Суспільство
Громада на Волині зайнялася ягідним виробництвом і тепер тоннами експортує продукцію
Прилісненська громада на Волині почала займатися ягідним виробництвом та залучила інвесторів. Тепер вирощуванням ягід займається майже 20% громади, а прибутки від оренди земель дозволяють забезпечувати функціонування дитячих садків та центру дозвілля.
Про це повідомили на сайті Програми «U-LEAD з Європою».
Зазначається, що це результат перших етапів реалізації стратегії розвитку, розробленої в межах Програми «U-LEAD з Європою».
Шлях до успіху
До створення ягідного кластеру громаду підштовхувало одразу декілька факторів: вдале розташування, бажання та досвід місцевих мешканців, а також збільшення території в ході децентралізації.
До Прилісненської громади приїжджають нові мешканці, повертається молодь, яка раніше працювала за кордоном. Тепер місцевим мешканцям не потрібно кудись їхати, адже заробити віднедавна можна й вдома.
Читайте також: «Десять хвилин – і готово!». Як сухі суміші від Happy Elk змінюють уявлення про швидке харчування та рятують мандрівників
«З’явилися нові робочі місця, а разом із ними — заробітна плата для населення. Інвестори орендують наші землі та вкладають кошти у вирощування ягід. Ми, як громада, отримуємо прибуток, завдяки якому забезпечуємо функціонування дитячих садочків та центрів дозвілля. Так само заробляє й наше комунальне підприємство, яке допомагає інвестору з обробкою землі», — запевнив заступник сільського голови.
Створення ягідного кластеру — одна з опорних цілей стратегії розвитку Прилісненської громади. Її розробили в межах «U-LEAD з Європою».
Утім ягідне виробництво — не єдина мета громади. Стратегія розвитку також передбачає створення туристичного кластеру та роботу над виробництвом альтернативного джерела енергії — тріски. Ці проєкти в громаді планують реалізувати впродовж наступних років та за участі сусідніх громад.
Нагадаємо, громада на Полтавщині налагодила виробництво паливних пелет.
Як ми повідомляли раніше, за підтримки ЄС громади Чернігівщини покращують соціальні та медичні послуги.
Фото: decentralization.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі