Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

Опубліковано

29.07.2019

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Суспільство

Українські водолази-розвідники відпрацьовують десантування у воду (ФОТО)

Опубліковано

Водолази-розвідники 73 морського центру спеціального призначення відпрацьовують десантування із швидкісних катерів. Про це повідомляє на сторінці у фейсбуці 73 морський центр СпП ім кошового отамана Антіна Головатого.

“Водолази-розвідники 73 морського центру спеціального призначення відпрацьовують десантування з швидкісних катерів як елемент десантування по-штурмовому на ходу, що дозволяє приховано десантуватись на воду, з подальшими спеціальними діями та розвідкою на берегу умовного противника”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Військові авіатори виконали стрибки з парашутом (ФОТО)

Як зазначається, водолаз-розвідник – це навички, які приходять із часом. 

“Це не один рік, не два і навіть не три. Це усвідомлення цього розумом, серцем і душею. Водолазна справа – справа мужніх”, – додають у пресслужбі.

Читати далі

Суспільство

Карантин з гумором: підбірка найкращих українських мемів про коронавірус

Опубліковано

У соцмережах активно публікують жарти та меми про коронавірус і карантин. Сміх та радість є найкращими ліками від стресу і паніки. Тож і ви не сумуйте, а ловіть від нас підбірку найдотепніших мемів, у яких кожен точно впізнає себе. 

Хроніки карантину

Коли з запізненням подумав про варіант “Б”.

У 2020 році безпечний секс – це трохи про інше.

Заздрили тревел-блогерам? Не соромтесь, подорожуйте як і вони.

З жінками ситуація буде дещо гірша.

Настав час рятувати світ, лежачи на дивані!

Карантин – найкращий спосіб перевірити міцність шлюбу.

Здається, що на цьому фото ті самі фітоняшки через місяць на карантині.

А під піжамкою то можна знайти наслідки карантину.

Коли вже все поприбирала і взялась за речі чоловіка.

Головне – не займати простір інших.

А які плани у вас?

Замість відмазки про головний біль.

Гречка і туалетний папір – то найважливіше

А навіщо та їжа?

Коротко про ситуацію у кожній українській родині:

У 2020 чоловік мрії він такий:

Як завоювати серце жінки?

Бізнесмени, такі бізнесмени

Кажуть, він хоче викупити компанію Apple.

Бережіть пенсіонерів=)

А то у них в карантин ще більше справ у місті

Так треба ж зрозуміліше в тому телевізорі пояснювати!

Лікарі поганого не порадять.

Всі до Пасхи з’їхались =)

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили рух транспорту по з’їздах Шулявського шляхопроводу (ВІДЕО)

Опубліковано

У Києві 31 березня відкрили рух автомобільного транспорту по з’їздах Шулявського шляхопроводу. Про це повідомляє Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва у фейсбуці.

“В складі реконструкції транспортної розв’язки Шулявського шляхопроводу відновлено рух тролейбусного сполучення вулицями Вадима Гетьмана та Олександра Довженко”, – йдеться у повідомленні.

Також відновлено рух автомобільного транспорту по з’їздах з вул. Вадима Гетьмана на просп. Перемоги в напрямку станції метро “Житомирська” та з просп. Перемоги на вул. Олександра Довженко, в напрямку станції метро “Дорогожичі”.

Як відзначили в установі, роботи з реконструкції транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вул. Вадима Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах міста Києва продовжуються.

Як повідомлялось, 28 грудня 2019 року в Києві відкрили рух автотранспорту новим Шулявським мостом.

31 березня 2020

🔥 Як вночі відкривали з'їзд та заїзд на Шулявський шляхопровід 🎥

Geplaatst door Шулявський міст op Dinsdag 31 maart 2020
Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця безкоштовно возитиме медиків службовими поїздами

Опубліковано

Укрзалізниця 31 березня запустила соціальну програму із безкоштовного підвозу медиків службовим поїздами. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Усі витрати з організації перевезень компанія бере на себе. Проїзд для медиків буде безкоштовним.

«Забезпечення сталої роботи економіки, підтримка критичних сфер для соціального захисту громадян – спільне завдання для нас усіх сьогодні. Укрзалізниця, як найбільший перевізник у державі та відповідальний бізнес, відсьогодні організовує безкоштовне перевезення медичних працівників своїми службовими поїздами», — наголосив виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Желько Марчек.

Читайте також: Для медиків Києва запускають безкоштовний Uber Shuttle

Питання підвозу медиків вже погоджено з Міністерством інфраструктури України. 

Які умови проїзду

Попередній перелік маршрутів та кількість місць, необхідних для перевезення, були розраховані на основі даних від місцевих органів влади.

Підставою для проїзду медиків є службове посвідчення або інший документ, що підтверджує роботу у медичному закладі. Обов’язковою умовою є також наявність засобів індивідуального захисту, зокрема маски або респіратора та рукавичок.

Розклад руху службових поїздів Укрзалізниці надаватиметься органам місцевої влади для доведення до відома працівників медичних установ. Для уточнення графіку руху поїздів можна також звертатися за номером гарячої лінії Укрзалізниці – 0800503111 та у Messenger офіційної сторінки Укрзалізниці у Facebook. Нагадаємо, що раніше Укрзалізниця отримала погодження від Міністерства інфраструктури на курсування службових поїздів для залізничників, задіяних у забезпеченні безперервних виробничих процесів та безпеки руху.

Вони курсують на всіх залізницях, крім Львівської та Південної, де підвіз працівників здійснюється автотранспортом.

Читати далі

Суспільство

На Дніпропетровщині будують новий водогін для військових містечок

Опубліковано

На Дніпропетровщині в Новомосковському районі почали будувати новий 15-кілометровий водогін. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Вирішить проблеми з водою

Як розповіли в облдержадміністрації, він забезпечить безперебійним водопостачанням мешканців військових містечок Гвардійське та Черкаське. Завершити роботи планують цьогоріч.

«Більше п’яти років жителі Гвардійського та Черкаського страждають від постійних перебоїв із водопостачанням. Шукали варіанти, як у найкоротші строки вирішити цю проблему. Модернізувати стару трубу коштувало б понад 200 мільйонів гривень – це колосальні кошти. Вирішили будувати новий 15-кілометровий водогін. Він вартуватиме близько 47 мільйонів і вже незабаром забезпечить питною водою близько 30 тисяч мешканців Новомосковського району», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Читайте також: В Україні другій жінці присвоїли звання генерал-майора

Будують водогін державним та обласним коштом. Роботи вже стартували неподалік Черкаського.

«Проблема з водопостачанням у районі стоїть дуже гостро. Більше десяти тисяч жителів військових містечок постійно сидять без води. Нині отримуємо її по годинам – цього вистачає тільки на найнеобхідніші потреби, – розповів голова Черкаської ОТГ Юрій Таран. – На цей водогін покладаємо дуже великі сподівання. Чекаємо, що він дозволить запустити повноцінне водозабезпечення у наших населених пунктах».

Яка потужність

Протяжність нового водогону складатиме 14,7 кілометрів. Також збудують нову насосну станцію в Орлівщині та модернізують існуючу у Новомосковську.

 «Проєкт розбили на кілька етапів. Нині рухаємося в бік Орлівщини. Там зведемо насосну станцію з двома резервуарами для води. Паралельно будемо міняти частину існуючого водогону у Новомосковську та прокладати труби в районі річки Самара. Далі продовжимо роботи, замінимо насос у Новомосковську на більш потужний та підключимо насосні станції у військових містечках», – сказав заступник директора БК «Будсистема» Сергій Каліненко.

Читати далі

Суспільство

У Києві між набережною та островом на Оболоні будуватимуть пішохідний міст: яким він буде

Опубліковано

У Києві планують збудувати пішохідний міст між Оболонською набережною і островом Оболонським (Саванна). Перехід матиме матиме форму хвилі, пише Хмарочос.

Що планують?

Автором проєкту став архітектор Андрій Миргородський. Раніше саме він проєктував велопішохідний міст над Володимирським узвозом.

Як зазначається, міст дозволить створити туристичний кільцевий маршрут навколо затоки, який об’єднує набережну, парк «Наталка» і новий пляж на острові. Там також облаштують зону для барбекю, а зі сторони русла Дніпра може з’явитися причал. 

«За дорученням КМДА сьогодні розробляється ідея пов’язати острови тут в ланцюжок пішохідних парків. Перехід з Оболонської набережної стане першим етапом, але згодом може з’явитися ще кілька мостів», – зазначає Миргородський. 

Читайте також: Як у Києві на Лісовій висаджували дерева (ФОТО)

На якому етапі проєкт?

Сьогодні проєкт мосту на Оболоні все ще на етапі розробки. Його запланована довжина – 130-140 метрів. За словами архітектора, тримальні конструкції мосту вирішили втілити у вигляді хвиль. Вони зростають до центру та «затихають» до країв конструкції. Міст також матиме динамічну підсвітку. 

За повідомленням КМДА, нова пішохідна зона повинна бути доступною для маломобільних містян. А ось чи буде тут велодоріжка – поки незрозуміло.

 «Зараз ми розробляємо саме пішохідний міст. Питання стосовно того, чи потрібно пускати на острови велосипедний трафік все ще обговорюється», – розповідає Андрій Миргородський.

«Ідея будівництва мосту мені подобається, проте не те як він виглядає, – коментує урбаніст та інженер BURØ Дмитро Макогон. – Я за простоту та функції. Міст – це перш за все конструкція, і саме конструкція повинна диктувати тут архітектуру, а не навпаки. Взагалі, для таких знакових для міста об’єктів обов’язково мають проводити архітектурний конкурс. Якщо згадати навіть конкурс на велопішохідний міст, тоді перемогли саме найпростіші та найдешевші проєкти (хоча втілений був врешті інший)».   

Скільки це коштує?

Як пише видання, фінансувати спорудження нового мосту на Оболоні повинні за кошти інвестора. За словами Миргородського, попередня його вартість – до 100 мільйонів гривень.

Закінчити будівництво планують вже у 2020 році.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.