Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

Опубліковано

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі