Суспільство
Генштаб показав, як у Британії українські воїни проходять психологічну смугу
У Великій Британії інструктори з Австралії в межах навчальної операції «Інтерфлекс» допомагали українським військовим відпрацьовувати підготовку до проактивних дій під час проходження психологічної смуги посеред густих лісів.
Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України та опублікував відповідне відео.
Зазначається, що саме такий підхід сповідують австралійські інструктори цієї багатонаціональної навчальної місії, що реалізується на полігонах Великої Британії.
На відео австралійський інструктор за допомогою перекладачки мотивує українського воїна швидше проходити психологічну смугу.
Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво
Це низка перешкод, які плазом має здолати військовослужбовець. Шлях супроводжується гучними імітаційними звуками — вибухами з міномета, кулеметною чергою і задимленням.
За одним із поворотів окопу воїна зустрічає ворог, якого слід знешкодити й роззброїти. Наприкінці на армійця очікує «поранений» – макет людини більш як 50 кілограмів завважки. Постраждалому слід надати першу медичну допомогу, а потім разом із товаришем донести в укриття.
Відомо, що у січні 2023 року контингент Австралійських сил оборони до 70 військовослужбовців прибув до Об’єднаного Королівства, щоб приєднатися до країн-партнерів, які готують українських новобранців під керівництвом Великої Британії.
Нагадаємо, українці пройшли курс підготовки у Британії під керівництвом канадських інструкторів.
Також ми повідомляли, як українські морські прикордонники пройшли навчання у Сполучених Штатах.
Фото: Генштаб ЗСУ.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі