Суспільство
Громади Запоріжжя можуть отримати грант на власні проекти
“Карітас Запоріжжя” оголошує конкурс мікрогрантів для громад. Про це повідомляє “Гурт”.
З метою підтримки громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні задля нарощення їхнього потенціалу у сфері подолання труднощів та самозахисту, подолання наслідків конфлікту та покращення якості життя людей в громаді Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя» оголошує конкурс мікрогрантів. Дедлайн подачі заявки – 19 травня 2019 р. Максимальна сума одного гранту – 20 400 грн.
Як зазначається, ініціатива реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини у рамках проекту «Створення багатофункціональних соціальних центрів для нарощення потенціалу осіб і громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, у сфері подолання труднощів та самозахисту».
Хто може взяти участь?
До участі у проекті запрошуються громадські організації, громади та ініціативні групи м. Запоріжжя та Запорізької область, а також мешканці Маріїнського та Ясинуватського районів Донецької області.
“Власний внесок грантоотримувача має становити щонайменше 10% від суми проекту. Відсотковий розподіл частин фінансування встановлюється в індивідуальному порядку, виходячи зі змісту та складових грантової заявки та визначається рішенням конкурсної Комісії. Розмір першої виплати становить не менше 50% від загальної суми гранту”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Програма USAID планує співпрацювати з українськими авторами грантових проектів
Учасники можуть подавати необмежену кількість пропозицій на конкурс мікрогрантів. Один учасник конкурсу може отримати лише один мікрогрант.
Пріоритет надаватиметься проектам, реалізація яких буде направлена на:
- активізацію громадян щодо розв’язання актуальних проблем та втілення соціально-значущих ініціатив в громаді;
- розвиток волонтерського руху;
- підвищення ролі інститутів громадянського суспільства;
- покращення інфраструктури населених пунктів;
- пропагування здорового способу життя;
- сприяння просвіті населення.
До участі у конкурсі не допускаються проектні пропозиції, які прямо чи опосередковано пропагують насильство, війну, расову, національну, іншу ворожнечу, прямо чи опосередковано дискримінують за будь-якою ознакою, створюють умови, що можуть вплинути на конкурентні умови на ринку товарів і послуг в регіоні.
Як подати заявку?
Максимальна тривалість проекту – 6 місяців. Всі проекти мають бути реалізовані до 1 грудня 2019 року. Заявки надсилати в електронному вигляді за посиланням.
Також звертаємо Вашу увагу, що окрім електронної заявки, необхідно підписану паперову версію. Паперову підписану копію заявки можна скачати за посиланням та надіслати рекомендованим листом за адресою: 69095 м. Запоріжжя, вул. Семафорна, 8, БО «БФ «Карітас Запоріжжя», або принести до офісу за адресою: м.Запоріжжя, вул. Семафорна, 8, кабінет №15 (Центр розвитку громад).
Кінцевий термін прийому заявок – 19 травня 2019 року. Дата початку реалізації проектів – 1 червня 2019 року.
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі
Суспільство
На поштовому випуску зобразили інсталяцію I`m Fine, яку вперше представили на фестивалі Burning Man у США влітку 2024 року.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Медіапроєкт під назвою Ukrainian Witnes започаткував митець Олексій Сай за ініціативи та координації Віталія Дейнеги. Вони створили артоб’єкт із артефактів російсько-української війни, які зібрали на деокупованих територіях:
- прострілених вуличних знаків;
- сонячних панелей;
- супутникових антен;
- знищених знаків із назвами міст;
- розбитих парканів тощо.
Читайте також: Митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО)
«Тепер наша болісна й водночас сильна відповідь світу зафіксується й на поштовій марці»‚ — написали в компанії. Загалом «Укрпошта» випустила 500 тисяч поштових наборів.
Нагадаємо, що у столиці виставляли інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Також ми писали, що «Укрпошта» оголосила найкращу марку та поштовий набір 2024 року.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віталія Дейнеги
Коментарі