Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/RZPWhJBEbjA?si=fNkDjYoXWSy67TleSSSSSS

Суспільство

Історія українки, яка стала останньою принцесою Кореї (ВІДЕО)

Опубліковано

Як українка з родини шахтаря стала останньою принцесою Кореї.

Про невигадану історію Попелюшки розповідає ШоТам.

Заради неї нащадок корейського імператора пішов проти традицій і вчив українську мову.

«Невтямки, як я, українська дівчина з шахтарської Пенсильванії без жодних зв’язків, могла опинитися в такому місці. Таке не сплануєш — це неможливо спланувати», — Юлія Муллок, принцеса Кореї.

Майбутня принцеса народилася в родині українських емігрантів

Юлія Муллок народилася в 1923 році у Філадельфії в багатодітній родині українських емігрантів. Її батько працював у шахтах Пенсильванії, а мати була домогосподаркою. Коли США вступили у Другу світову, 19-річна Юлія пішла служити до війська.

«Я колись натрапила на статтю американської журналістки Шейли Мікаелс. Зі слів Юлії Муллок і того, що Шейла записує у статті, Юлія була однією з перших жінок у ВМС США, якій дозволили працювати з навігацією кораблів», — Уляна Скицька, журналістка.

Читайте такожТрагедія чи перемога? Дізнайся правду про бій під Крутами та зруйнуй історичні міфи (ТЕСТ)

Після закінчення війни Юлія отримала статус ветеранки, і це відкрило їй можливості для навчання. Адже статки родини не дозволили б їй отримати вищу освіту.

Юлія вивчилася на дизайнерку інтер’єрів і працювала бібліотекаркою в найкращій архітектурній компанії Нью-Йорка. Саме ця компанія розробляла скляну піраміду для Лувру. Але Юлія не відчувала себе реалізованою, тому наважилась на переїзд.

«Щось у житті не складалося: їй вже було за 30 років, вона неодружена, без творчої реалізації, і вже дуже хотілося змін. Її друг запропонував поїхати в Іспанію та розробляти інтер’єр одного з готелів. Юлія погодилася», — Уляна Скицька, журналістка.

Знайомство з останнім принцом Кореї

Перед від’їздом жінка шукала орендаря для квартири, і на оголошення відгукнувся її колега — кореєць Ї Гу. Але вона навіть не здогадувалася про справжні наміри чоловіка…

«Під час вечері сказав, що вже багато часу шукав приводу для знайомства. Під час цієї розмови, щоб показати, мабуть, серйозність своїх намірів, Ї Гу сказав декілька фраз українською мовою», — Уляна Скицька, журналістка.

Ї Гу зізнався в коханні, і Юлія погодилася заради нього залишитися в США. Уже потім вона дізналася, що її коханий — останній принц Кореї, нащадок монаршої династії Чосонів. Маєтки родини націоналізували, а Корея вже була президентською республікою.

Одружилися в українській католицькій церкві

Проте родина зберегла імператорські титули. У 1959 році заради Юлії Ї Гу погодився одружитися в українській католицькій церкві в Нью-Йорку. Пара жила на Гаваях, а в 1963 році монаршій родині дозволили повернутися до Південної Кореї.

Вони жили в Сеулі. Юлія займалася благодійністю — за добрі справи її навіть називали «великою матір’ю». Власних дітей у пари не було, і Юлія вирішила вдочерити дівчинку, яку назвала Євгенією.

«Це був шок, тому що клан Часонів правив Кореєю з 1392 року й до початку 20 століття. І сказати клану, що їхній рід не матиме прямого нащадка, а натомість продовжиться сиротою — це було нечувано. Але Юлія на це пішла», — Уляна Скицька, журналістка.

Читайте також«Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько

Родина принца не схвалила вчинок Юлії та вважала, що Ї Гу потрібен законний нащадок. Стосунки Юлії та Ї погіршилися. Вони почали жити окремо, а за 8 років офіційно розлучилися. Але Юлія продовжувала носити обручку… І через роки, коли давала інтерв’ю журналістам, пояснила чому.

«Так, мені здається, що я досі кохаю його», — Юлія Муллок, принцеса Кореї.

Ні Юлія, ні Ї не одружилися вдруге, і в принца не народився нащадок. Ї помер у Японії у 2005 році. Юлія дізналася про це з новин і приїхала попрощатися. Вона прожила ще 12 років і померла на Гаваях, коли їй було 94.

Жінка завжди відчувала себе українкою та дивувалася тому, якою непередбачуваною може бути доля.

«Юлія ніколи не була в Україні — Корея фактично стала її другою батьківщиною. Але вона себе описувала як українську дівчину з шахтарської Пенсильванії, якій доля зробила ось такий подарунок як принц і життя в палаці. І вона вважала, що таке не придумаєш — таке тільки стається. Життя цікавіше, ніж будь-який фільм», — Уляна Скицька, журналістка.

Нагадаємо, модель українського походження Кароліна Шіїно перемогла на конкурсі «Міс Японія-2024».

Раніше ми повідомляли, що Юлія «Тайра» Паєвська у Білому домі отримала нагороду «Найхоробріша жінка світу».

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: