Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Технології

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха вартістю 14 000 євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха. Вона видає 110 дБ і коштує 14 000 євро. Про це повідомляє ain.ua.

31-річний Максим Чижов живе в Одесі і будує український бренд преміальних акустичних систем на основі кокосового горіха з власним серійним виробництвом. Одна така система коштує більше десятка тисяч євро – і за словами розробника, для своїх характеристик це низька ціна.

За освітою Максим – магістр теоретичної фізики, все своє життя він присвятив акустиці. На його рахунку більше 20 патентів у США, Європі і Україні на технології, які лягли в основу його акустичних систем.

Починав з телевізора

Максим розповідає, що зробив перший прототип з телевізора з кінескопом, мережевого адаптера, музичного центру та кількох деталей, які потрапили під руку. Тоді остаточно вирішив, що хоче займатися фізикою. 

“Цікаво склалося, що в цей же рік, гуляючи в універмазі, я натрапив на кокосовий горіх – відразу ж дуже вражений його незвичайним властивостям – він неймовірно твердий і легкий. Вдома я його акуратно розкрив, встановив динамік і почув чудовий звук.

На деякий час обидві розробки відклав в сторону – доводилося працювати. Я збирав традиційні акустичні системи на замовлення. Через два роки вступив на фізфак ОНУ І.І. Мечникова, кафедру теоретичної фізики. У нас в групі було всього 7 чоловік”, – розповів винахідник.

На другому курсі універу Максим познайомився зі своїм першим інвестором – директором одного з магазинів Hi-End апаратури в Одесі і розповів про свої ідеї – іонна система його зацікавила, а ось на «волохатий кокос з динаміком» він відреагував з насмішкою – «це не серйозно, заховай!». Від нього й отримав  перші в своєму житті $ 100 – на які побудував прототип іонної системи.

Як працює система?

Ноу-хау в тому, що звук створюється прямо в повітрі. Це ідеальне джерело звуку: у нього немає ніяких механічних обмежень, які можуть призводити до спотворень. Повітря не вагається, а пульсує у всьому діапазоні і тому не знаходить перешкод.

Сьогодні система працює за схожим принципом, що і побутової іонізатор: продукуються іони позитивної і негативної полярності, які потім зустрічаються один з одним, обмінюються зарядами. Цей процес супроводжується підвищенням тиску, яке можна модулювати, тобто дуже швидко змінювати і отримувати високоякісний звук.

На початку 2017 роки команда представила готовий демонстраційний прототип іонної акустики Waveion на міжнародній виставці споживчої електроніки і товарів CES, в Лас-Вегасі.

“Нашою системою зацікавилися представники безлічі великих фірм, серед яких Harman, Samsung, Bose, що неймовірно надихнуло”, – розповідає Максим Чижов.

Як він зазначає, такого роду винахід тягне за собою необхідність винаходів і в інших галузях, і вдалося вирішити всі технічні завдання. Однак проявилася одна, зовсім непримітна складність – в цій системі мікро- і наночастинки піску утворюють незвичайну хімічну сполуку з вуглекислим газом.

Незвичайність в тому, що вуглекислий газ і пісок не реагують між собою, однак в разі електричних іонообмінних процесів утворюють специфічне з’єднання. Це з’єднання знижує інтенсивність генерації іонів, таким чином знижується електрична і акустична потужність іонного гучномовця.

Підхід в розробці Copra – це ідеальне відтворення звуку для кожного діапазону окремо. “Ми виділяємо чотири діапазони, кожен з яких опрацьовуємо унікальним чином, як в технічному сенсі посилення і звуковідтворення, так і в особливостях поширення, не вносячи жодних викривлень і змін в сигнал”, – каже Максим.

Які технічні характеристики Copra?

Акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон – від найнижчих до найвищих частот.

У плані гучності і якості, точності звучання акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

Copra – це архітектор звуку. Перша динамічна, фізично змінна акустична система, яка генерує високоякісне дифузне звукове поле. Корпус виконаний з двох абсолютно різних матеріалів: нижня частина системи відлита з полімер. Такий матеріал абсолютно не підходить для середніх частот – наприклад, для діапазону голосу – він його сильно спотворює. Зате ідеально підходить для низьких частот.

