Суспільство
Харківський бренд виготовляє парфуми для українських артилеристок (ВІДЕО)
Парфуми в одній коробці з берцями – це про реалії українських жінок сьогодні.
Бренд парфумів із Харкова продовжує працювати попри війну та навіть відправляє ароматну підтримку українським артилеристкам.
Як наші відважні захисниці надихають український бізнес, розповідає ШоТам.
Вона мріє, щоб українські парфуми знали у всьому світі та дарує улюблені пахощі нашим артилеристкам на фронті.
Лариса Некрасова – підприємиця й парфумерка з Харкова. Нині чаклує над ароматами в Чернівцях. Колекція Bibliotheque de parfum налічує вже понад 40 ароматів.
Аромати разом розробляли парфумери з Харкова та Болоньї. Бренд готувався до випуску нової колекції, коли на місто полетіли російські ракети.
«Повилітали вікна, погоріли машини. І просто якимось дивом не зірвалися речовини, які були в той час на виробництві», — Лариса Некрасова, співзасновниця бренду Bibliotheque de parfum.
Продовжувати парфумерну справу, попри війну, надихнули українські захисниці. Ларисі написала дівчина з передової, яка носила з собою улюблені парфуми.
Так парфумерка долучилась до волонтерів, які готували посилки для бійчинь ЗСУ.
Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ
«Коли отримала світлини, дівчата мене відмітили у Фейсбуці, а потім ще й розповіли, що деякі з цих жінок працюють артилеристками… На фоні берців, білизни лежали наші Bibliotheque – це зворушливо дуже і приємно», — Лариса Некрасова, співзасновниця бренду Bibliotheque de parfum.
За підтримки італійських колег бренд таки випустив нову колекцію. Серію «8 станів жінки» презентували на виставці в Болоньї.
Компанія уже відновила виробництво аромасвічок і дифузорів в Україні. Перезапустити парфумерну лінію складніше, однак Лариса не здається.
Хоче, щоб українські парфуми полюбив увесь світ, а головне – самі українки.
«Я радію, коли чую, що товар український. Це наші люди міцні, які в тяжкий такий час стараються щось робити. Звісно, хтось починав раніше, хтось тепер, але я – за український бренд», — Христина Скрипник, відвідувачка магазину Bibliotheque de parfum у Чернівцях.
Докладніше читайте у матеріалі ШоТам Українські парфуми з незламного Харкова. Як бренд Bibliotheque de parfum відновив роботу в Чернівцях
Нагадаємо, волинянин створив бренд Bionerica і виготовляє джеми із карпатських ягід.
Також ми розповідали, що у Києві два брати створили майстерню інопланетного декору.
Суспільство

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.
Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.
Громада вирішує, як виглядатиме ринок
Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.
«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.
За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.
Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.
Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).
Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»
Суспільство

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.
Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.
У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.
«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.
Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця
Суспільство

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.
Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».
Відремонтують та покращать
Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.
Планують не лише реконструкцію, а й:
- зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
- збільшити в 5 разів озеленення;
- облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
- відновити та покращити вуличне освітлення.
Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь
Про Соборну
Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади.

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»