Суспільство
Фільм про українських художників Аду Рибачук та Володимира Мельниченка з’явився онлайн
Документальний фільм про життя та творчість українських художників Аду Рибачук та Володимира Мельниченка «Шелест кроків» з’явився у відкритому доступі.
Стрічка для перегляду доступна за посиланням.
Про стрічку
«Шелест кроків» — стрічка про сьогодення і спогади, про смерть і життя, про розпач і щастя. Про Парк пам’яті на Байковому цвинтарі та про мозаїчний басейн «Зорі та сузір’я» перед палацом піонерів. Про дивовижне життя художника Володимира Мельниченка і про його нескінченну love story із Адою Рибачук. Про їхню спільну працю довжиною у життя. Про те що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в один бік.
Ада пішла з життя у 2010-му. Але Володимир й досі чує її голос і кроки. Він працює в їхній майстерні, упорядковуючи архів, якого вистачить на цілий музей. Він створює нові шедеври. І кожну нову роботу він підписує двома іменами.
Читайте також: 5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі
Документальний фільм-історія про життя й творчість видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, головний витвір яких — стіна Пам’яті на байковому цвинтарі — був знищений радянською владою після 13 років щоденної кропіткої праці митців…
Автори стрічки і нагороди
Режисер Ксенія Кравцова. Оператор Владислав Нечипоренко. Сценарист Іннокентій Вировий
Нагороди: перша нагорода на фестивалях Spotlight documentary Film Awards 2021 та Bobritsa Film Festival 2020.
Також фільм потрапив у шорт-листи фестивалів Golden Tree International Documentary Festival 2020, On Art Poland 2020, The Documentary Filmmaker Showcase 2020 та The Lift-Off Sessions 2020.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Саме ця стрічка стала поштовхом до створення Фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, який заснувала знімальна команда стрічки “Шелест кроків” разом із Володимиром Мельніченком та його найближчими друзями.
У серпні 2021 року Фонд спільно з арт-фундацією “Дукат” розпочав відкриття однієї з композицій Стіни Пам’яті — Берегиня. Проєкт фінансується за рахунок внесків меценатів та пожертв пересічних киян. Протягом місяця було відкрито більше половини композиції. Наразі триває збір коштів, що дозволяє продовжувати роботи.
На підтримку проєкту відновлення фрагменту Стіни Пам’яті команда фільму прийняла рішення викласти фільм у вільний доступ.
Довідка
З 1968 по 1981 рік київські художники Ада Рибачук та Володимир Мельніченко працювали над головним твором свого життя — Парком Пам’яті на Байковій горі.
Його дивовижною перлиною мала стати Стіна Пам’яті — 2 000 квадратних метрів горельєфів, що відтворювали епічне єднання людини та світу від початку до майбуття.
Читайте також: Як читачі ШоТам допомагають українському бізнесу та соціальним проєктам
Сюжети й композиції, втілені на Стіні, мали підтримати й розрадити тих, хто прийшов проститися зі своїми близькими. Адам і Єва, людина і звір, Ікар і Прометей, війна і мир — теми, що супроводжують людство споконвічно.
Наприкінці 1981 року, коли Стіна була майже готова, радянська влада визнала її такою, що не відповідає принципам соціалістичного реалізму. Рельєфи було закрито, а на початку 1982-го надійно забетоновано.
Нагадаємо, вийшов другий тизер української гангста-реп драми «Королі репу».
Також фільм «Цензорка», знятий за участі України, став призером Венеційського кінофестивалю.
Як ми повідомляли раніше, у Карпатах завершилися зйомки українсько-польської кінокартини «Заморожене добро».
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі