Суспільство
Футболістки самотужки відкрили бренд напівфабрикатів, щоб утримувати команду (ВІДЕО)
Коли від жіночої футбольної команди «Маріуполь» відмовились спонсори, спортсменки вирішили відкрити власний бізнес. Так з’явилась ТМ «Власне виробництво» – унікальні напівфабрикати, які готують самі футболістки.
Смачнючі вареники й сирники допомогли не лише утримувати команду, але і виживати дівчатам під час окупації Маріуполя…
Неймовірну історію, у якій тісно переплелись футбол і вареники, розповідає ШоТам.
Щоб грати у футбол, вони… ліплять пельмені. Маріупольські футболістки 21 день мешкали в підвалі й готували на вогнищі. Нині ЖФК «Маріуполь» грає у вищій лізі й відновлює свій бізнес у Києві.
Понад усе на світі ці дівчата люблять грати у футбол. Втративши фінансування, рік тому запустили виробництво напівфабрикатів. Бренд «Власне виробництво» одразу полюбили в Маріуполі.
Вареники і сирники від команди продавали місцеві супермаркети. За 3 місяці роботи цеху команді вдалося вийти на самоокупність.
Але 24 лютого на Маріуполь полетіли російські снаряди. Виживали футболістки теж командно: спали в підвалі, готували на багатті.
«Нам треба було вижити. Нам треба було їжу на вогні готувати, по воду ходити, і весь час ми ховалися в підвалі. Це все були бомбардування, і тому не було часу плакати. Я перший раз заплакала, коли виїхала», — розповідає головна тренерка ЖФК «Маріуполь» Карина Кулаковська.
У пошуку безпеки дівчата виїхали до Болгарії. Щоб мати заробіток, знову почали робити свої фірмові напівфабрикати.
Пельмені та чебуреки від українських футболісток розлітались умить. Та щойно Україна оголосила про відновлення чемпіонату, дівчата чкурнули додому.
Читайте також: Ліпимо вареники, аби грати у футбол. Як жіноча команда «Маріуполь» сама собі стає спонсором
«Ми не могли упустити можливість брати участь і показувати кожною грою, що Маріуполь – це Україна. І ми нагадуємо про це кожної гри», — каже президентка ЖФК «Маріуполь» Яна Винокурова.
«Коли я була за кордоном, було дуже погано, сумно. Я не відчувала себе там потрібною, мені дуже хотілося додому, бо я розуміла, що там моє оточення, мої люди, мої букви…», — розповідає права захисниця ЖФК «Маріуполь» Катерина Худан.
Фанати допомогли зібрати гроші на нову форму, щоб дівчата могли грати. Спортсменки разом винаймають житло в Києві та невтомно працюють.
Уже готують свої фірмові смаколики для киян і шукають партнерів.
«Я звертаюсь до великих супермаркетів: ми класна команда, і в нас класні напівфабрикати – тому ви не тільки дасте нам змогу заробляти, а ви будете допомагати жіночому футболу у всій Україні!», — Карина Кулаковська, головна тренерка ЖФК «Маріуполь».
Нагадаємо, хобі пари харків’ян стало бізнесом під час війни.
Також ШоТам розповідав, як крафтова сироварня Budz Baran відкрилася в пандемію і розвивається під час війни.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі