Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Flixbus вже в Україні. Якими будуть ціни і комфорт від найбільшого європейського перевізника?

Опубліковано

Дешеві автобусні поїздки в Європу стали реальністю, адже в Україну зайшов один із найбільших лоукостів – FlixBus.

Офіційно компанія почала працювати в Україні у 2019 році, і вже відкрила офіс у Києві. Нині мають 5 маршрутів, які сполучають українські міста з європейськими.

Чому варто скористатися автобусним лоукостом, які отримаєте переваги та як компанія працює в Україні, розповів в інтерв’ю для ШоТам Міхал Леман.

Міхал Леман (Michal Leman)

керуючий директор FlixBus в Польщі та Україні

FlixBus – найбільший Європейський оператор міжнародних автобусних перевезень, який з 2013 року пропонує зручний і екологічний спосіб подорожувати за справедливими цінами. Завдяки унікальній бізнес-моделі (компанія не володіє власними автобусами) та використанню технологій, цей стартап менш ніж за чотири роки створив найбільшу в Європі міжміську автобусну мережу, і сьогодні виконує 350 000 щоденних рейсів у 2000 міст 29 країн світу. 

Про ціни і рейси:

Скільки коштує:
Київ – Краків – 629 гривень
Київ – Прага – 1319 гривень
Київ – Будапешт – 1489 гривень
Київ – Відень – 1979 гривень
Київ – Берлін – 2149 гривень
Київ – Ганновер – 2149 гривень
*на вартість поїздки впливає день бронювання квитка та дата виїзду

Звідки і куди зараз можна дістатися з FlixBus? 

– Станом на липень 2019 року Київ, Житомир, Рівне та Львів мають щоденне сполучення з Німеччиною (Берлін, Дрезден, Мюнхен, Лейпциг, Штутгарт, Франкфурт, Дюссельдорф, Кельн, Ганновер, Карлсруе, Росток), Угорщиною (Будапешт), Польщею (Краків) та Австрією (Відень). Ці лінії виконуються автобусним партнером FlixBus – компанією “Євроклуб”. Більшість з напрямків, до яких їздить FlixBus сьогодні з України, є хабами, в них українські пасажири можуть пересісти на зелені автобуси, що прямують до інших європейських напрямків.

Читайте також: В Україну планує зайти ще один автобусний перевізник: які ціни

Кого бачите своїми клієнтами? Студенти, заробітчани? На кого орієнтуєтесь?

– Нашими клієнтами є всі люди, які хочуть подорожувати Україною та країнами Європи – комфортно, безпечно і за раціональний бюджет.

Загалом, біля третини пасажирів FlixBus – це молодь від 18 до 25 років, студенти і молоді підприємці. Ми також бачимо значний інтерес до наших послуг людей літнього віку, для яких подорож автобусом – це найбільш зручний та безпечний вид подорожі.

Якщо говорити саме про Україну, то можна виділити також категорію трудових мігрантів – людей, які їздять до країн Європи, а потім повертаються назад. Вони також часто везуть з собою великий багаж, який дорого перевозити авіалініями. Тож для таких людей автобус – найзручніший і найдешевший вид транспорту.

Читайте також: З-під Одеси планують запустити поромну переправу до Італії

Із Києва до Кракова можна потрапити за 629 гривень

Крім цього, в Україні зростає кількість людей, які подорожують з метою туризму – і це найрізноманітніші категорії населення. Хтось обирає автобус, бо ним можна приїхати одразу до міста, а не у віддалений аеропорт. Хтось – через економію, а хтось не любить літати.

Чи плануєте відкривати нові рейси, крім тих, які зараз вже є на сайті?

– Нашою метою є покриття всієї України комфортними і безпечними зеленими автобусами. Для початку ми плануємо прокласти головні транспортні коридори по Україні. Це будуть маршрути у Польщу, Німеччину, Чехію, Австрію та Угорщину, а починатимуться майбутні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Одеси та Львова.

Чому зараз на карті немає поїздок до курортів Болгарії та Греції?

– Ми постійно розвиваємо нашу мережу, тому колись і це буде можливо.

На чому грунтуватимуться ціни поїздок “від і до”?

– У FlixBus працює система динамічного ціноутворення, яка дозволяє пасажирам купувати дешеві квитки, якщо ви бронюєте квиток якомога заздалегідь, а ближче до дати виїзду ціна буде рости. Також ціна буде коливатися від різних факторів, таких як час відправлення або сезонність.

Читайте також: Поблизу Станиці Луганської можуть відкрити логістичний центр

Як можна придбати квитки?

– Ви можете забронювати квитки на сайті Flixbus.com.ua, у мобільному додатку FlixBus, а також у офлайн-точках продажів, яких більше 30 000 по всій Європі. У деяких країнах Європи є можливість купити квиток у водія, в Україні поки що така опція відсутня.

У вас така сама система, як з авіакомпаніями-лоукостерами – гроші за квиток не повертаються?

– Ви можете повернути квиток не менш, ніж за 15 хвилин до відправлення автобусу. Після цього ви отримаєте ваучер на сумму вашого квитка, але також можете запитати про грошове відшкодування. Більш детальна інформація є на нашому сайті в розділі “Змінити/скасувати бронювання“.

Взагалі, як часто здійснюватимуться рейси і від чого вони залежатимуть? Як визначатимете найпопулярніші маршрути?

