

Суспільство
InfoLight.UA запустили ініціативу для підтримки локальних та прифронтових медіа
Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA пропонує незалежним ресурсам безоплатно публікувати контент на їхній платформі. Проєкт «Посилення голосу прифронтових медіа: Партнерство для розширення впливу» створили для підтримки локальних медіа та тих, що висвітлюють події у прифронтових містах і на деокупованих територіях України.
Про це повідомляє InfoLight.UA.
Як це працюватиме
InfoLight.UA пропонує локальним медіа:
- безкоштовну публікацію контенту на спеціальному агрегаторі;
- таргетовану рекламу для збільшення аудиторії;
- модерацію контенту, щоб запобігти поширенню дезінформації;
- партнерство з платформою Osavul для відстеження зловмисних наративів на основі ШІ.
Читайте також: в Україні відкрили перший культурний хаб ЮНЕСКО (ФОТО)
У проєкті можуть взяти участь офіційно зареєстровані медіа та ініціативні групи. Особливу увагу організатори приділяють медіа з прифронтових територій. Щоб подати заявку, заповнюйте анкету.
Мета ініціативи — допомогти медіа розширити аудиторію та підвищити вплив у інфополі.
Що відомо про організаторів
Дослідницько-аналітичну групу InfoLight.UA заснували у 2022 році у співпраці ГО «Фонд сприяння демократії» та Фонду Ганнса Зайделя в Україні. Платформа спеціалізується на системній протидії російським зловмисним наративам, співпрацює з Сектором безпеки й оборони України, надає експертну підтримку у сфері інформаційної безпеки.
Нагадуємо, що в Києві вулицю на Оболоні перейменують на честь героя «Азова» Олександра Гряника.
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство

У квітні стартувала програма UK-Ukraine School Partnerships, що об’єднає 100 українських і британських шкіл навколо теми «Радощі читання». Її мета — розвиток мовних навичок, культурний обмін і співпраця між учнями та вчителями обох країн.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.
Що відомо про проєкт
Першу хвилю вже розпочали 15 українських і 15 британських шкіл. Загалом у 2025-2026 роках до участі залучать по 50 шкіл з кожної країни.
Партнерства передбачають спільні освітні проєкти тривалістю від 4 до 6 місяців із можливістю продовження. Школи отримають методичну підтримку від Британської Ради та Національного фонду грамотності Великої Британії.
Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися
Програма також дає можливість українським учням у Великій Британії зберігати зв’язок з українською освітою, а вчителям — підвищувати кваліфікацію.
Ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, яку підписали у січні 2025 року. Програму реалізує Британська Рада в Україні спільно з МОН України за підтримки Міністерства освіти Великої Британії.
Нагадаємо, що вчителі зможуть автоматично створювати тести для учнів на платформі «Мрія».
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство

Завдяки пасажирам, які купували «Бойовий чай» у потягах «Укрзалізниці», вдалося акумулювати 6 550 000 гривень. У межах проєкту УЗ «Залізно поруч» зібрали на три нові автомобілі для евакуації поранених з фронту.
Про це повідомили в УЗ.
Про результати збору
Нові авто отримала 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи. Ці спеціалізовані автомобілі використовуватимуть для евакуації поранених з лінії бойового зіткнення до стабілізаційних пунктів, а далі — до медичних потягів УЗ.
Передачу авто провели на території мультимодального залізничного термінального комплексу, символічно поєднавши підтримку фронту зі стратегічною логістикою. Загалом завдяки цій ініціативі військові отримали вже 12 машин.
Читайте також: Канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО)



Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.
Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.
Для чого створюють сад
Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.
Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.
Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:
- майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
- зони садівничої терапії;
- простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
- індивідуальних зон відпочинку;
- окремої зони для дітей.
Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової