Суспільство
Хочеш здивувати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів
Опубліковано
8 місяців тому
Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!
До речі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом.
Тваринки, що завжди поруч
На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи.
Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.
Вартість: від 2500 до 4000 гривень
Де купити: в соцмережах Валерії Троцької
Годинники зі смоли
Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.
«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.
Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою
Де купити: в соцмережах Людмили
Прикраси з голубиного посліду
Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду.
Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням.
Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою
Де купити: в соцмережах художниці
Одяг з індивідуальними малюнками
Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.
У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!
Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів
Де купити: в соцмережах violartistry
Десерти, які не шкодять фігурі
В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.
«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.
Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку
Де купити: в соцмережах саndle.art.ua
Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.
Вам може сподобатися
-
Різдво в українському кіно: 9 фільмів про народну культуру на зимові свята
-
Чим прикрасити дім на свята? 7 варіантів оригінального декору на стіл та ялинку
-
11 ідей подарунків від крафтярів з усієї України: забирайте найкращі
-
Де купити дух Різдва: це зірка, павук і дідух, що поєднують українські традиції та сучасність
-
Кожна страва — донат на розвиток міста: це 10 проєктів, які фінансував ресторан Urban Space 100 у Франківську
-
8 українських фільмів, які захоплять вас своєю естетикою
Суспільство
Опубліковано
1 годину тому21.12.2024
Нове помешкання отримала родина Катерини і Олексія Тарусіних. У ньому житимуть десять дітей віком від 4 до 16 років.
Про це повідомив очільник Київської ОВА Руслан Кравченко
Родина переїхала на Київщину після того, як евакуювалася з Донеччини через обстріли російської армії. У новому будинку є просторі кімнати, сучасна кухня, дитячі ігрові зони тощо. Помешкання придбали коштом субвенції з державного бюджету.
Читайте також: На Київщині працюватиме модульна благодійна пекарня (ФОТО)
«Щиро вітаю родину Тарусіних з цією важливою подією! Нехай новий будинок стане місцем, де пануватиме любов та гармонія, а для дітей — справжнім домом, де вони зможуть відчути себе по-справжньому щасливими. Вдячний таким родинам, які відкрили свої серця та дім для дітей, що потребують любові й турботи. Ви — приклад людяності та сили духу!» — написав Руслан Кравченко.
Нагадаємо, що у Богданівці на Київщині відкрили перший тимчасовий освітній простір.
Фото: фейсбук-сторінка Руслана Кравченка
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
20 години тому20.12.2024
У Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше виконали стентування грудного відділу аорти — складне малоінвазивне хірургічне втручання, яке замінило традиційну відкриту операцію із розрізом грудної клітки.
Про це повідомили в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Як це було
Операцію провели спільно з ендоваскулярним кардіохірургом Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Над пацієнтом працювала злагоджена команда з трьох відділень лікарні: інтервенційної кардіології та рентгенангіографії, судинної хірургії та кардіохірургії.
Читати також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)
Пацієнтом став 49-річний чоловік із посттравматичною аневризмою аорти, яка виникла після автокатастрофи у 2007 році. Ця патологія — «бомба сповільненої дії», здатна спричинити миттєву смерть у разі розриву. Аневризму виявили випадково, оскільки явних симптомів чоловік не мав.
Під час операції лікарі закрили уражену ділянку аорти спеціальним стентграфтом — внутрішнім каркасом, що стабілізує судину. Методика дозволяє уникнути значного травмування та пришвидшити відновлення пацієнта.
Нагадаємо, що до київської лікарні під’єднали дві мобільні котельні (ФОТО).
Фото: Запорізька обласна клінічна лікарня.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
21 годину тому20.12.2024
На території Київського міського крематорію та меморіального комплексу «Парк пам’яті» проведуть масштабний ремонт, реконструкцію та реставрацію. Головний акцент — на впорядкуванні зон, де проводять поховання українських військовослужбовців.
Про це повідомили у КМДА.
Що оновлять
- Ритуальні корпуси крематорію;
- обладнання та адміністративний корпус;
- елементи благоустрою, зокрема паркову зону.
Проєкт передбачає також ремонт фасадів, гідроізоляцію, відновлення оздоблення стін і стель, захист бетонних конструкцій. Для зручності маломобільних груп облаштують пандуси та антиковзні підлоги.
Реставраційні роботи планують розпочати навесні. Проєкт уже отримав погодження Департаменту охорони культурної спадщини.
Читати також: На Київщині понад 20 тисяч об’єктів повернули до життя
Про комплекс
«Парк пам’яті» — архітектурно-містобудівний ансамбль із залами прощання, крематорієм, адміністративною будівлею, колумбарієм, парком і Стіною Пам’яті. Комплекс розташований поруч із Байковим кладовищем — пам’яткою національного значення.
За словами фахівців, через 50 років безперервної експлуатації комплекс перебуває в неналежному стані. Корозія конструкцій та зношеність обладнання вимагають термінового втручання.
Нагадаємо, що у Києві комунальники розчищають русло річки Либідь.
Фото: guide.kyivcity.gov.ua.
Коментарі
Шопочитати
Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки
Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...
Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату
В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...
«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках
Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...
Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати
Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...
Коментарі