Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд «Відродження» оголосив гранти для інтеграції переселенців у нових громадах

Опубліковано

Міжнародний фонд «Відродження» оголосив конкурс для відпрацювання моделей соціальної інтеграції внутрішньо переміщених людей до життя нової територіальної громади.

Про це пише Гурт.

Мета конкурсу

Мета конкурсу – сприяння соціальній інтеграції ВПО до життя у нових для них територіальних громадах, де вони планують залишитися на тривалий час або назавжди, а також запобігання та сприяння вирішенню конфліктів на рівні обраних територіальних громад, які можуть виникати.

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні організації, які мають досвід практичної роботи із ВПО або медіації конфліктів у територіальних громадах. Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані у будь-якому регіоні України.

Пріоритети конкурсу

Проєктна пропозиція може передбачати такі види діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

  • здійснення заходів із соціальної інтеграції ВПО до життя в територіальних громадах України, де вони мешкають наразі та планують залишатися протягом тривалого часу, зокрема, із використанням інструментів місцевої демократії;
  • створення умов для використання потенціалу ВПО (їх знань, вмінь, навичок тощо) для потреб розвитку територіальних громад, де вони проживають;
  • запобігання та медіація конфліктів в обраних територіальних громадах, стороною яких є чи можуть стати ВПО, та здійснення заходів для мінімізації ризиків виникненню нових подібних конфліктів у майбутньому;
  • розробка, публічне обговорення та лобіювання проєктів місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення / створення умов для тривалого перебування ВПО у територіальній громаді;
  • надання ВПО правової допомоги, консультативних, інформаційних та інших видів послуг.

Учасники конкурсу мають передбачити поширення напрацьованої під час реалізації проєкту моделі соціальної інтеграції ВПО до життя у новій територіальній громаді, інформування громадськості про хід виконання проєкту та його результати, поширення кращого досвіду (історій успіху) серед територіальних громад через ЗМІ, Інтернет, нові медіа.

Терміни проєкту

Термін реалізації проєкту – до 9 місяців. Орієнтовний термін початку реалізації проєктів –
1 вересня 2022 р.

За підсумками конкурсу передбачається підтримати орієнтовно 8-10 проєктних пропозицій.

Діяльність за кожним проєктом має реалізовуватися у 1-2 територіальних громадах, обраних учасником конкурсу в межах певної області.

Перевага надаватиметься проєктним пропозиціям, які:

  • охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу;
  • подано учасниками конкурсу, що мають попередній досвід роботи із ВПО та медіації конфліктів у територіальних громадах;
  • будуть виконуватися у співпраці із органами місцевого самоврядування;
  • спрямовано на здійснення діяльності, яка окрім подолання конфліктів (за наявності таких в обраних територіальних громадах), передбачає здійснення комплексу заходів для запобігання конфліктів у майбутньому;
  • передбачають активне використання форм місцевої демократії для інтеграції ВПО до життя у громадах, в яких вони опинилися.

Читайте також: «Я не можу сказати: наберіть завтра, подумаємо». Як киянин на байку став Святим Миколаєм для наших бійців

Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:

  • відповідність поданої проєктної пропозиції меті й пріоритетним напрямам конкурсу;
  • зрозумілість мети проєктної пропозиції, відповідність завдань та діяльності в межах проєкту його меті;
  • прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін, залучення органів влади й інститутів громадянського суспільства до досягнення цих змін;
  • спрямованість на подолання конфронтації між учасниками конфліктів;
  • комплексність підходів до вирішення проблем;
  • попередній досвід учасника конкурсу у проведенні діяльності, передбаченої проєктною пропозицією;
  • реалістичність виконання проєкту, наявність чіткого плану його реалізації, ефективність запропонованих механізмів реалізації ідей проєкту, визначеність очікуваних результатів;
  • врахування принципів гендерної рівності і недискримінації у планованій проєктній діяльності;
  • життєздатність проєкту після завершення його реалізації.

Фінансування проєкту

Загальний бюджет конкурсу – 3 218 039 гривень.

Оптимальний розмір гранту – 300 000 – 370 000 гривень.

Останній термін подання проєктних пропозицій – 13 липня 2022 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів – до 5 серпня 2022 року.

Як податися?

Проєктну пропозицію з додатками слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс». Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.

Завантажити аплікаційну форму можна тут.

Подати проєктну пропозицію тут.

Проєктні пропозиції, які будуть зареєстровані на сайті МФВ після 15:00 13 липня 2022 року за київським часом, не розглядатимуться. 

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.

В межах конкурсу не будуть підтримуватися проєктні пропозиції, які передбачають облаштування місць проживання для ВПО, організації їх харчування, надання медичних, соціальної та гуманітарної допомоги, придбання медикаментів тощо. Також за кошти гранту не можна буде здійснювати будівельні та ремонтні роботи.

  • Проєктні пропозиції, подані в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуться.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
  • Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.
  • Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови в підтримці проєктних пропозицій не повідомляються.

У разі виникнення додаткових запитань можна звертатиися до 8 липня 2022 р. на електронні адреси [email protected] (Олена Луцишина, координатор Програми Демократична практика та [email protected] (Олексій Орловський, директор Програми Демократична практика).

Нагадаємо, в Україні запустили освітню платформу «Ментори в тилу», яка допомагає ЗСУ.

Фото: James/Unsplash.

Суспільство

«Тримаюся далі»: як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік

Опубліковано

Наталія Комаренко — волонтерка з Києва, яка з 2014 року допомагає українським військовим та підтримує дітей з інвалідністю. Вона є засновницею фонду «З теплом у серці», який цьогоріч здобув відзнаку «Варті» від «Нової пошти».

Про це повідомили в «Новій пошті».

Заснування власного фонду

Поштовхом до створення власного фонду став особистий досвід — середня дитина Наталії має рідкісне генетичне захворювання. Організація «З теплом у серці» стала платформою для взаємодії батьків, обміну досвідом і підтримки дітей.

Спочатку фонд проводив невеликі безплатні заходи для дітей: походи до кав’ярень, зоопарків, кінотеатрів тощо. З часом спільнота розрослась — нині вона об’єднує понад 1500 родин. Учасники отримують гуманітарну підтримку, консультації, можливість спілкуватися й організовувати спільні активності.

Щоденна допомога армії

З початком війни у 2014 році Наталія долучилась до допомоги армії. Сьогодні вона щоденно займається волонтерською логістикою: закуповує, збирає та відправляє техніку, обладнання, автівки та інші необхідні речі для військових.

«Волонтером бути непросто. Я щоранку подумки кидаю цю справу, а вдень вже викладаю допис про збір чи пошук необхідного. Я роблю це для тих, хто мене захищає. Для тих, хто пише теплі слова подяки. Хоча дякувати маємо ми», — розповіла Наталія Комаренко.

Упродовж останніх трьох років вона організувала збори на різні потреби: від засобів особистої гігієни до FPV-дронів, зарядних станцій і акумуляторів для техніки. Підтримку надсилають не лише українці, а й друзі з-за кордону, зокрема волонтери з Ірландії, які передали п’ять машин швидкої допомоги та сім інших автівок.

Наталія Комаренко з ірландськими волонтерами

Читайте також: Учасники забігу MHP Run4Victory зібрали понад 700 тисяч грн на дрони для фронту

Комунікація з військовими

Наталія підтримує зв’язок із військовими переважно онлайн, але також приїжджає на вокзали, коли бійці вирушають на фронт чи повертаються з нього. Вона каже, що в такі моменти простий контакт, присутність і кілька слів підтримки мають велике значення.

«Мені пишуть — потяг о 22-й, чи могла б приїхати? Звісно, я приїду. Розумію, що їм у цей час треба підтримка. Тому я кидаю все й лечу. Людина їде на війну або щойно звідти. Наші захисники мають відчувати, що вони не самі», — поділилася Наталія.

Найскладнішими залишаються випадки, коли вона дізнається про загибель адресата вже після відправки посилки. У таких ситуаціях волонтерка переадресовує допомогу іншим.

Як справляється з навантаженням

Волонтерка розповіла, що емоційне виснаження трапляється регулярно. Іноді її підтримують самі військові: один із них переказав 25 тисяч гривень і сам закрив збір для своєї бригади. Також вона додала, що одного разу отримала переказ на 60 тисяч гривень від анонімного відправника. Тоді Наталія закрила кілька зборів.

Щоб відновити ресурс, Наталія разом з іншими мамами дітей з інвалідністю організовує «перезавантаження» — короткі поїздки, прогулянки, неформальні зустрічі.

Попри всі труднощі, вона продовжує допомагати, виховує трьох дітей і розвиває фонд, який став точкою опори для багатьох українських родин.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

Отримання відзнаки «Варті»

Цьогоріч фонд «З теплом у серці» отримав відзнаку «Варті» від «Нової пошти» в номінації «Допомога людям з інвалідністю». Переможців обрали шляхом відкритого голосування та за обсягами перевезень. Фонд Наталії за 2024 рік відправив 240 тонн гуманітарного вантажу, скориставшись безоплатними послугами «Гуманітарної Нової пошти».

Нагадаємо, що «Нова пошта» нагородила українських волонтерів: хто отримав відзнаку «Варті».

Фото: Наталія Комаренко

Читати далі

Суспільство

Учасники забігу MHP Run4Victory зібрали понад 700 тисяч грн на дрони для фронту

Опубліковано

Учасники черкаського забігу MHP Run4Victory зібрали 718 602 гривні під час реєстрації на подію. Усі кошти передадуть на закупівлю дронів для 118-ї бригади територіальної оборони, яка нині виконує бойові завдання на кількох напрямках фронту.

Про це повідомили організатори забігу.

Мета благодійного забігу

Подію організовували компанія МХП, БФ «МХП — Громаді» та спортивний партнер NewRun. Забіг мав відбутися 6 квітня, але його скасували через національну жалобу за загиблими у Кривому Розі та обстріли українських міст.

«Ми планували провести благодійний забіг, щоб об’єднати людей навколо допомоги військовим. Але з огляду на національну жалобу за загиблими в Кривому Розі та ранкові ворожі обстріли, ми ухвалили непросте, але правильне рішення — скасувати масовий захід. Натомість ми не скасували головне — підтримку наших захисників. Усі кошти передаємо 118-й бригаді, яка сьогодні на передовій. Щиро дякуємо кожному учаснику. Разом — ми сила», — сказав директор БФ «МХП — Громаді» Олександр Пахолюк.

Загалом на подію зареєструвалися 1414 учасників. Понад 718 тисяч гривень спрямують на закупівлю дронів для військових 118-ї бригади, які захищали Україну в Попасній, Бахмуті, Вугледарі, та Кураховому, а зараз виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку, північному кордоні та Курщині.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

«Підтримка від цивільних і благодійних ініціатив, таких як забіг MHP Run4Victory, є неймовірно важливою для нашої бригади. Вона не лише матеріально-технічно підсилює нас, але й додає моральної сили. Кожен такий захід надихає нас робити все можливе задля перемоги», — зазначив комбриг Ярослав Попко.

Організатори закликали всіх учасників звернутися на [email protected], щоб отримати свої медалі поштою.

Наступний забіг

Серію благодійних забігів MHP Run4Victory 2025 року продовжуватимуть. Наступна подія відбудеться 18 травня у Києві. Кошти спрямують на підтримку 13-ї бригади НГУ «Хартія». Зареєструватися на забіг можна за посиланням.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото обкладинки: 118 бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Читати далі

Суспільство

Таню Муіньо здобула в Голлівуді престижну премію за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО)

Опубліковано

Українська режисерка Таню Муіньо здобула премію Hollywood Music Video Awards 2025 за створення кліпу Disease для американської співачки Леді Гаги.

Про це повідомили на сайті премії.

Українка стала здобула звання найкращої режисерки року. У кліпі Леді Гага занурюється в символічну боротьбу з внутрішніми демонами. Вона зустрічається з різними версіями самої себе, що втілюють її найглибші страхи та переживання.

Відео виклали в інтернет наприкінці жовтня 2024 року. Наразі ця робота на ютубі зібрала понад 36 мільйонів переглядів.

Таню Муіньо створювала кліпи для Дуа Ліпи, Cardi B, Гаррі Стайлза, гурту Foals, Сема Сміта, The Weeknd, Дженніфер Лопез, Dorofeeva й інших музикантів. Також вона зняла кліп для американського рок-музиканта Ленні Кравіца. У 2024 році режисерка ставила номер для Alyona Alyona & Jerry Heil на «Євробачення».

Читайте також: Українська ілюстраторка здобула міжнародну премію Болонської виставки

Фото: інстаграм-сторінка Тані Муіньо
Відео: ютуб-канал LadyGagaVEVO

Про премію

The Hollywood Music Video Awards — щорічний міжнародний фестиваль та церемонія нагородження, що проходить у Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Захід об’єднує творців музичних відео, музикантів, акторів, операторів та інших фахівців, щоб відзначити найкращі роботи.

Премії присуджують в різноманітних категоріях — від режисури та монтажу до найкращого відео в конкретних жанрах.

Нагадаємо, що українка Таню Муіньо здобула японську премію MTV за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО).

Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Тані Муіньо

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес3 дні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство5 днів тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство6 днів тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...