом “самознищення”. Бренд займається виробництвом якісних худі, світшотів та футболок з цікавими принтами. Заслуговує уваги колекція God Bless, у яку увійшли моделі з назвами міст України та спальних районів Києва. До речі, на сайті є конструктор, за допомогою якого ви можете створити власний дизайн свого майбутнього худі.
Одяг від SixtyNine стане чудовим варіантом подарунку, адже кожний виріб відправляють у іменних подарункових упаковках.
Де купити: сайт
Вартість: від 700 гривень
Garabuwka Clothing

Український бренд Garabuwka Clothing підійде для справжніх любителів мінімалізму. Адже тут можна знайти теплі, затишні і базові худі переважно пастельних відтінків. На виробах немає зайвих принтів та вишивок, тому вони точно підійдуть всім. Крім худі, у Garabuwka Clothing є також комбінезони, сукні та костюми. До речі, засновницею бренду є відома одеська блогерка Валерія Гарбулинська, яка часто сама позує в одязі від свого бренду.
Де купити: Інстаграм
Ціни: від 1500 гривень
lIlIT Art Store

Бренд lIlIT Art Store має одну особливість – весь величезний асортимент одягу, аксесуарів, подарунків випускається з принтами лише одного художника – Ліліт Саркісян. Від худі до кружки – все прикрашають авторські ілюстрації цієї художниці.
На худі та світшотах нанесені принти, які в оригіналі є настінними розписами Ліліт. З худі від lIlIT Art Store ви будете носити на спині справжні полотна картин.
Речі зроблені на 80% з бавовни, а в колекціях переважають пастельні відтінки.
Де купити: сайт
Ціни: 2200 гривень
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»