Франція передасть Україні 100 дронів-камікадзе OSKAR (Opportunity Strike Kinetics Aircraft Ruggedised.
Про це повідомив гендиректор компанії Delair Бастьєн Манчіні в коментарі виданню Breaking Defense. На доопрацювання безпілотника з демонстраційного до бойового зразка знадобилося шість місяців.
Що про них відомо
Дрон OSKAR базується на моделі БпЛА UX11 від Delair і оснащений боєголовкою вагою 2,3 кг від компанії KNDS France. Завдяки цим модифікаціям безпілотник здатний вражати нерухомі цілі, легкоброньовані автомобілі та особовий склад противника.
Тривалість польоту OSKAR — до 45 хвилин без підзарядки, а максимальна відстань дії від системи зв’язку — 25 км. БпЛА використовує супутникову навігацію та може працювати у повністю зашифрованому режимі, що підвищує його стійкість до радіоелектронної боротьби.
Нагадаємо, що Любомир Левицький знімає фільм про унікальну спецоперацію ГУР та 3ОШБр (ВІДЕО).
Міністерство оборони України розпочинає військові випробування нових зразків спорядження для ЗСУ. Йдеться про маскувальний костюм (Тип 2), зимову шапку та спеціальний зимовий костюм.
«Наше завдання — забезпечити військових надійним і сучасним обмундируванням, яке відповідає реальним потребам армії. Випробування дадуть змогу перевірити, наскільки нові зразки відповідають вимогам надійності та зручності. Запрошуємо виробників до співпраці», — зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Технічні описи для дослідних партій доступні на порталі «Партнер МОУ» у розділі «Корисна інформація». Виробники можуть надати не менше 11 комплектів для тестування на безоплатній основі, подавши заявку через цей портал.
Міноборони закликає усіх зацікавлених долучитися до процесу для покращення забезпечення військових.
Нагадаємо, що на Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони.
У відомстві вказують, що ці супутники здатні робити знімки з надвисокою роздільною здатністю. До того ж вони можуть працювати за будь-якої погоди та в будь-який час доби.
Військові зможуть використовувати ці супутники залежно від того, на яких ділянках необхідні фотографії. Командування матиме доступ до інформації від усієї системи супутників ICEYE. Це сприятиме кращій обізнаності щодо ситуації на фронті та ухвалювати більш ефективні рішення.
Компанія співпрацює з Україною з 2022 року. У серпні того роки вони підписали контракт із БФ Сергія Притули. Тоді компанія надала доступ на аерокосмічну зйомку з одного зі своїх супутників. Із Міністерством оборони України ICEYE підписала меморандум про співпрацю влітку 2024 року.
Перейти на новий етап співпраці допоміг уряд Німеччини. Контракт щодо використання супутників підписали Міністерство оборони України, німецький індустріальний гігант Rheinmetall та міжнародна компанія SAR-супутників ICEYE.
Нагадаємо, що перші добровольці Українського легіону підписали контракти в Польщі.
На Тернопільщині жінки складають 48% від загальної кількості кандидатів, що значно перевищує середній показник по країні (19%). Друге і третє місця займають Чернівецька (44%) та Чернігівська (39%) області.
Загалом, Центри рекрутингу пропонують більше 10 000 вакансій у різних військових формуваннях, зокрема у Збройних силах України, Нацгвардії, Держприкордонслужбі та СБУ.
Нагадаємо, що у Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО).
Коментарі