

Економіка і бізнес
Харків’янин організував «з нуля» сирний бізнес з обігом мільйон гривень (ФОТО)
Харків’янин Андрій Кулик з дружиною Катериною з нуля побудували успішний «сирний» бізнес лише за три роки.
Про це пише Newsroom.
До того, як стати сироваром, Андрій Кулик займався бухгалтерією та аудитом, співпрацюючи з великими компаніями. Але часті відрядження почали заважати батькові двох дітей і, порадившись з дружиною подружжя вирішило відкрити сімейний бізнес.
«Пошуку себе я присвятив досить багато часу. Діяти вирішив від противного, поставивши собі питання: чим я б не хотів займатися. Це привело мене до сироваріння, тим більше, що я дуже люблю цей продукт», — розповідає Андрій.

Про ремесло сировара Андрій не знав нічого. На допомогу прийшли навчальні ролики в YouTube та електронні книги, опубліковані в Інтернеті у вільному доступі.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
Досконально вивчивши ази ремесла, Андрій організував вдома невелику кухню та купив маленьку напівпрофесійну сироварню на 20 літрів, витративши на стартап близько 10 тисяч гривень.
Перший млинець не грудкою
З перших кроків Андрій прийняв принципове рішення: виробляти продукт тільки з якісного молока та без додавання хімічних компонентів. У січні 2019 року підприємець зварив перший сир і дебют виявився вдалим. Продегустувавши отриманий результат, Андрій вирішив продовжувати розпочате. І тут постало питання: у кого купувати молоко.

«Тоді мені здавалося, що найкращу сировину можна придбати у невеликих фермерських господарств. Через недосвідченість я вважав, що якісним може бути лише те молоко, яке виробляють в домашніх умовах. Поїздивши по області та подивившись на утримання тварин в невеликих приватних фермах, я зрозумів, що знайти потрібного постачальника — завдання не з простих. Але мені вдалося відшукати виробника, який задовольнив мої вимоги. Це велике сучасне господарство в Чугуївському районі. Там корови в ідеальній чистоті, доїння відбувається за безконтактною технологією», — розповідає підприємець.
Читайте також: «Лавандовий кум» у квітах і «П’яний кум» у вині: на Житомирщині сироварня створює унікальні сири

Переробка і виробництво
Щотижня сімейна сироварня «Екан» переробляє 1000 літрів молока. Всю роботу в сироварні, від завантаження сировини в сепараторну до виставлення сиру на визрівання, виконує Андрій. Його дружина Катерина займається комунікацією з клієнтами, просування бренду в соціальних мережах та рекламою.
За словами підприємця, основні продажі відбуваються в мережі, частина продукції реалізується в декількох харківських супермаркетах у відділі фермерської продукції.
Пандемія залишилася непоміченою
Андрій розповідає, що підрахунком чистого прибутку на даному етапі він не займається — всі гроші йдуть на розвиток бізнесу.
«Криза, пов’язана з поширенням COVID-19, на нас особливо не вплинула. Я практично не помічаю пандемію, повністю зосередившись на сироварінні. Коли постало питання розширення, ми придбали додаткову техніку. Сироварня на 500 літрів куплена навесні минулого року, коштувала нам 80 тисяч гривень. Для її придбання ми не залучали ні інвесторів, ні кредитних коштів. За минулий рік виручка від усіх продажів — на виставках, в супермаркетах, онлайн-склала трохи більше мільйона гривень, роком раніше було в половину менше. Але зізнатися, я не знаю, скільки з цього — наш чистий прибуток. Все, що заробляємо-вкладаємо в розвиток», — розповів підприємець.

Протягом цього року Андрій підшукував нове приміщення для сироварні. Подружжя також розглядало варіант кредитування для будівництва сучасної будівлі.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині варять сир, що врятував долину мамонтів.
Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині крафтова сироварня стала частиною «Дороги гурманів».
Фото: newsroom.kh.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay