fbpx
Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

29.07.2019

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Суспільство

На автодорозі Львівщини стартував ремонт мостового переходу (ФОТО)

Дорожники розпочали ремонт ще одного мостового переходу на автомобільній дорозі Т-14-16 Львів — Пустомити — Меденичі. Про це повідомляє пресслужба САД у Львівській області.

Як йдеться у повідомленні, автомобільну дорогу загального користування державного значення Т-14-16 Львів — Пустомити — Меденичі між населеними пунктами Велика Горожанка та Меденичі ремонтують в межах капітального ремонту, реалізовуючи державний інвестиційний проєкт “Покращення стану автомобільних доріг загального користування Львівської області”.

Читайте також: В Україні запустили “розумну” систему зважування вантажівок, яка врятує дороги (ВІДЕО)

На сьогоднішній день на трьох мостових переходах, що за селом Колодруби, завершуються бетонні роботи і зараз тривають роботи з влаштування тротуарів та перехідних плит.

Черговий міст, який розпочали ремонтувати, знаходиться перед селом Колодруби. Зараз там розбирають зруйновані елементи.

Рух транспорту перерахованими штучними спорудами, які ремонтують, відбувається по одній смузі руху у реверсному порядку.

Читати далі

Суспільство

У Львові затвердили Кодекс етичної поведінки посадовців

У Львові виконком прийняв рішення про затвердження Кодексу етичної поведінки посадових осіб та працівників виконавчих органів мерії, її установ, організацій та комунальних підприємств. Про це повідомляється на сайті міськради.

Проєкт поданий на розгляд повторно — після відкритих громадських обговорень та з урахуванням усіх проговорених і погоджених пропозицій. Прийняття такого кодексу — це прецедент, адже більшість міст в Україні такого документу не мають.

«Цей кодекс був розроблений робочою групою, куди входили представники громадських організацій та сфери бізнесу, охочі мешканці та працівники міськради. Кодекс охоплює 3 частини: стандарти поведінки, права працівників та неприйнятна поведінка», — зазначила спеціалістка сектору з питань доброчесності і запобігання корупції ЛМР Уляна Федорович.

За її словами, до створення проєкту кодексу були залучені докторка наук з державного управління, професорка Марія Рудакевич, а також міжнародний експерт із питань запобігання корупції організації «Governance and Integrity» Франс Гередтс. Він отримав позитивні відгуки від експертів громадської організації Центр «Ейдос».

Читайте також: Харків отримає новий бренд

У кодексі зокрема йдеться про те, що чиновники повинні проявляти ініціативу й творчість, постійно вдосконалювати знання. Йдеться там і про неприйнятну поведінку – це корупційні вчинки, зловживання владою, вимагання подарунків.

Ознайомитись із прийнятим кодексом можна тут.

Читати далі

Суспільство

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Парком “Наталка”пишається уся влада Києва. Проте мало хто знає, що його врятувала звичайна киянка Наталя Чорногуб, якій набридло жити поруч із пустирем. Тож вона зібрала толоки, створила громадську організацію та почала стукати в усі двері міськради і проект зрушив… але за радянськими нормами.

“Вони хотіли ставити 9-метрові ліхтарі, які б освітлювали лише верхівки дерев”, – пригадує Наталя Чорногуб.

Читайте також: У столичному парку з’явилася кнопка екстреного виклику поліції

Але врешті завдяки дівчині парк збудували разом із громадою міста.

“Нас почули і прислухались до наших потреб”, – каже Наталя Чорногуб.

У реконструкцію парку вклали рекордні 200 млн грн. Влада міста вихваляється роботою, а Наталя не сумує.

“Мене не хвилює, що влада піариться на цьому проекті. Це ж значить, що проект буде жити довго”, – переконана  Наталя Чорногуб.

За матеріалами DW українською.

Читати далі

Суспільство

Ейнштейн чи Будда з квітами у голові: як одесит створює незвичайні вазони у формі голови

Подивіться на свій робочий, або домашній інтер’єр. Напевно все віддає буденністю та сірістю. А якщо додати трохи мистецтва? Бренд Hero Organizer, в Україні більш відомий як Vase Head, пропонує кольорові вази, виконані у формі легендарних особистостей: Давида, Будди, Альберта Ейнштейна і Стіва Джобса. Проте, скульптури можна використовувати не тільки як вази – все в ваших руках.

Бренд Vase Head відомий як в Україні, так і серед європейців та американців, а минулого року на Kickstarter зібрали $9000 за два дні, що вдвічі більше необхідної суми. Степан Женков, засновник бренду, вирішив зробити оригінальні скульптури, бо не знайшов на ринку гарного оригінального вазону для квітів.

Степан Женков

засновник бренду Vase Head

Юрист за освітою. Сам родом з Одеси. Свою кар’єру почав по спеціальності, але потім створив компанію по виробництву предметів інтер’єру. Згодом почав створювати скульптури. 

Про бренд

Наші скульптури Vase Head – це кольорові вази, які виконані у формі голів відомих особистостей. Проте,  скульптури можна використовувати і як настільний органайзер, підставку під аксесуари чи просто як прикрасу інтер’єру. Деякі клієнти використовують як інструмент залучення нових клієнтів в салони краси і ресторани. І ще десятки креативних способів.

Великі скульптури висотою 25 см коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень

Hero Organizer продаються в десяти кольорах. Ми також продаємо набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.

На Kickstarter зібрали необхідну суму за дві години

Ми запустили свій проект у 2017 році. Але я знав, що хочу продаватись в Америці, щоб про наш бренд знало більше людей. Тому за допомогою Kickstarter вирішив подивитись, як же на нас відреагує американська публіка. Запустились ми у 2018 році, але перед цим змінили назву продукту з Vase Head на Hero Organizer. Це був маркетинговий хід.

Перед запуском кампанії я шукав людей, які вже успішно запустили свої проекти на Kickstarter. Стукав в усі двері, писав напряму. Потім мені порадили звернутись до хлопців, які запускають під ключ Kickstarter-компанії і вони мене консультували. Вони ж і порадили виходити на платформу з іншою назвою, бо користувачі полюбляють новачків.

За два тижні до кампанії ми запустили рекламу. І перші клієнти – це люди, які лайкали наші фото і вже побачили нас.

Звісно, я вболівав за свою справу і був впевнений у власному продукті, але коли ми за перший день зібрали суму, яка була вдвічі більша за заплановану – я був приємно здивований. Загалом за два дні зібрали $9000.

Я хотів купити вазон, але всі вони були нудними”

Я все життя хотів займатись виробництвом, хоча за освітою юрист. Але згодом я створив велику компанію, яка займається виготовленням предметів інтер’єру для ресторанів та готелів.

Ідея робити такі скульптури прийшла до мене досить випадково. Якось я хотів купити додому вазон для квітів. Те, що було на ринку я вже бачив тисячу разів, це було щось нецікаве та нудне.

Згодом я побачив у Барселоні скульптуру Давида і подумав, що було б круто, якби в голові були квіти, а сама скульптура стояла б на столі. Я знайшов модель і зробив першу скульптуру Давида на 3д-принтері.

Легка, але абсолютно не красива, з 3-ох частин вона приїхала до мене. І через годину я вже у скульптора, обговорюємо як зробити краще. Ми вирішили ліпити скульптури руками, бо друкувати на принтері складно. Одна скульптура друкується чотири дні, а виправити якісь неточності потім неможливо. 

Повноцінно проект запустили у грудні 2017 року. Вклав у Vase Head $2000 власних заощаджень. Я надсилав фото скульптур своїм друзям і перші замовлення були саме від них. 

Часто доводиться переробляти скульптури

Я вирішив співпрацювати з одним з своїх працівників – Сергієм Костенко. Він спочатку не хотів робити скульптури, але потім спробував і вийшло. Зараз за виробництво відповідає він.

Скульптури зроблені вручну з еко-гіпсу та нетоксичних фарб. Ще ми додаємо в гіпс  дрібні елементи, щоб скульптура була прочнішою. Бо раніше кожний п’ятий виріб приходив до замовника з відколотим вухом чи носом.

“Ми створюємо скульптури разом з моєю дружиною у нас вдома. Робимо з пластиліну стартову форму. Потім виглажується гіпс і створюється фінішна форма. На готовій моделі починаємо шліфувати мускули чи зморшки. Створення скульптури займає багато часу. Наприклад, скульптуру Фредді Мерк’юрі робили три місяці, бо багато треба переробляти, щоб зробити скульптуру максимально схожою. Але з роками ми наловчились і робимо швидше”, – розповідає Сергій.

Сергій Костенко у своїй майстерні

Завдання на форму героїв видаю Сергію я. Я висилаю фотографію, дивлюсь, щоб це було актуально. Затвердження скульптури займає близько двох тижнів, тому що переглядаємо детально. Буває потрібно зробити їх більш веселішою, підняти куточок рота чи інші корегування. 

“Мене відмовляли, казали, що продукт ніхто не купуватиме”

Коли я починав проект, то мене всі переконували, що такий продукт в Україні не зайде, бо дорого. Тому я вирішив це перевірити і ставив ціну нижче. А потім провів експеримент і поставив ціну 600, 800 і 900 гривень. Так люди на одній сторінці могли побачити три різні ціни. Але клієнтам було все одно. Вони замовляли за будь-яку ціну. Тому я вирішив, що оптимальна вартість наших виробів – до 1000 гривень.

Наш рекорд по продажу – 900 скульптур за місяць

Сьогодні нашу продукцію можна придбати в українських шоурумах, в Інстаграм чи на нашому сайті. Також ми є і за кордоном. Скульптури Hero Organizer є і у шоурумах у Великій Британії, Іспанії, Італії та Росії.

Зараз ми розробляємо скульптуру з бездротовою зарядкою, яка з’явиться у продажу перед Новим роком. Та плануємо далі розвиватись, щоб в офісах та будинках замість нудних вазонів стояли креативні Vase Head.

Читати далі

Суспільство

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простори. Заводи Києва, Львова, Харкова перетворюються на новітні локації для бізнесу, підприємств та фестивалів.

Більше ніякої “штурмівщини”. Тепер тут відпочивають.

Приміром, львівський завод “Галичскло” до 2016 року: тепер тут варять пиво, шиють шкарпетки та фестивалять. А мотоциклетний завод у Києві став сучасним IT-хабом. Тут створюють круті стартапи та залучають інвестиції.

Паровозобудівний завод у Харкові став місцем, де проводять фестивалі та орендують приміщення під бізнес. Річковий вокзал у Києві до 2019 р. був будівлею-примарою, а зараз сюди приводять на смачну вуличну їжу усіх гостей міста.

Читати далі

Суспільство

Аккерманська фортеця увійшла до попереднього списку ЮНЕСКО

Аккерманську фортецю, що в Одеській області, включили до попереднього списку ЮНЕСКО. Це означає, що архітектурна пам’ятка відповідає щонайменше трьом критеріям ЮНЕСКО. Про це повідомляє пресслужба Постійного представництва України при ЮНЕСКО.

“Тіра – Білгород (Аккерман) – на шляху від Чорного до Балтійського морів” має потенціал видатної універсальної цінності, що виходить за межі національних кордонів та становить загальну цінність для нинішніх і майбутніх поколінь. “, – ідеться у повідомленні.

Довідково про Аккерман

Аккерманська фортеця – це унікальний комплекс пам’яток, що поєднує залишки античного міста з видатною середньовічною фортифікаційною спорудою. Протягом тисячоліть вона відігравала значну роль міжнародного порту “ріка-море” в політичному та культурному житті декількох цивілізацій і була пов’язана з найважливішими історічними подіями Південно-Східної Європи.

Читайте також: Пам’ятку на Поштовій площі у Києві можуть внести до списку ЮНЕСКО

Українська світова спадщина ЮНЕСКО

В Україні є 7 об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО:

  • Київ. Собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра;
  • Львів. Ансамбль історичного центру;
  • Букові праліси Карпат;
  • Чернівці. Резиденція митрополитів Буковини та Далмації;
  • дуга Струве;
  • Дерев’яні церкви карпатської України;
  • Севастополь. Стародавнє місто Херсонес Таврійський.
Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.