– За планування рейсів та розкладу у FlixBus відповідає окрема команда з планування мережі. Найперше – ми аналізуємо пасажиропотік по кожному напрямку, вивчаємо пропозиції на ринку, але також визначаємо пріоритетні для нас лінії та перевіряємо, за якими лініями працюють наші потенційні автобусні партнери.

Які маршрути стануть найпопулярнішими в Україні – покаже час. Але ми плануємо мережу таким чином, щоб наші пасажири легко робили пересадки у наших хабах – великих пересадочних вузлах, і відправлятись до інших напрямків. Цей принцип використовується в авіасполученні, коли пасажири з регіонів спочатку потрапляють у великі аеропорти, і звідти роблять пересадки.

Читайте також: Ryanair рекламує Київ як місце для літнього відпочинку

За словами Міхала Лемана, мета компанії – покрити всю Україну комфортними і безпечними автобусами

Чи відбуватиметься рейс, якщо не повне завантаження автобуса?

– Так, наші рейси відправляються навіть якщо автобус не завантажений. Ми з розумом підходимо до планування нашої мережі, враховуючи сезонність, дні тижня та час відправлення, щоб рейси були раціональними з економічної точки зору, а також з огляду ціни на квиток. Це наш спільний бізнес із перевізником, і ми зацікавлені, щоб він був прибутковим, але також піклуємось про комфорт наших пасажирів, щоб вони отримали все те, що ми пообіцяли.

Про комфорт:

Чи не злякалися європейські перевізники поганих українських доріг?

– Стан дорожньої інфраструктури є дійсно одним з викликів для всіх автобусних перевізників в Україні, і в цьому сенсі всі перевізники стикаються з однаковими умовами.

З іншого боку, розвиток FlixBus в Україні може опосередковано допомогти у покращенні дорожньої інфраструктури: ми платимо всі необхідні податки в місцевий бюджет. Наприклад, у Польщі, в якій за 2018 рік автобусні партнери FlixBus Poland проїхали 33 млн км, місцева економіка отримала більше 10 млн євро податків та зборів.

Чи будете робити внутрішні перевезення по Україні між містами?

– У нашій типовій стратегії побудови маршрутів є як міжнародні, так і міжміські лінії, і в Україні буде такий самий підхід.

По-перше, внутрішні подорожі будуть з часом включені і на міжнародних лініях. Тобто, наприклад, якщо автобусна лінія розпочинається в Східній або Центральній Україні, то доцільно буде додати внутрішні зупинки у містах, поки автобус проходитиме по країні – на час рейсу це майже не впливає.

Ми також плануємо розвивати виключно внутрішні лінії, тобто ті, які починаються і закінчуються на території України.

Читайте також: Українське “ЇDLO” для мандрівників поховало совковий “сніданок туриста”

Ви не користуєтесь вокзалами. Як будете облаштовувати відправні точки в Україні? Це теж будуть місця збору, як в Європі?

– Зараз все скоріше навпаки – наші основні автобусні хаби розташовані на головних автостанціях. Це один з основних принципів нашого підходу до планування мережі. Автобусні станції пропонують найкращу інфраструктуру для пасажирів, особливо тих, хто робить пересадки на інший автобус FlixBus чи інші транспортні засоби.

Які автобуси будуть для українців? Чи відрізнятимуться за комфортом від Європейських?

– FlixBus в кожній країні працює з місцевими автобусними перевізниками. В Україні ми, так само, будемо використовувати автобуси українських перевізників.

Компанія прагне, аби найближчим часом весь український автопарк мав 100% стандартів FlixBus: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту

Разом з тим, як наша мережа українські автобусні партнери будуть розвиватися, ми будемо удосконалювати автобусний парк, щоб втілити 100% стандартів FlixBus, серед яких: зручні місця для ніг між сидіннями, кондиціонер, Wi-Fi, туалет і розетки на борту. Ми прагнемо до того, щоб наші клієнти отримували однаковий продукт у кожній країні, де вони користуються послугами FlixBus.

Читайте також: “Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Як буде з чергами на кордоні? На сайті вказаний приблизний час поїздки. Це вже із врахованим середнім трафіком проходження митниці?

– Ми закладаємо час на проходження кордону і враховуємо його у розкладі руху автобуса. Звичайно, не завжди можемо передбачити можливу затримку на кордоні. Україна – не єдина країна, де зіштовхуємось з проходженням кордону – FlixBus працює в інших країнах, які не входять до Шенгенської зони – наприклад, Болгарії, Румунії. Тому ми маємо досвід з проходженням кордону.

Крім цього, завдяки обладнанню, встановленому на автобусах, ми можемо бачити кожен автобус на карті онлайн, а отже, приблизно обчислити, коли автобус прибуде на кінцеву станцію, і, якщо треба, перебронювати місця для пасажирів, які запізнюються на пересадку, або інформувати пасажирів, які чекають на прибуття автобусу, через СМС про запізнення.

Водії та персонал будуть українці?

– Оскільки наша бізнес-модель базується на тісній співпраці з місцевими автобусними перевізниками, які відповідають за щоденні операції, керують роботою водіїв та автобусів, то водії, ймовірно, також будуть українцями. Ми також маємо офіс у Києві, де працює наша місцева команда. Співробітники FlixBus відповідають за планування мережі, обслуговування клієнтів, управління якістю, ціноутворення, маркетинг і продажі.

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі