

Суспільство
Гуманітарна організація Direct Relief надає $10 млн на реабілітацію українців
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Гуманітарна організація Direct Relief виділяє $10 млн на розвиток реабілітаційної допомоги для українців.
Про це йдеться на урядовому порталі з посиланням на заяву президента Direct Relief Томаса Тіге.
«Direct Relief продовжить надавати підтримку Україні стільки, скільки це буде потрібно. Крім цього, заплановано виділити додатково $10 млн на розвиток реабілітаційної допомоги», — сказав Тіге.
Як йдеться на сайті організації, фінансування підтримає послуги фізичного та психологічного відновлення постраждалих під час конфлікту.
Відомо, що організація Direct Relief була з однією з перших, хто відгукнувся на потреби України і надала численні гуманітарні вантажі з ліками, медичними виробами, травматичними наборами та обладнанням.
«Добре пам’ятаємо першу екстрену поставку: 360 рюкзаків для польових медиків, які мали справу з травмами, інфекціями та іншими гострими медичними потребами. Це мало критичне значення та дозволило зберегти чимало життів. Наразі обсяг наданої гуманітарної допомоги становить уже понад $800 млн», — сказав міністр охорони здоров’я Ляшко.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)

Direct Relief планує й надалі розвивати напрям роботи мобільних амбулаторій на деокупованих територіях, що дасть змогу забезпечити доступність медичної допомоги для людей на перехідний період, допоки зруйновані медичні заклади не будуть відбудовані.
Крім цього, реалізується низка проєктів щодо навчання лікарів. Йдеться про курси реабілітаційної допомоги, починаючи з відділення інтенсивної терапії, теми ментального здоров’я.
Нагадаємо, у реабілітаційному центрі «Незламні» запустили напрям дитячого протезування.
Також ми повідомляли, що у Чернівцях відкрили підрозділ реабілітації для військових.
Фото: directrelief.org.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Національний банк України з 30 травня вводить в обіг пам’ятну монету «Павло Скоропадський». Її номінал — 2 гривні, а тираж становить 30 тисяч штук.
Про це повідомили у пресслужбі НБУ.
Зазначається, що монета присвячена 150-річчю від дня народження українського державного і політичного діяча, воєначальника, гетьмана України.
Читайте також: Не лише EcoFlow. Шукаєте зарядну станцію? 8 виробників, які допоможуть пережити блекаут зі світлом
На аверсі монети розміщено:
- на дзеркальному тлі унизу – малий Державний Герб України та напис «Україна»,
- праворуч – рік карбування монети — 2023,
- у центрі, на тлі стилізованого майва прапорів – трикутник (віньєтка Георгія Нарбута), що символізує певний культурний та економічний розквіт Української Держави за гетьманату Скоропадського, який обрамляють написи: «Українізація» (угорі), «Освіта», «Гривня» (з обох боків);
- угорі на дзеркальному тлі – номінал 2 грн та графічний знак гривні;
- унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено:
- праворуч – портрет Павла Скоропадського (праворуч),
- композиція, що символізує події Української революції,
- угорі на дзеркальному тлі – роки життя «1873 – 1945»;
- унизу напис «Павло Скоропадський».

Про Скоропадського
Павло Скоропадський — гетьман України, український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Походив із козацько-старшинського роду Скоропадських. Учасник російсько-японської та Першої світової війни. Гетьман Української Держави (29 квітня — 14 грудня 1918).
Нагадаємо, острівна країна у південній частині Тихого океану — Ніуе — випустила срібну пам’ятну монету «Воїн Азовсталі» номіналом 5 доларів.
Також ми розповідали, що дві українські пам’ятні монети увійшли до 10-ки кращих у світі.
Фото: bank.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Польщі з 1 червня стартує кінопрокат анімації «Мавка. Лісова пісня». Покази відбуватимуться українською мовою.
Про це повідомили у Держкіно.
Кінопрокат українською триватиме у червні та липні у кінотеатрах Варшави, Вроцлава, Ґданська, Ґдині, Щецина, Познані, Жешува та інших міст.
Зазначається, що прем’єра мультфільму польською мовою відбудеться 4 серпня 2023 року. Роль головної героїні озвучить польська телеведуча Роксана Венгель.
Фільм, створений за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», розповідає про міцний зв’язок людини з природою, вічні цінності кохання та вірності, а також боротьбу добра зі злом.
Мультфільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
Відзначимо, що «Мавка. Лісова пісня» — це 3D анімаційний фільм за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та образів народної міфології. Прем’єра в Україні відбулася 2 березня 2023 року.
На сьогодні цей анімаційний фільм є найкасовішим українським кінопроєктом та входить до 20-ки найкасовіших кінострічок за всю історію кінопрокату в Україні.
Нагадаємо, український мультфільм «Мавка. Лісова пісня» вийде у прокат у понад 80 країнах.
Раніше ми повідомляли, що за чотири дні прокату в Італії та Нідерландах мультфільм «Мавка. Лісова пісня» зібрав майже €350 тисяч.
Фото: facebook.com/ukrainefilmagency.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві, а саме в Шевченківському районі, організовують День донора, щоб зібрати кров воїнам ЗСУ.
Про захід повідомили на сайті Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.
День донора відбудеться у середу, 31 травня, з 10:00 по 15:00, на 3-му поверсі ТРЦ «Україна» за адресою площа Галицька, 3.
Забір крові проводять фахівці Київського міського центру крові за участю Київської міської клінічної лікарні № 18.
Охочі стати донором повинні мати із собою паспорт та ідентифікаційний код.
Готуючись до здачі крові, потрібно дотримуватися таких правил:
- Напередодні повечеряти, при цьому не вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.
- У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.
- За дві години до та дві години після дачі крові палити небезпечно і для вас, і для того, кому попаде ваша кров.
Що робити перед здачею крові?
- намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти;
- вживайте побільше рідини;
- відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;
- утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;
- за можливості, не курити за годину до процедури;
- обов’язково виспіться, відпочиньте.
Як харчуватися перед здачею крові:
- напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць.
- рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).
Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Не виконання цих порад може зашкодити якісно провести сепарацію вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою здачу.
Нагадаємо, на Львівщині почав працювати перший в Україні мобільний центр крові.
Також у Києві створили перший в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів.
Фото: shev.kyivcity.gov.ua.