Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд «Запорука» презентував фотопроєкт до Дня підтримки людей, які побороли рак

Опубліковано

З нагоди Дня підтримки людей, які поборли рак, що відзначають у першу неділю червня, благодійний фонд «Запорука» презентував у Львові фотопроєкт «Перемагамо Разом!».

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі благодійного фонду.

На фотовиставці представлені світлини 10 дітей-підопічних фонду, зроблені в період боротьби із раком.

«Перемагаємо разом» – це про неймовірну життєву силу дітей, яка допомогла їм стали тим, ким вони є сьогодні: «переможець» Антон (Рівне) бігає марафон, Ольга (Київ) працює в ІТ та стала черлідеркою, а Ліля (Київ) – тричі щасливою мамою. Саме цей досвід надихнув Меланку (Львів) стати психотерапевткою і волонтеркою  фонду «Запорука», а Валю (Львів) – фотографкою та співавторкою цього проєкту.

У кожного героя – своя історія перемоги. Але є те, що їх об’єднало. Своєю участю у проєкті вони підтримують тих, хто ще бореться. Показують, що рак виліковний. І що зараз точно не треба звертати уваги на тимчасові негаразди зі зовнішністю. Це все мине, і вони – доказ цьому. Головне – здолати головного ворога. В усіх, хто зараз хворіє, є великий шанс це зробити – перемогти рак разом з тими, хто знаходиться поряд, хто надихає та підтримує.

Читайте також: Історія команди ШоТам

Впродовж червня фотовиставку можна відвідати в арт-просторі торгового центру «Форум» (на 3му поверсі).

Про фонд

Благодійний фонд «Запорука» підтримує родини онкохворих дітей із 2008 року. Фонд надає психологічну, реабілітаційну та соціальну підтримку онкохворим дітям та їхнім сім’ям у лікарнях національного та регіонального рівня. У Києві надає безкоштовне житло на час лікування родинам у Центрі «Дача».

Читайте такожOhra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль

За 13 років існування фонд підтримав 5387 дітей на понад 100 мільйонів гривень. У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (Львів) фонд  розпочав створення першого в Західній Україні дитячого відділення трансплантації. Уже придбано обладнання вартістю майже 3 мільйони гривень, закінчується ремонт приміщення для майбутнього відділення, медики проходять навчання.

Нагадаємо, «Пробіг під каштанами» у Києві зібрав понад мільйон гривень для Центру дитячої кардіології.

Суспільство

Ветеран війни взяв під контроль чистоту у двох громадах на Закарпатті (ВІДЕО)

Опубліковано

Цей 43-річний чоловік зумів змінити підхід до сортування сміття на Закарпатті. І тепер з Дениса Галенка беруть приклад односельці та туристи. Про те, як чоловік вчить сусідів сортувати відходи та для чого об’єднались Буштинська й Углянська громади, дивіться в новому випуску ШоТам!

Денис Галенко родом із міста Тячів, але робота занесла його у Буштино. 7 років чоловік працював прикордонником на Закарпатті.

Коли почалося широкомасштабне вторгнення, без вагань пішов добровольцем на фронт. Лише кілька місяців тому Денис демобілізувався за сімейними обставинами. І перше, що побачив вдома – кількість сміття.

“Взагалі мені не подобається, коли сміття валяється, або ж щось лежить не на своєму місці. Я хотів, щоби все населення жило у чистоті”, – розповідає житель селища Буштино Денис Галенко .

Тоді він почав вирішувати проблему з малого – зі свого подвір’я. Спочатку дізнався, де роздільно приймають сміття, а потім вирив на городі компосну яму. Тим часом у громаді проблему вивозу сміття тільки загострювалася через наплив туристів. А приватні компанії з вивозу сміття відмовлялись обслуговувати всі села громади.

“Перше, що ми зробили ми почали працювати з підприємцями. Підприємці почали говорити, що не заходять у цей населений пункт. Ми зрозуміли, що так діла не буде і створили нове підприємство”, – каже голова громади.

У свою чергу, голова Буштинської громади почав шукати того, хто зможе очолити нове підприємство. Найкращою кандидатурою на цю посаду став Денис, який одразу погодився на пропозицію. Щоби краще орієнтуватися, Денис пішов на курси проєкту “ГОВЕРЛА”.

Читайте також: 9 сміливих бізнесів Сумщини, які продовжують роботу попри постійні обстріли

Тим більше, що громада у 2022 році стала партнером проєкту. Поки Денис навчався, у Буштино об’єднали зусилля з сусідами – Углянською громадою.

У Буштино вже обладнали сортувальну лінію та закупили сміттєві пакети.

“Ціль у нас така, щоб не заробити гроші на цьому етапі, а привчити людей, щоби тарифи були доступними для них”, – пояснює чоловік.

Тож Денис продовжує маленькими кроками робити громаду чистішою. Та точно знає, що війна не повинна цьому перешкоджати!

Нагадаємо, 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки

Опубліковано

У рамках другої хвилі інформаційно-освітньої кампанії з підвищення кіберграмотності в Україні стартувала гра, яка допомагає перевірити знання з кібергігієни. Гра спрямована на допомогу мешканцям багатоквартирного будинку у покращенні їхніх навичок у цій області.

Про це повідомляє Game.shotam

Наприклад, у грі розглядаються ситуації, коли Марія Петрівна отримала електронний лист про виграш у сумі 1000 доларів та повинна надіслати свої банківські реквізити та дані пенсійної картки, або коли студент Віталік втратив ноутбук з усіма своїми паролями.

Крім гри, учасникам пропонується ознайомитися з основними принципами кібергігієни, такими як регулярна зміна паролів, перевірка посилань перед переходом та безпека мережі Wi-Fi. Для цього створено короткі навчальні відео з поясненнями.

Кампанія охоплює різні вікові групи:

  • Підлітки (11-17 років),
  • дорослі (18-59 років)
  • люди похилого віку (60+)

Кожна група має свої особливості в користуванні технологіями та потребує підтримки в питаннях кібербезпеки.

Кампанію реалізує Представництво Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України й МОН України.

Нагадаємо, у Києві розкажуть про історію реставрації Андріївської церкви.

Фото: Game.shotam

Читати далі

Суспільство

Український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції

Опубліковано

У Венеції на вулицях розмістили мапи й буклети з інструкціями, де знаходити укриття у разі бомбардувань. Це нагадує мешканцям про наближення військової загрози та важливість готовності до можливої війни.

Про це повідомляє Суспільне.

фото: SKVOT

Читати також: У Торонто з’явиться новий магазин українських товарів

Про проєкт

Карту підготували у співпраці з креативною агенцією Bickerstaff.734. Мапи та буклети розвішали по вуличках Венеції. Цей різкий контраст слугує потужним нагадуванням про те, що війна поруч, та ніхто не застрахований від того, що вона може прийти до рідного міста.

фото: SKVOT

Неподалік від українського павільйону знаходиться Bunker II Guerilla Mondliale – бомбосховище з епохи Другої світової війни. На карті Google цей бункер відзначений як “закритий назавжди”, але акція українців заставляє європейців замислитися над тим, наскільки це “назавжди” є реальним.

Також з картою можна ознайомитися в онлайн-форматі.

Нагадаємо, що в “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися.

Також ми повідомляли, що в Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток.

Фото: SKVOT

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: