Суспільство
«Українці, ви космос!»: Фонд Притули на гроші з Байрактарів купив супутник
Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника, що надасть ЗСУ базу даних супутникових знімків компанії ICEYE більше ніж на рік.
Про це Притула повідомив на своєму ютуб-каналі.
Відтепер українська армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть із оперативним плануванням військових операцій.
«Бавовни буде багато!», — наголосив Сергій Притула.
«Українці, ви космос. Ми купили супутник!»
Сергій Притула нагадав, що 25 червня закінчився величезний проєкт «Народний Байрактар», під час якого українці зібрали понад 600 мільйонів гривень.
Турецька компанія Baykar вчинила шляхетно і зобов’язалась передати Україні три ударні безпілотники безкоштовно, чим заощадила фонду зібрану величезну суму коштів. Тому постало питання, на що ці гроші витратити.
«Ми пообіцяли вам розпорядитися цими коштами так, щоб це принесло якомога більшу користь українському війську і якомога більше шкоди нашим ворогам», — наголосив Притула.
Дивіться відео: 19-річна кулеметниця з Франківська захищає Україну на передовій
Фонд почав перемовини з Міністерством оборони України і після довготривалих консультацій таке рішення було знайдене.
«Українці, ви космос. Ми купили супутник», — сказав Притула.
Але це не просто один супутник, він дає доступ до бази даних супутникових знімків, сузір’я супутників компанії Айсай. Цей доступ фонд викупив на рік.
Сергій Притула також подякував українцеві Максу Полякову за сприяння під час купівлі супутника. Відзначимо, що Макс Поляков — це український та американський підприємець у сфері космічних технологій та IT, який народився у Запоріжжі.
Про угоду з ICEYE
В угоді вказано, що йдеться про оренду супутника. Компанія ICEYE передасть усі можливості одного зі своїх пошуково-рятувальних супутників, які вже перебувають на орбіті. Супутником SAR керуватиме ICEYE. Крім того, компанія надасть доступ до своєї групи супутників SAR, що дозволить ЗСУ отримувати радіолокаційні супутникові зображення.
Супутники групи ICEYE спостерігають Землю в мікрохвильовому діапазоні (SAR) — це дозволяє отримувати знімки поверхні в будь-який час доби і за будь-яких погодних умов. Зазвичай дані оновлюються раз на кілька годин — можна спостерігати за бойовими діями на тактичному рівні. Роздільна здатність фото — 25 сантиметрів на піксель. Україна орендує супутник, який працює на орбіті зі зручним для спостереження нахилом.
Нагадаємо, ЗСУ знищили ворожий «Ураган» за допомогою безпілотника «Фурія», що передав фонд Притули.
Фото: defence-ua.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі