Суспільство
Харківський завод Staleks релокувався і виготовляє продукцію світового рівня для майстрів манікюру (ВІДЕО)
Харківський завод Staleks переїхав до Вінниці і працевлаштував 200 місцевих робітників. Нині компанія навіть відкрила у Польщі нове підприємство і навчальний центр з манікюру.
Як завод світового рівня розвивається під час війни, розповідає ШоТам.
Staleks — один із найбільших у світі виробників продукції для б’юті-індустрії. До 24 лютого завод під Харковом виготовляв 30 000 одиниць продукції на день, 11 000 000 — за рік. Її продавали більш ніж у 30 країн світу. А колектив нараховував приблизно 1400 працівників.
Безперервні обстріли Харкова змусили керівництво Staleks піти на ризикований крок. Операцію «Релокація бізнесу» почали в середині березня.
«Тільки в одній Вінниці ми відвідали, 20-25 різних підприємств. Також були у Львові, у Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях. На початку квітня врешті визначилися з приміщенням, підписали договір і почали займатися релокацією», — розповідає заступник директора компанії Staleks Тимур Тодуа.
Читайте також: «Важливо виглядати гарно, щоб жити далі». Волонтерка-стилістка з Харкова одягає переселенців по всій Україні
На початку виживали завдяки іноземним клієнтам. Європейці на знак підтримки України збільшили обсяги закупівель. Це дало змогу працевлаштувати у Вінниці 200 робітників: місцевих та харків’ян.
«Коли в спокої твоя сім’я, є робота, є впевненість у завтрашньому дні — вже приємно. Хоч якийсь внесок можу зробити завдяки оплаті податків, а не просто сидіти в хаосі під обстрілами», — каже Ігор Лопатко, заточник манікюрних ножиць компанії Staleks
«Без людей, і особливо без тих, які були серйозно залучені до виробничого процесу, ми тут нічого не запустили б. Ми всім допомагали насамперед із житлом. Кожній людині. А їх зараз переїхало 100 осіб», — розповідає Тимур Тодуа, заступник директора компанії Staleks.
За 4 місяці Staleks вдалося вийти на 70% від довоєнного рівня завантаженості. Компанія навіть відкрила у Польщі новий завод і навчальний центр з манікюру. Усе — заради єдиної мети.
«Мрія кожного українця зараз — це перемога!», — Тимур Тодуа, заступник директора компанії Staleks.
Нагадаємо, громада на Волині шукає бізнеси, які готові працювати попри війну.
Також ШоТам повідомляв, як Краматорський артпростір переїхав до Дніпра і шиє спальні мішки ЗСУ.
Суспільство
У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.
Про це повідомляє ресурс Cheline.
Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.
Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
Чому такий підхід зараз важливий
«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).
Фото: Valerii Sorokin.
Суспільство
Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.
Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»
Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни
Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.
«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта
Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.
Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.
Фото: ЗУАП.
Суспільство
Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.
Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.
Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.
Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)
Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.
Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.
Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.
Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА