Суспільство
Гостиний двір у Києві перетворять на громадський простір
Стартував масштабний проєкт відновлення Гостиного двору в Києві. Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.
Про це повідомили у пресслужбі Мінкульту.
До розробки концепції розвитку пам’ятки залучають експертів із різних сфер. Реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади зберуться на проєктному семінарі «Гостиний двір: Фокус уваги – візія», щоб розробити покрокову Дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору в Києві.
Насамперед дослідять стан будівлі Гостиного двору та простір навколо нього, ознайомляться з намірами міста щодо реконструкції площі та запропонують можливі функції будівлі на основі результатів громадського опитування та світових аналогів.
Читайте також: Почни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
Мінкульт планує оприлюднити результати проєктного семінару для подальшого фахового та громадського обговорення.
Наразі для підготовки до семінару фахівці громадської організації «Урбанина» досліджують Контрактову площу, аналізують транспортні та людські потоки, типові маршрути тощо. Також проведуть опитування киян та мешканців Подолу щодо їх бачення долі Гостиного двору.
Також триває розробка проєкту протиаварійних робіт будівлі, оскільки тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані. Він отримав значні ушкодження, інженерні системи зруйновані, а територія засмічена.
У результаті такого масштабного перетворення за участі держави й громадськості Гостиний двір отримає нове життя і стане зручним та сучасним простором для жителів та гостей столиці.
Про Гостиний двір
Гостиний двір у Києві — монументальний торговельний комплекс на Контрактовій площі на Подолі, частково зведений у 1809-1813 роках за проєктом Л.Руска. Перебудований у 1828-1833 роках за проєктом А. Меленського, та наприкінці ХІХ століття. Знесений та відбудований наново за первісним проєктом Л. Руска архітектором В.Шевченко у 1983-1990 роках. У 2013 розпочата масштабна реконструкція за проєктом А. Миргородського.
Нагадаємо, у Львові активісти створюють «зелений» простір із дощовим садком.
Як ми повідомляли раніше, у Києві вперше на дорозі облаштували коробчасту розмітку.
Фото: mkip.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі