Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

Опубліковано

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Суспільство

У львівському дворику Ратуші запрацювала олімпійська фан-зона

Опубліковано

У Львові у перший день Олімпіади офіційно відкрилася львівська фан-зона Lviv Olympic Space, повідомили у міській раді.

Фан-зона безкоштовно діятиме щодня з 23 липня до 8 серпня у дворику Ратуші. Львів’ян та гостей міста запрошують разом вболівати за українських спортсменів.

Фан-зона Lviv Olympic Space – це унікальний спортивний простір з олімпійським духом для вболівальників за збірну спортсменів України.

Оскільки цьогоріч через пандемію  відсутня можливість підтримати олімпійців на трибунах в Токіо, цей простір дає можливість повболівати за наших спортсменів. Lviv Olympic Space не є комерційним проєктом, відтак доступ до нього є вільним для всіх львів’ян і гостей міста.

Читайте також«Забрав у дітей котлети й дав нагетси». Як Євген Клопотенко замінює радянське меню у школах

Наповнення Lviv Olympic Space:

 • Сцена з екраном, які постійно будуть працювати та висвітлювати актуальну інформацію щодо Ігор ХХХІІ Олімпіади в Токіо.
 • Ексклюзивні прямі включення з спортсменами, тренерами, офіційними представниками Олімпійської збірної з Токіо.
 • Обговорення виступів спортсменів зі стейкхолдерами спорту.
 • Активності від ДЮСШ міста Львова.
 • Куточок японської культури (робота за окремим розкладом: мова, орігамі, чайна церемонія).
 • Зона віртуальної реальності та кіберспорту.
 • Зона скелелазіння (новий вид спорту в програмі Ігор ХХХІІ Олімпіади).
 • Фотовиставка #LvivOlympicHope.
 • Конкурси та розіграші подарунків від партнерів.
 • Зона фудкорту від партнерів заходу.
 • Зона продажу спортивних товарів.

Читайте такожШоТам розпочинає нову кампанію з підписки: як підтримати єдине в Україні медіа про добрі новини

Фан-зона буде діяти щодня з 10:00 до 17:00.

Довідка

Ігри ХХХІІ Олімпіади в Токіо триватимуть з 23 липня по 8 серпня. Україну на найголовнішому спортивному форумі чотириріччя представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30-ти дисциплінах).

Нагадаємо, український стартап Refаce перетворив наших олімпійців на супергероїв.

Як ми повідомляли раніше, непереможний український боєць Амосов визнаний одним із найсильніших у світі.

Усі фото: city-adm.lviv.ua.

Читати далі

Суспільство

Як на Львівщині відбуваються багатонаціональні навчання «Три мечі — 2021» (ФОТО)

Опубліковано

На Львівщині на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного тривають багатонаціонального навчання «Три мечі — 2021».

Про це пише АрміяІнформ.

Читайте також«‎Індекс допомагає молоді бути почутою»‎. Як завдяки опитуванню змінюються українські міста

Зазначається, що непростим випробуванням виявилась для польських військових проходження психологічної смуги перешкод. Півкілометрова спеціальна ділянка містила чимало важких для подолання несподіванок:

 • ламану смугу перешкод,
 • лабіринт із шин,
 • вузький прохід,
 • подолання залізної труби,
 • пересування горбистою місцевістю, з колючим дротом,
 • водяні басейни,
 • «гойдалки».

Також на певних ділянках палав вогонь, а деякі були вкриті суцільним димом, що добряче заважало дихати на повні груди і збивало ритм.

Попри це, підтримуючи один одного, підрозділ Збройних сил Республіки Польща гідно подолав смугу і навіть запропонував влаштувати своєрідний «батл» з подолання між усіма націями міжнародної бригади.

Читайте також«Це як термометр для добробуту». Як у Кременчуці почали визначати Індекс благополуччя молоді

У цей же час представники українського батальйону багатонаціональної бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ підвищували рівень бойової готовності, виконуючи бойові стрільби зі 120-мм мінометного комплексу 2Б11.

Під час практичних дій мінометники приховано зайняли позиції та кругову оборону навколо, замаскувались і швидко відпрацювали по цілях. Водночас постійно вели спостереження та могли змінити позиції.

Читайте також«Забрав у дітей котлети й дав нагетси». Як Євген Клопотенко замінює радянське меню у школах

Українські бійці провели стрільби і зі станкових протитанкових гранатометів СПГ-9 та автоматичних гранатометів АГС-17. Навички наших бійців високо оцінили військові інструктори США.

Цікавим видався день і для литовських військових. Представники Військової поліції цієї країни відпрацювали питання супроводження колон з особливо важливими персонами та взяття під контроль та оборону важливих комунікаційних сполучень.

Читайте такожТоп літніх локальних фестивалів від ШоТам в Україні (ВІДЕО)

Драйву до виконання цього завдання додали представники українського підрозділу OPFOR. Хлопці настільки майстерно розіграли роль терористів, що литовським військовим поліцейським часом було непереливки.

Також відпрацювали й питання медичної евакуації важкопоранених за допомогою комплекту зйомного бортового обладнання «Канат-1».

Читайте такожСонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії

З кожним днем три нації, пов’язані однією військовою складовою, стають дедалі більш злагоджені в практичному виконанні поставлених завдань. «Годинниковий механізм» військового управління та виконання спільних завдань працює дедалі чіткіше. Регулярні тренування підвищують потенціал багатонаціональної бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ і її готовність до участі в майбутніх операціях.

Нагадаємо, у зоні ООС визначили кращий артилерійський розрахунок.

Як ми повідомляли раніше, українські спецпризначенці тренувалися стрибати із конвертопланів Osprey.

Усі фото: armyinform.com.ua

Читати далі

Суспільство

Митців закликають долучитися до національної арт-події Молодь inUA

Опубліковано

Незвичйна арт-подія Молодь inUA, що об’єднує громади завдяки мистецтву, відбудеться в Україні 24 серпня.

Йдеться про спільний масштабний малюнок до 30-го Дня незалежності, зроблений командою, розповідають організатори.

Після Дня незалежності громада зможе позмагатися за те, щоб перетворити намальоване панно в мурал.

Щоб взяти участь в арт-події Молодь inUA потрібно:

 • Ознайомся з етапами – за посиланням.
 • Зізбрати команду з 5-10 людей віком від 10 до 35 років,
 • Визначити разом локацію для арт-події та заповнити заявку до 3 серпня за посиланням.
 • Пройди тренінг з митцями та експертами, які навчать гуртувати громаду та розкажуть, як можна виразити своє бачення через спільний малюнок
 • Отримати арт-пакунок. Організатори забезпечать команду фарбами, полотном та пензлями.
 • Провести подію 24 серпня – намалюйте свій малюнок на полотні
 • Представити свою громаду в національному молодіжному арт-проєкті та отримати шанс створити крутий мурал у вашому селі чи місті

Читайте також«Забрав у дітей котлети й дав нагетси». Як Євген Клопотенко замінює радянське меню у школах

Молодь inUA це:

 • Унікальний досвід організації оригінальної арт-події у своїй громаді
 • Можливість представити усій країні своє бачення, цінності, і те, чим пишаєшся
 • Нетворкінг та спілкування з молоддю, можливість розширити коло однодумців та знайти нових друзів
 • Нагоду познайомитися з баченням молоді з різних куточків країни і побачити спільне у розмаїтті думок та їх візуального вираження
 • Навички творити зміни через мистецтво та гуртувати людей у своєму місті чи селі
 • Шанс позмагатися за можливість створення справжнього муралу
 • Можливість організувати щось незвичайне та яскраве

Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Читайте такожТоп літніх локальних фестивалів від ШоТам в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, стали відомі перші подробиці серпневого White Nights Festival.

Як ми повідомляли раніше, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».

Головне фото: Національна арт-подія Молодь inUA.

Читати далі