Суспільство
Григорій Степанець: що відомо про українця, який заповів мільйони ЗСУ та українським вишам
Ім’я американця українського походження Григорія Степанця стало відомим завдяки виданню The New York Times. Журналісти з’ясували, що благодійник заповів мільйон доларів Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. Згодом стало відомо, що ще $2 млн отримав Український католицький університет.
ШоТам розповідає, що відомо про Григорія Степанця.
Благодійник родом із Вінниці
Григорій Степанець 1938 року народження. Його батько воював у Другій світовій війні та загинув у жовтні 1941 року. Маленького Григорія разом з матір’ю евакуювали на Урал, утім після закінчення війни вони повернулися до Вінниці. Там хлопець закінчив школу та готувався до вступу.
У 1956 році йому вдалося вступити до Московського державного університету імені М.В. Ломоносова, де отримав ступінь магістра з математики, а також ступінь магістра з хімії та ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Чоловік вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.
Підтримував дисидентів та став жертвою КДБ
Як пише УП, після здобуття освіти Степанець влаштувався на роботу в Москві до науково-дослідного інституту. Згодом він підписав листа на підтримку дисидентів і невдовзі був звільнений радянською владою за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, через що Григорій вже не міг працювати. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили.
Ситуація змінилася лише після приходу до влади Горбачова, тоді Степанець отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу.
Переїхав до США та влаштувався до Microsoft
У 1989 році він приїхав до США і почав працювати розробником програмного забезпечення в Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон. Разом із іншим розробником програмного забезпечення вони винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.
Заповів мільйони Залужному та українським вишам
У своєму заповіті українець Григорій Степанець щонайменше тричі згадав про свою батьківщину. Один мільйон доларів благодійник заповів Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному. За словами генерала, у такий спосіб Степанець вочевидь хотів підтримати наше військо.
«Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння», – розповів Залужний у коментарі Українській правді.
Ще два мільйони від Григорія Степанця отримав Український католицький університет. Коментуючи цю пожертву у виші зазначили, що раніше не були знайомі із благодійником. Вочевидь, американець дізнався про навчальний заклад зі ЗМІ та вирішив підтримати його роботу.
Також журналісти повідомляють, що ще 2 мільйони доларів Степанець заповів Києво-Могилянській академії.
Фото ілюстративне: broshka.com.ua.
Суспільство
Організація Gender Stream запустила новий проєкт «ВАРТОВІ», який допомагає боротися зі злочинами на ґрунті ненависті до ЛГБТКІ+ людей. Платформа надає юридичну та адвокатську підтримку постраждалим і документує правопорушення.
Про це повідовляють на сайті організації.
Юридична допомога
«ВАРТОВІ» працюють із випадками фізичного насильства, убивств, дискримінації, порушень прав і злочинів, пов’язаних із сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю. Серед напрямів — аналіз, моніторинг, освітня діяльність і адвокація.
«Ми прагнемо, щоб кожен і кожна, хто постраждав від злочинів ненависті, отримали підтримку, а винні відповідали за свої дії», — зазначила Ольга Полякова, очільниця Gender Stream.
Допомогу можуть отримати не лише представники та представниці ЛГБТКІ+ спільноти, а й їхні союзники та батьки.
Читати також: В Україні вийшов трейлер документального фільму про ЛГБТК+ спільноту під час війни
Співпраця з поліцією
Проєкт активно співпрацює з правоохоронцями, допомагаючи розпізнавати злочини ненависті. Для поліції організовують тренінги та надають супровід у роботі над такими випадками.
«Складність у фіксації подібних злочинів залишається проблемою через відсутність чітких механізмів реагування. «ВАРТОВІ» прагнуть змінити цю ситуацію, допоки не буде ухвалено законопроєкт 5488», — наголошують в організації.
Детальніше про ініціативу — за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні знімають документальний фільм про жінок-військових.
Фото: Freepik.
Коментарі
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі