

Технології
I’m Ukrainian. Запустили платформу цифрового ком’юніті українців за кордоном
Запустили застосунок I’m Ukrainian – унікальну платформу цифрового ком’юніті українців за кордоном.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці ГО «Товариство дослідників України».
За словами авторів проєкту, головна мета платформи – зробити так, аби українці, які були вимушені покинути країну з початком вторгнення, не забували про своє походження.
«Згуртованість українців в Україні та за кордоном – один із стовпів, на яких тримається українська боротьба проти ворога. Для того, щоб українці, які вимушено покинули Батьківщину, ні на мить не забували про неї та своє походження, ми приєдналися до розробки та реалізації проєкту I’m Ukrainian», – йдеться в дописі.
Про застосунок
Наразі мобільний застосунок містить інформаційний контент для 7 країн Європи (Велика Британія, Німеччина, Італія, Іспанія, Австрія, Польща, Румунія) та пропонує 8 розділів:
• культурні події – добірка мистецьких заходів у країні, де перебуває користувач;
• мітапи – тематичні локальні заходи для українців країнах ЄС;
• локальні зустрічі – можливість створювати зустрічі із іншими українцями за кордоном (на каву, пробіжки, культурні події, бесіди тощо);
• мапа бізнесів – локальний бізнес (кав’ярня, манікюр, СТО, тощо), який відкритий українцями чи надає знижки для українців;
• програма лояльності – знижки від зареєстрованого в додатку локального бізнесу українців;
• міні ком’юніті – групи українців за інтересами, місцем проживання, фахом. Кожна зареєстрована спільнота українців може управляти своїми вступниками, писати для них новини, робити події, запускати опитування тощо;
• каталог сервісів із допомоги переселенцям – пропозиції від державних та недержавних організацій для переселенців із України(психологічна допомога, допомога мігрантам, мовні курси, правила переміщення громадським транспортом, тощо);
• корисний онлайн – онлайн курси, виставки, тощо, які доступні українцям у будь-якій країні.
Як завантажити
Завантажити застосунок I’m Ukrainian Mobile App можна за цим посиланням. Найближчим часом автори проєкту обіцяють додати до країн Канаду, США, Грузію та Туреччину.
Проєкт реалізовано громадською організацією «Товариство дослідників України», розробка – Smart Apps Lithuania, підтримка та волонтерство – EPAM та INTELLIAS.
Нагадаємо, українська компанія Headway потрапила до списку найвпливовіших компаній світу з цифрового навчання за версією інвестиційної платформи Global Silicon Valley.
Фото: facebook.com/tdukr.
Технології

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.
На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.
Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.
«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.



Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.
Про це повідомили в Міноборони України.
Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони
Технології

Український роботизований комплекс Ardal пройшов понад 17 кілометрів під щільним вогнем мінометів та артилерії для порятунку військових. Завдяки цій операції робот евакуював трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації
Деталі проведення місії
Робота створила компанія BUREVII, яка є учасником IT-кластера Brave1. Розробники не лише забезпечили технічну підтримку, а й безпосередньо долучилися до планування операції спільно з 92-ю ОШБр та 154-ю ОМБр.
Місію виконували на одній із найгарячіших ділянок фронту, де росіяни постійно застосовують дрони для коригування артилерійського вогню. Для успішного виконання місії залучили понад 50 фахівців, які використовували засоби радіоелектронної боротьби, розвідку з повітря, а також дрони-бомбери для відволікання уваги противника.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)
Завдяки злагодженій роботі підрозділів та можливостям НРК Ardal поранених вдалося евакуювати та доставити до шпиталю. При цьому сам робот залишився неушкодженим.
Наразі Україна активно інвестує у наземні роботизовані комплекси. У планах — поступово передати логістичні завдання на автоматизовані системи. Це дозволить не лише оптимізувати військові операції, а й зберегти життя українських захисників.
Опубліковано Михайло Федоров Середа, 2 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості.
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова