Суспільство
Громада на Тернопільщині виграла грант та облаштувала молодіжний простір із відеостудією
Озернянська громаді Тернопільської області за грантові кошти запустила молодіжний простір та відеостудію.
Про це повідомили на сайті Програми U-LEAD з Європою.
Зазначається, що грант на створення молодіжного простору виграла місцева громадська організація «Жива громада». Ідея з облаштуванням такого простору виникла в громаді ще до повномасштабного вторгнення, але втілити її вдалося фактично за рік від часу, коли про це йшлося на зустрічі громадських активістів.
«Нам дуже хотілося в селі Озерне щось зробити, щоб показати тим хлопцям та дівчатами, які зараз на війні та згодом повернуться, що ми тут не сиділи склавши руки, а працювали. Дивлячись на сусідні громади, в яких активно розвивається молодь та знаходить ресурси для реалізації своїх задумів, ми й дійшли до висновку, що в Озернянській громаді необхідно створити молодіжний простір», – зазначив керівник проєкту Назарій Наджога.
Від ідеї – до грантової заявки
Завдяки співпраці з регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області активісти дізналися про грантовий конкурс від YouthUp. Для представників громади та громадської організації експерти U-LEAD провели онлайн-консультацію, яка започаткувала напрацювання проєктної заявки.
За словами Наджоги, молодіжний простір – це місце, де молодь буде гуртуватися та спілкуватися, а відеостудія, яка діятиме на його базі, – це своєрідний магніт для молодих людей, можливість навчитися створювати якісний фото- та відеоконтент.
«Підтримка від U-LEAD була важливою, експерти допомогли окреслити кістяк проєкту, виокремити його ключові складові. Це стало основою для подальшої роботи над грантом, додало нам впевненості та розуміння для формування якісної заявки», – додав Наджога.
Як витратили грантові кошти
Завдяки гранту «Жива громада» закупила комплект меблів, необхідних для облаштування молодіжного простору, а для роботи відеостудії – сучасну техніку. Відтак, є можливість працювати на потужному персональному комп’ютері, функціонал якого дозволяє опрацьовувати відео- та фотоматеріали в професійних програмах.
Також активісти придбали якісний фотоапарат, на якому молодь опановує мистецтво фотографії. За його допомогою жителі громади зможуть у молодіжному просторі зробити фото на документи. Особливо важливо це для людей третього віку, які не завжди мають можливість поїхати та отримати таку послугу в іншому місті.
Крім того, у межах проєкту провели майже 20 навчальних заходів. Нині молодь працює над сценарієм короткометражного фільму про свою громаду, який планують самостійно відзняти та спробувати себе в ролі акторів і режисерів. Також четверо підлітків уже взяли участь у зйомках короткометражки, знімальна команда якої складається з їхніх однолітків з Тернополя.
«Для нас важливо створювати нові можливості для молодих людей, щоб вони могли реалізовувати себе та втілювати свої ідеї. Зараз для них проводяться навчання та різноманітні заходи», – зазначив секретар Озернянської сільради Назар Романів.
Нагадаємо, гомада селища Іванкове на Київщині благодійними майстер-класами збиратиме гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею.
Також ми писали, що у Дубовецькій громаді Івано-Франківської області колишню лікарню перетворили на прихисток для переселенців.
Фото: u-lead.org.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі