Суспільство
Карантин і мистецтво. П’ять світових музеїв, які можна прямо зараз відвідати онлайн
Скільки разів ви обіцяли собі скласти хоча б приблизне уявлення про історію світового мистецтва й відкладали це на потім?
Навіть якщо ніскільки, подорож найвідомішими музеями світу – однозначно краща альтернатива, ніж прогулятись до парку і натрапити на адміністративний штраф тисяч на 17 гривень.
Під час карантину світові музеї відкрили онлайн-доступ до низки своїх експозицій, тож користуємось моментом і обираємо, що подивимось в першу чергу: “Мону Лізу” в Луврі чи найпершу друковану книгу в світі.
Музей Ван Гога – Амстердам, Нідерланди
Можна зекономити – 5 євро
У цьому музеї зберігається найбільша колекція робіт Вінсента Ван Гога – понад 200 полотен. Також можна вивчити і роботи його сучасників – Поля Гогена, Клода Моне та інших.
Аби як слід роздивитись експозиції, можна відправити у віртуальний тур музеєм разом з Google, а можна й заглянути на офіційний сайт музею, де до кожного шедевру художника знайдете також коментарі, пояснювальні відео, а також історії про життя і творчість Ван Гога. І все це – в яскравому та цікавому дизайні. Подивитися більше екскурсій можна за посиланням.
Музей Соломона Гуггенхейма – Нью-Йорк, США
Можна зекономити — $ 25
Музей мистецтва, створений меценатом і колекціонером Соломоном Гуггенхеймом – одне з найстаріших і найбільш відвідуваних зібрань сучасного мистецтва у світі.
Спіральну будівлю музею спроєктував знаменитий архітектор Френк Ллойд Райт. Вона входить до списку двадцяти найбільш відомих споруд минулого століття. На поверхах музею ви знайдете різні твори мистецтва, шедеври епохи імпресіоністів, що творили наприкінці ХХ століття, а також геніїв сучасності.
Подивитися екскурсію можна за посиланням.
Лувр – Париж, Франція
Можна зекономити – 17,00 €
Минулого року Лувр відвідали понад десять мільйонів осіб. Ця просто шалена відвідуваність міцно утримує його в статусі найбільш відвідуваного художнього музею світу.
Колекції Лувру охоплюють просто величезні географічні та часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності й до 1848 року.
Кращі твори мистецтва тут змагаються за увагу з експонатами, майже артефактами стародавніх цивілізацій.
На офіційний сайт Лувру є віртуальні екскурсії: ознайомлення з експонатами Стародавнього Єгипту та дослідження історію будівлі з 12-го століття до сьогодні.
Метрополітен-музей – Нью-Йорк, США
Можна зекономити – $25
Метрополітен-музей був заснований ще у другій половині дев’ятнадцятого століття.
Сьогодні він – третій за відвідуваністю у світі. Його постійна колекція містить понад два мільйони робіт: від творів мистецтва класичної давнини до картин та скульптур майже всіх європейських майстрів, І, звісно ж, великі колекції, присвячені американському і сучасному мистецтву.
Подивитися екскурсії можна за посиланням.
Британский музей, Лондон
Вхід – безкоштовний
Британський музей – другий у світі за кількістю експонатів після Лувру.
94 галереї загальною протяжністю 4 кілометри – ось що чекає кожного, хто захоче відвідати цю культурну пам’ятку Лондона.
Тут знайдете зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть.
Серед них – перше за повнотою в Європі зібрання давньоєгипетських старожитностей.
А в Бібліотеці Британського музею знайдете найпершу друковану книгу у світі «Алмазна сутра» про поведінку та образ життя бодхісатв – просвітлених істот в буддизмі. Тут же зберігаються перші видання давньогрецьких класиків, Велика хартія вольностей, яку ще називають першою конституцією Англії. А ще – автографи Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.
Деталі, як досліджувати Британський музей прямо з дому, знайдете за посиланням.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі