Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

29.07.2019

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Суспільство

Новий броньований катер ВМС назвали на честь загиблого морпіха

Новозбудований малий броньований артилерійський катер Військово-морських сил України матиме назву «Костопіль» на честь міста, де проживав загиблий у 2017-му році морський піхотинець Олексій Кондратюк.

Про це повідомляє пресслужба Рівненської облдержадміністрації.

Зазначається, що Олексій Кондратюк у 2016 році був призваний на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, морський піхотинець, матрос.

Героїчно загинув під час виконання бойового завдання під Маріуполем Донецької області 17 березня 2017 року.

Довідка

Малий броньований артилерійський катер «Костопіль» збудований на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському». Його почали будувати торік під час закладки восьмого малого броньованого артилерійського катеру та третього десантно-штурмового проекту 58503 типу «Кентавр-ЛК».

Читайте також: Біля аеропорту Київ встановлять пам’ятник авіаконструктору Сікорському

Головне призначення малих броньованих артилерійських катерів у загальній системі бойового застосування ВМС ЗС України – патрулювання в ближній морській зоні, захист важливих об’єктів морської інфраструктури та прибережної зони України, а також протидія імовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя.

Нагадаємо, у Харкові відкрили Козацький хрест на честь загиблим на Донбасі воїнам.

Читати далі

Суспільство

У Києві стартував інклюзивний кінофестиваль: кіно для кожного

У київському кінотеатрі Жовтень 5-11 грудня відбудеться інклюзивний кінофестиваль європейських фільмів Єврофест: кіно для кожного, повідомляє видання Артхаус Трафік.

Наголошується, що кінофестиваль створений для підвищення толерантності та рівності в українському суспільстві, а також розширення можливостей дозвілля для людей з інвалідністю.

На фестивалі покажуть вісім європейських кінохітів – тріумфаторів європейських фестивалів. Всі вони торкаються різних аспектів інклюзивності – віку, раси, гендеру, сексуальної орієнтації тощо.

Читайте також: Українсько-британський стартап готується до польотів на Місяць

Відомо, що два фільми з програми – Чемпіони та Портрет дівчини у вогні – покажуть показані з тифлокоментарем (додаткова аудіодоріжка, яка пояснює, що відбувається у сценах фільму, для людей з порушенням зору) та адаптованим субтитруванням (текстова доріжка, що супроводжує фільм написами у нижній частині екрану для людей з порушенням слуху).

Програма

Фільми демонструються мовою оригіналу із субтитрами.

Фільмом відкриття стане іспанська комедія «Чемпіони». За сюжетом, тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями. Стрічка Хав’єра Фессера стала тріумфатором іспанського «Оскара» – національної премії Гойя: із 11 номінацій фільм було відзначено у трьох категоріях – за найкращий фільм року, найкращу пісню та найкращого актора-дебютанта. 

З програми Каннського кінофестивалю на «Єврофесті» покажуть французьку стрічку «Портрет дівчини у вогні» з Адель Енель («Хепі-енд») та Ноемі Мерлан («Полуничка»). Історична мелодрама Селін Сьямма розповідає про кохання двох жінок у Бретані кінця XVIII століття. На Лазуровому березі фільм здобув нагороду за найкращий сценарій і Queer Palm, яка присуджується найкращим фільмам на ЛГБТ-тематику. 

Читайте також: Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень

«Робота без авторства» Флоріана Генкеля фон Доннерсмарка – німецька драма, заснована на біографії німецького художника Герхарда Ріхтера. Дитинство Ріхтера припало на нацистські роки, що вплинуло не тільки на його життя, але і на його творчість. Стрічка автора драми «Життя інших» була вперше показана у конкурсній програмі Венеціанського кінофестивалю, де отримала премію молодіжного журі. Фільм був номінований на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою і найкращу операторську роботу. 

Данію у програмі фестивалю представляє соціальний трилер «Сини Данії». Події стрічки розгортаються у 2025 році – після теракту, влаштованого вірогідно ісламістами, країна переживає злет ультраправих партій. Аби не допустити приходу до влади одіозного політика, кілька молодих мусульман об’єднуються заради його вбивства. Режисер «Синів» Улаа Салім – син біженців з Іраку, який народився у Копенгагені; стрічка заснована на його власному досвіді міжнаціональної ворожнечі. 

Головні герої трагікомедії «Зимові мухи» – двоє непосидючих хлопців-підлітків, які вирушають у непросту подорож; зрештою вона перетворюється на історію про дорослішання, сповнену імпульсивності, нестримності та невинності. Світова прем’єра стрічки спільного виробництва Чехії, Словаччини, Польщі, Словенії та Франції відбулася на міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де Олмо Омерзу отримав премію як найкращий режисер. 

Документальне кіно у програмі фестивалю представляє «Обскуро Бароко» Евангелії Краніоті – мрійлива кінопоема, в центрі якої Луана Муніс (1961-2017), трансгендерна активістка з Бразилії. Події розгортаються у Ріо-де-Жанейро, із його політичними конфліктами та карнавалами, де трансформації тіл більше не визнають гендерних розмежувань. Фільм спільного виробництва Греції та Франції був відзначений призом журі «Тедді» на Берлінському кінофестивалі. 

Також на фестивалі покажуть чорні комедії «Зжерті левами» (Велика Британія) та «Лайко: Ром у космосі» (Угорщина).

Нагадаємо, у Дружківці запустять інтерактивну карту доступності для людей з інвалідністю.

Також, як ми писали раніше в українських кінотеатрах безкоштовно показують фільми до Дня Збройних сил

Читати далі

Суспільство

YouTube назвав найпопулярніші відео в Україні

Компанія Google представила найпопулярніші відео 2019 року, що дивилися на YouTube в світі та зокрема в Україні.

Про це повідомляє видання Аin.ua.

Відзначається, що цьогоріч компанія встановила рейтинги не тільки самих переглянутих відео та кліпів, а й тих, які набрали найбільше лайків.

Що дивилися в Україні?

В Україні топ музичних відео-2019 очолює Артур Пирожков.

А повністю перша десятка виглядає так:
 • Артур Пирожков – Зацепила
 • Артур Пирожков – Алкоголичка
 • Время и Стекло – Дим
 • Artik&Asti feat. Артем Качер – Грустный дэнс
 • NK|НАСТЯ КАМЕНСКИХ – Попа как у Ким
 • RASA – Пчеловод 
 • GAYAZOV$ BROTHER$ – До встречи на танцполе
 • Billie Eilish – bad guy
 • Jerry Heil – #ОХРАНА_ОТМЄНА
 • Тима Белорусских – Витаминка
Якщо ж розглядати загалом найпопулярніші відео на YouTube, які дивилися українці, вийде такий рейтинг:
 • KAZKA – ПЛАКАЛА (Пародія)
 • Фиксики – нові серії
 • Я, Ты, Он, Она – Романтическая комедия 2019
 • Жигуль – Пародія | Дима Билан — Молния
 • Маша и Медведь – 🤸‍♂️ Ура! Скоро каникулы! ️
 • Бокс Александр Усик VS Чазз Уизерспун
 • ЧИНИЛЫ И БОЛЬШОЙ СЕКРЕТ
 • Слуга Народа 3. Выбор – 1 серия
 • Колыма – родина нашего страха / Kolyma – Birthplace of Our Fear
 • Холостяк 9 – Выпуск 1 от 08.03.2019

Що дивилися у світі?

Топ-10 музичних відео 2019 року в світі:
 • Daddy Yankee & Snow – Con Calma
 • ROSALÍA, J Balvin – Con Altura
 • Anuel AA, KAROL G – Secreto
 • Anuel AA, Daddy Yankee, Karol G, Ozuna & J Balvin – China
 • Jhay Cortez, J. Balvin, Bad Bunny – No Me Conoce (Remix)
 • Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita
 • Maari 2 – Rowdy Baby (Video Song) | Dhanush, Sai Pallavi | Yuvan Shankar Raja | Balaji Mohan
 • BLACKPINK – ‘Kill This Love’ M/V
 • Billie Eilish – bad guy
 • Ariana Grande – 7 rings

Читайте також: На Львівщині подружжя відтворює давню техніку чорної кераміки

Топ-10 музичних відео, які зібрали найбільше лайків
 • Daddy Yankee & Snow – Con Calma
 • ROSALÍA, J Balvin – Con Altura ft. El Guincho
 • Anuel AA, KAROL G – Secreto
 • Anuel AA, Daddy Yankee, Karol G, Ozuna & J Balvin – China
 • Jhay Cortez, J. Balvin, Bad Bunny – No Me Conoce
 • Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita
 • Maari 2 — Rowdy Baby | Dhanush, Sai Pallavi | Yuvan Shankar Raja | Balaji Mohan
 • BLACKPINK – ‘Kill This Love’ M/V
 • Billie Eilish – bad guy
 • Ariana Grande – 7 rings

Нагадаємо, у Карпатах пройде масштабний кіберспортивний турнір з призовим фондом у 300 тис. доларів.

Окрім того, як ми повідомляли раніше, у мережі показали вражаючий ролик з українською мозаїкою.

Читати далі

Суспільство

Вийшов календар-2020 із українськими воїнами і чотирилапими

Благодійний фонд Adopt Don’t Stop та ветеранська спільнота зробили календар на 2020 рік у рамках акції «Захищай. Люби» із захисниками та захисницями України та пухнастиками-базхатьками.

Про це повідомляє доброчинная організація на своїй сторінці у соцмережі.

Відзначається, що ветерани захищали Україну під час АТО/ООС, а тепер допомагають нам захистити найслабших, безхатніх котиків та песиків.

Читайте такожЛьвівська міська рада хоче заборонити цирки з тваринами

Кожен може долучитися до акції «Захищай. Люби» та придбати календар із ветеранами АТО/ООС, волонтерами, парамедиками та нашими підопічними хвостиками.

Календар коштує 200 гривень, передзамовлення приймаються до 10 грудня.

Читайте також: В Уряді хочуть передати тварин з цирку до заповідників

Наголошується, що всі кошти підуть на допомогу підопічним кото-песикам нашого фонду.

Поспішіть першими взяти участь в акції «Захищай. Люби» – замовляйте календарики собі та на подарунки близьким.

Довідка

Благодійний фонд Adopt Don’t Stop має дуже амбітну місію – змінити ставлення українців до тварин.

Мета – підвищити рівень гуманного та етичного ставлення до тварин. Щоб люди на основі отриманих знань, освітніх матеріалів почали більш свідомо та відповідально взаємодіяти з тваринами.

Нагадаємо, в Україні можуть заборонити дельфінарії.

Читати далі

Суспільство

Українські бомбардувальники відпрацювали дозаправку в повітрі (ВІДЕО)

На Хмельниччині успішно провели випробування із дозаправленням у повітрі літака Су-24М, повідомляє пресслужба командування Повітряних Сил ЗСУ.

Зазначається, що літак-заправник Су-24М успішно провів контактування із «сушкою».

Чому це важливо?

Дозаправлення в повітрі – важливий елемент бойової підготовки авіації, дозволяє виконувати завдання для забезпечення необхідного радіусу застосування літаків тактичної авіації, зокрема Су-24М (МР).

Читайте також: Індія купуватиме українські літаки

Досвід

У рамках навчань «Чисте небо – 2018» пілоти НАТО, спільно з українськими військовими льотчиками, уже відпрацьовували дозаправлення в повітрі на літаках F-15C в українському небі.

Крім того, пілоти Повітряних Сил ЗС України, готуючись до спільних навчань, відпрацьовували польотні завдання з повітряного дозаправлення у небі Каліфорнії.

Перспективи

На шляху до стандартів провідних країн НАТО даний елемент бойової підготовки потрібний для досягнення взаємосумісності українських пілотів із військово-повітряними силами країн-партнерів.

Читайте також: “Верба” та “Зоопарк-3”: ЗСУ озброїлись новою технікою

Нагадаємо, командувача Військово-морських сил України адмірала Ігоря Воронченка в Одесі нагородили національним орденом Французької Республіки “За заслуги”.

Читати далі

Суспільство

Уряд хоче замінити інтернати на Будинки сімейного типу

Кабінет Міністрів України має намір упродовж чотирьох-п’яти років максимально зменшити кількість інтернатів і натомість збільшити кількість дитячих будинків сімейного типу і патронажних сімей.

Про це повідомили у четвер, 5 листопада, у пресслужбі Уряду.

Зазначається, що система інтернатних закладів не ефективна. І те, що 100 тис. дітей перебувають саме в інтернатах, не є добре.

Читайте також: Український музей створив футболки проти стереотипів, пов’язаних з жінками

Окрім того, Уряд хоче змінити пострадянську систему інтернатів, де 85% коштів витрачається не на дитину, а на стіни, зарплату працівників тощо.

“Маємо створити систему дитиноцентричну. У нас сьогодні близько 12 млрд гривень, а це величезні кошти, виділяються на цю сферу і лише 15% з них доходять до дитини і витрачаються безпосередньо на неї. Це неприпустимо. Ми дуже багато коштів витрачаємо не туди”, – сказав прем’єр.

Читайте також: У Бахмуті — довгоочікуване транспортне поповнення

Передбачається, що діти мають виховуватися у сім’ях. А інтернати, що залишилися у спадок ще з радянських часів, – будуть реформовані за європейськими стандартами.

Нагадаємо, благодійна організація АДРА Україна розпочинає проєкт «Діти Дітям». Його мета – подарувати увагу дітям, яким її так бракує: сиротам, з малозабезпечених сімей, постраждалим через збройний конфлікт на Сході України, дітям з інвалідністю. 

Читати далі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.