“Верхню частину ми зробили з того самого кокосового горіха. Це унікальний матеріал – міцний, легкий, в ньому безліч мікроволокон і мікропор, тому шкаралупа дуже глуха і при великих вібраційних навантаженнях звук не набуває резонансу на відміну від будь-якого іншого матеріалу твердого корпусу”, – додає винахідник.

Якщо поставити акустику Copra біля стіни, то частина горіхів можна направити на стіни, стелю, підлогу. Тоді звук буде відображатися і начеб створювати віртуальну музичну реальність: ви почуєте звук позаду, збоку, зліва, поринете в нього. 

Система дозволяє досягати максимального ефекту присутності. Уявіть, що ви чуєте спів птахів і дзюрчання струмка, або раптовий удар блискавки. Це як наркотик – і за таку якість і потужність люди платять великі гроші.

Коштує система разом з підсилювачем – 14 000 євро. Надалі буде дорожче. Але важливо розуміти, що Copra – прецизійна, електромеханічна система високої потужності. 

“Ми позиціонуємо себе, як українська фірма. Ми хочемо виробляти акустику в рідній країні, і не переносити виробничі потужності кудись, де дешевше. Ми будемо виходити на західні ринки – Європу і США – під українським брендом”, – запевняє одесит.

Підтримай ШоТам

Реклама

Технології

На Полтавщині презентували додаток віртуальної реальності з історією села

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Мачухівській громаді на Полтавщині презентували додаток віртуальної реальності, що демонструє історію громади.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці сільської ради.

Мета — завдяки сучасним технологіям відновити та по-новому подивитися на історію громади віртуально. Ідея створення такого додатку виникла торік. Розробкою додатку спеціально займалися кваліфіковані спеціалісти-інженери. Допомагав їм у цьому директор Мачухівського краєзнавчого музею Анатолій Гейко.

Читайте також: Скільки коштує доставка на Місяць, або Як українець підкорює космос

За словами розробників, додаток можна оновлювати новими об’єктами, що знаходяться на території громади, та додавати інші історичні дані.

Фінансування

Проект реалізований в рамках спільної програми соціального партнерства між Мачухівською сільською радою та компанією ДТЕК «Нафтогаз». Загальний бюджет 300 тисяч гривень. Стовідсотково проект профінансувала компанія ДТЕК.

Обладнання

Закупили і 5 окулярів віртуальної реальності Oculus Quest 2 64 Gb. Це базова 64-гігабайтна версія сучасних окулярів віртуальної реальності. Модель може використовуватися як для підключення до ПК або ноутбуків, так і в якості автономного устрою. Крім самих окулярів, комплект поставки Oculus Quest 2 64 Gb передбачає 2 контролера Touch.

Це пілотний проект. Мачухівська громада є першою, серед інших громад в Україні.

Читайте такожНе можеш — не плати. Чим особлива школа шиття Tailors School, яку відзначили в ООН

Нагадаємо, в Україні запустили перший космічний симулятор.

Як ми повідомляли раніше, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Фото: фейсбук-сторінка Мачухівської територіальної громади.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

В Україні запустили безкоштовний додаток «Кобза»: аналог популярної у світі гри у слова

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Розробник Саша Козлов розробив та опублікував безкоштовний додаток для iOS «Кобза». Це — повний аналог популярної у світі гри у слова Wordle, але українською мовою.

Про це пише AIN.UA.

Застосунок можна завантажити за посиланням.

Як робили гру?

Wordle — всесвітньо відома гра у слова, яку запустив американський розробник Джош Вордл. Її суть в тому, що гравцеві пропонують відгадати слово з п’яти літер. Щоб зробити це, потрібно підбирати інші п’ятибуквенні слова. Якщо якась із літер запропонованого гравцем слова збігається із літерою у слові, яке «загадала» гра, вона підсвічується жовтим (якщо така літера є, але не на своєму місці) чи зеленим (якщо у невідомому слові така літера стоїть на тому самому місці).

Саша Козлов працює iOS-розробником уже понад 10 років, та у вільний час іноді займається власними проектами. Йому з дитинства подобалися ігри у слова. Тому він і вирішив створити українську версію — додаток «Кобза».

Читайте такожЧастинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями

База гри — п’ятибуквенні слова із ВЕСУМ (Великого електронного словника української мови), її Козлов складав разом із ще одним IT-cпеціалістом Мішею Сердюком.

Додаток є безкоштовним, і у його авторів немає планів щодо його монетизації у майбутньому.

Як грати?

В основі своїй «Кобза» — така сама, як і Wordle, але підбирати потрібно не англійські, а українські слова. Гра загадує слово з п’ятьох літер, а гравець, аби відгадати його, має підібрати слова максимально схожі до загаданого.

Якщо у слові гравця є однакові літери із загаданим словом, але на іншому місці, гра підсвітить їх жовтим. Якщо ж літери у слові гравця — однакові, ще й на тому ж місці, що у секретному слові, вони підсвітяться зеленим. До «Кобзи» додали ще режим випадкового слова, й збираються розвивати інші можливості гри.

Наразі гра доступна для власників пристроїв Applе: можна грати на смартфонах та планшетах з iOS (починаючи з версії 14.0), а також на пристроях з macOS (починаючи з версії 11.0).

За словами розробника, версія для Android під питанням. Але гра загалом людям подобається, тож швидше всього її автор підготує і веб-версію «Кобзи».

Нагадаємо, в Україні розробили застосунок для пошуку фахівців за принципом Tinder.

Фото: ain.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Технології

В Ужгородському аеропорту облаштовують освітлення перону (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Три із шести 28-метрових веж освітлення перону аеропорту «Ужгород» надійно зафіксовані та готові до підключення.

Про це повідомили у пресслужбі аеропорту на фейсбук-сторінці.

Раніше повідомлялося, що попри новорічні свята в аеропорту не припинялися активні роботи з монтажу нової світлосигнальної системи аеродрому. На свої місця встановили дизель-генератор та регулятори яскравості управління системою.

У вересні аеропорт успішно пройшов сертифікаційну перевірку можливості пошукового, аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів.

Читайте також«Просто доклади зусиль». П’ять винаходів українських підлітків, якими захоплюється світ

Зокрема, аеродром «Ужгород» отримав понад 82 млн грн на реконструкцію світлосигнальної системи, ще понад 17 млн грн заплановано на капітальний ремонт покриття місць стоянки повітряних суден. Загальний обсяг субвенції на проекти аеропорту становить 100 млн гривень.

Нагадаємо, на спортивному аеродромі у Дніпрі встановили світлосигнальну систему.

Як ми повідомляли раніше, Одеський аеропорт отримав нову категорію: літаки зможуть сідати навіть у туман.

Фото: facebook.com/uzhhorodairport.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Зігріти руки бійців. Як незряча волонтерка з Луцька вже 7 років в’яже теплі рукавички для наших захисників

Завдяки 63-річній волонтерці з Луцька українські військові більше не мерзнуть у руки. Незряча пенсіонерка самотужки...

Суспільство6 днів тому

Частинка Криму у Львові. Як родина переселенців заснувала пекарню «Кримська перепічка» та об’єднує людей зі спільними цінностями

Напередодні окупації у Оксани Новікової був успішний бізнес, замовлення та постійні клієнти. Однак змиритися з...

freeki freeki
Суспільство1 тиждень тому

«Кайфуємо від того, що різні». Як бренд FREEki створює стильний одяг та допомагає працевлаштуватися людям з інвалідністю

Це історія про те, що мрія та ідея можуть крокувати поруч і одного дня перетворитися...

Суспільство2 тижні тому

З війни – у бізнес. Історії українських ветеранів, які відкрили власну справу після повернення з фронту

Вони захищали нас на передовій, а повернувшись до мирного життя – відкрили бізнес. Власні ферми,...

Суспільство2 тижні тому

Від торгівлі на ринку до власного бізнесу. Засновник натуральних соусів Tato Pepper Jam про ейджизм, старт із $5 та «дивні» поєднання

Журавлина з кмином чи полуниця з імбиром? Комусь такі поєднання можуть здатися дивними, але виробник...