Суспільство
Follow me: вийшов тизер докфільму про унікальну рятувальну операцію воїнів 93-ї ОМБр
В Україні презентували тизер документального фільму Любомира Левицького Follow me про військову рятувальну операцію бійців 93-ї ОМБр «Холодний яр».
Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці режисер стрічки Любомир Левицький.
Стрічка базується на реальних подіях і матеріалах, знятих за допомогою дронів.
У фільмі розповідається про сімейну пару, яка намагалася евакуювати батьків із Бахмута і потрапила під обстріл російської армії в районі Ізюма.
Військові 93-ї бригади «Холодний Яр», не маючи можливості безпечно підійти до цивільних українців, провели безпрецедентну для світу рятувальну операцію за допомогою дронів.
За словами творців фільму, Follow me — це не лише демонстрація професійності та креативного підходу до виконання завдань нашої армії, для якої цінне життя кожного українця, а й унікально зафіксований воєнний злочин російських військ стосовно цивільного населення України.
Читайте також: «Ми стали людьми з підручників історії». П’ять історій про молодь з прифронтових міст, яка наближає нашу перемогу
«Назва Follow me має і глибше значення. Ми наче запрошуємо світ слідувати за нашою сміливістю! Також маємо на меті підтримати бойовий дух всіх українців. Це привід для захоплення нашими воїнами і приклад для наслідування. Ми нація хоробрих, винахідливих і незламних. Ми цінуємо один одного, ми люди, це відрізняє нас від орди з російських болот. Про це варто не забувати!», — коментує режисер стрічки Любомир Левицький.
Мета фільму — привернути увагу до важливості забезпечення армії дронами. Тож за більшу частину виручених коштів творча група планує придбати дрони для ЗСУ.
Про режисера
Любомир Левицький — український кінорежисер, сценарист, продюсер та спікер. Режисер першого українського трилера «Штольня». Позиціонує себе на ринку, як режисер, який будує міст між Україною та США.
Нагадаємо, у вільний доступ виклали стрічку про Маріуполь часів Другої світової «Чому я живий».
Також представили трейлер фільму «Буча» про порятунок жителем Казахстану 203 українців.
Фото: facebook.com/lybomir.levitsky.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі