Технології
Кав’ярні в Луцьку збирають на переробку стаканчики: що з них роблять
У Луцьку мережа кав’ярень Kava Avenue почала збирати паперово-пластикові стаканчики на переробку. Перший контейнер встановили у кав’ярні на вулиці Винниченка, 25, передає Перший портал.
Приймають великі партії
“Потрапляючи у тубус, кавові стаканчики складаються у стоси і займають у 4,5 рази менше місця, – пояснює очільниця проекту “Зелений птах” Вікторія Норенко. – В один такий контейнер, куди не можна кидати кришки, соломинки, палички для розмішування цукру та чайні пакетики, поміщається 100-120 стаканчиків”.
Читайте також: Як українська школярка впроваджує розумне споживання пластику у Вінниці
Стаканчики відправлятимуть на переробку до Києва, уточнює еко-активістка, додаючи, що обсяги зібраної вторинної сировини кожна кав’ярня регулюватиме самостійно, але “Зеленому птаху” зручніше приймати великі партії.
Процес переробки триває до трьох днів, розповідає Вікторія Норенко. На переробному підприємстві гідророзбивач відділяє від паперу внутрішній поліетиленовий шар, завдяки якому стаканчики не розмокають від кави, – пояснює вона. – Паперову масу змішують з іншою макулатурою, а пластик можна відправляти на переробку іншим підприємствам».
413 стаканчиків – це блокнот
За словами власника мережі Андрія Хоменка, невдовзі спеціальні тубуси для збору паперово-пластикових стаканчиків встановлять і в інших кав’ярнях Kava Avenue.
Використані кавові стаканчики стають новими зошитами, шкільними щоденниками, блокнотами та фліпчартами. Приміром, на блокнот з 50 аркушів потрібно близько 413 горняток, а шкільний щоденник – 363.
Читайте також: Як обміняти пластик на каву у Дніпрі: українська молодь впроваджує інноваційний проект
З 2015 року проекту “Зелений птах” вдалось зібрати і переробити 52 тонни стаканчиків.
“Але це мало, лише у Києві можна щороку збирати більше, – каже Вікторія Норенко. – На жаль, багато кав’ярень не хоче відповідати за свої відходи – ми працюємо з 15 закладами».
Також “Зелений птах” переробляє упаковку тетра-пак, продає коробки для “екологічного переїзду” та хоче розпочати збір медичних відходів у населення.
Технології
Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.
Про це розробники повідомили в телеграмі.
«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.
Що відомо про гру
THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.
Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer
Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.
У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.
Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).
Фото: сторінка гри у Steam.
Коментарі
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі