Суспільство
Харківська «Каша маслом» переїхала до Чернівців і годує клієнтів «як удома» (ВІДЕО)
Вони відточили швидкість обслуговування до 1 клієнта за хвилину.
Це харківська мережа кафе-їдалень «Каша маслом».Тут уже 20 років годують ситно, смачно і швидко. І навіть під обстрілами!
Як «Каша маслом» допомагала рідному Харкову, а нині підкорює Чернівці, розповідає ШоТам.
Вони 20 років годували українців, «як удома». І не припинили навіть тоді, коли війна змусила їх покинути свої домівки.
«Каша маслом» – українська мережа кафе-їдалень родом із Харкова. Загалом у Харкові та Києві працювало 10 закладів.
Коли росіяни атакували рідний Харків, команда згуртувалася. Усі запаси продуктів звезли в один заклад і влаштували там волонтерську кухню.
«Ми готували їжу з власних продуктів, котрі у нас залишалися на момент початку війни. А потім уже з нами домовлялися, так що нам завозили продукти і ми готували і віддавали. Це були і військові, і критична інфраструктура, і волонтери, котрі розвозили людям, які перебували у сховищі», — розповідає Денис Гавриличенко, керівник закладу «Каша маслом».
Щоб зберегти бізнес і робочі місця, один заклад релокували до Чернівців. Чернівчанам формат «шведської лінії» дуже сподобався.
Читайте також: «За день годуємо пів тисячі відвідувачів». Як харківська «Каша Маслом» релокувалася до Чернівців
Одну людину команда закладу може обслужити за хвилину. «Каша маслом» стала знахідкою для офісних працівників і школярів.
«Я спортсмен, тому для мене дуже важливе правильне харчування – ніяких фаст-фудів. Кожен день я їм тут, тому що в мене тренування і мені потрібні сила та енергія, які мені дає “Каша маслом”», — Максим Нестеренко, відвідувач.
Щодня «Каша маслом» готує та доставляє 50 обідів для військових. А для всіх захисників, рятувальників, пожежників та енергетиків діє знижка 15%.
«Народ є, народ любить нашу кухню, заходить. До нас приходить і поліція, і держслужбовці, і військові. Кожного дня. Навіть буває таке, що і снідають, і вечеряють», — Ніна Мельничук, працівниця кафе-їдальні «Каша маслом».
Попереду в команди «Каша маслом» багато роботи. Планують відбудуватися в Харкові і розширюватися в Чернівцях.
Нагадаємо, харківська пекарня «Тілі-тісто» переїхала і волонтерить усім колективом.
Також майстерня крафтових сувенірів «Мадера» переїхала з Краматорська і підтримує економіку в Хотині.
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide