Завдяки читачам ШоТам наші герої змогли збільшити свій прибуток, залучити нових покупців, запустити проєкт, стати відомими в Україні та за її межами. А хтось після зауважень у соцмережах почав вести свої сторінки та комунікацію українською!

Коли ми створювали ШоТам, не ставили перед собою завдання напряму допомагати комусь. Єдиною метою було - інформувати українців про успіхи нашої країни. Але наші глядачі та читачі вирішили все за нас. У цьому матеріалі ми розповімо вам не стільки про те, які ми молодці, скільки про те, яку чудову авдиторію ми маємо.

Тож ця стаття - про Вас!

А щоб ми і далі змогли безкоштовно допомагати українському малому бізнесу та соціальним проєктам - підтримайте нас за цим посиланням!
Як читачі ШоТам допомагають українському бізнесу та соціальним проєктам
Цікава кава: всеукраїнська слава після публікації на ШоТам
Дніпровська кав’ярня “Цікава кава” разом з PR-агентством PRoector запустили акцію і цілий місяць обмінювали пластикові пляшки на чашку кави, капучино чи какао.

За умовами акції, кожен, хто принесе в заклад 5-ти, 10-ти або 15-тикілограмові пакети, заповнені спресованими пластиковими пляшками безкоштовно отримає фільтр, американо, латте або капучино.
Перший тиждень бак для пластику був порожній. Але згодом почав активно заповнюватись! Ми хотіли особистим прикладом показати, що сортування – це дуже просто, корисно і позитивно, адже самі займаємось цим вже 10 років. Також ми готові проконсультувати і підтримати тих підприємців, котрі вирішать запустити подібні акції, - Дмитро та Тетяна Собко, засновники кав'ярні "Цікава кава".
До чого тут ШоТам?
За місяць акції в кав’ярню принесли 56 кілограмів пластику, який обміняли на 73 чашки кави. Все зібране сміття передали до пункту приймання "УкрметПолімер". А виручені кошти передали у БО "Фонд ПРАВО НА ЖИТТЯ", який займається порятунком бездомних і диких тварин. Нам в особисті повідомлення написала піар-менеджерка дніпровської кав’ярні і розповіла про запуск акції.
Ми вирішили їх підтримати – записали інтерв’ю і взяли фото з їхньої сторінки. Відео набрало більше 200 000 переглядів, тисячі репостів, лайків та коментарів. Акцію підтримали читачі з різних міст України та навіть були відгуки з Італії! А до кав’ярні пішли натовпи людей. Та й це не ще все! Після нашого ролика про “Цікаву каву” зняли сюжети 10 національних та 14 дніпровських телеканалів!
Для нас це було дуже неочікувано і приємно! Ми раніше не були знайомі з вашим виданням, але випадково побачили у Facebook, спостерігали за відео та оформили підписку. Тоді вирішили написати в особисті повідомлення та розказати про акцію. Але такого результату не очікували! Вже за кілька годин після публікації були тисячі переглядів та репостів! Ми вклали у свою справу всю душу, але себе трохи недооцінюємо. Приємно, що завдяки ШоТам люди про нас дізналися. Такі медіа потрібно підтримувати, - Дмитро та Тетяна Собко.
Після такого успіху “Цікава кава” з PR-агентство PRoector прийняли рішення піти ще далі та перетворити “Цікаву каву” на екокав’ярню. Планують повністю відмовитися від пластикових стаканчиків у роботі, а частину коштів передавати організації, що висаджує дерева.
Лагідна українізація бренду Impact
Історія українського бренду Impact – одна з найулюбленіших у ШоТам. Андрій та Марина Шулик – професійні танцюристи з Вінниччини. Довгий час пара гастролювала в Китаї, поки Марина не отримала травму, через яку більше не могла займатись улюбленою справою.

Саме тому вона почала шити костюми для танцюристів. Андрій та Марина повернулись у рідну Калинівку, де вирішили створити бренд спортивного одягу Impact. Нині їхній одяг носять всі тренери Вінниці, а замовлення сиплються з усієї України.
Наш одяг – це протистояння тому фаст-фешену, коли ти купив купив річ за 300 гривень і незадоволений нею через кілька годин. Костюми нашого бренду носять роками. Нам надсилають фотографії, коли через рік повсякденні речі виглядають так само як і в перший день. Це класно і це наша гордість, - Андрій Шулик, засновник бренду Impact.
Як читачі ШоТам допомогли Impact
Ми не перший рік спостерігаємо за тим, як бренд Impact стає на ноги та зростає. Вперше ми зробили про них відео, коли вони тільки починали. А нещодавно запросили стати героями нашого спецпроєкту “На межі”, де підприємці розповіли, як переживають кризу. А ще написали про них лонгрід для нашого сайту, де детально розповіли про історію створення Impact.
Двічі засновник бренду дав нам інтерв’ю, але російською мовою. І якщо статтю ми написали українською, то для відео залишили оригінальну звукову доріжку. Тоді від вас у коментарях з’явились зауваження на кшталт “Такий крутий бізнес, проте чому інтерв’ю і вся сторінка російською?”. Андрій дуже засмутився, декілька тижнів перетравлював ці зауваження, а згодом він написав нам. Він прийняв рішення вести сторінку та комунікацію з покупцями українською! Та й це не все! Після нашого відео та статті про Impact дізнались тисячі людей! А ще купу видань почали розповідати історію вінницького бренду.
Підтримка була неймовірною. Завдяки ШоТам про нас почули тисячі людей. Така підтримка важлива для будь-якого маленького бізнесу. А знаєте в чому іронія? Ресурс, який щодня підтримує маленькі бізнеси в Україні сам залишився майже без підтримки. У них немає підтримки з боку держави, а тим більше з боку олігархів, бо через такий ресурс неможливо маніпулювати громадською думкою в особистих цілях. Я закликаю кожного оформити платну підписку і виділити комфортну суму для підтримки ШоТам, - Андрій Шулик.
Одні з перших написали про унікальний кооператив
43 гектари занедбаного садівництва "Мрія" біля Слов’янська перетворились на справжній яблуневий ліс завдяки підприємцю Іванові Дегтяру.

Невеличкий будиночок у Слов’янську дістався Івану від матері. Чоловік побачив, що за два кілометри від батьківського дому є занедбане садівниче товариство "Мрія", яке було створене у 1988-му році і за кілька років занепало.

Навесні 2017 року Іван покликав на загальні збори всіх членів "Мрії" і запропонував їм об’єднати зусилля у відродженні саду. Його обрали головою товариства і разом вирішили: усі 600 "пустих" ділянок об’єднати в один загальний сад, тим самим започаткувавши інвестиційний проєкт "Адамівка".
Вкластися у інвестиційний проєкт може кожен дистанційно – сплативши 42 гривні за одне дерево онлайн. Всі ж грають в гру “Ферма” на гаджетах. А можна робити це в реальності. Більш того, отримувати реальні ресурси поштою. От така гра, тільки заснована на стосунках з природою. Від імені садівничого товариства ми видамо вам сертифікат на ваші дерева, з порядковим номером і GPS-координатами (широта і довгота), який стане вашою членською книжкою, - Іван Дегтяр, засновник проєкту "Адамівка".
Отримали 20 літрів соку у подарунок
Про Івана ми писали вже давно, але й досі пам’ятаємо про те, як разом з вами змогли йому допомогти. Ми одні з перших написали про Адамівку статтю та зробили відео. І знаєте, що сталось? Про підприємця з Адамівки не тільки дізнались тисячі українців, а й величезна кількість людей пішли учасниками у кооператив. А все тому, що ви, читачі, репостили наші матеріали і про підприємця дізналось ще більше людей!
Після цього Іван сказав, аби ми надіслали номер нашого відділення “Нової пошти”, він надішле декілька літрів соку. Ці 20 літрів соку ми тягли всією командою на 5 поверх без ліфта. А який смак був!
ШоТам одні з перших розповіли про наш кооператив, який унікальний тим, що кожен може стати дистанційним садівником. Завдяки авдиторії медіа до нас долучилась велика кількість нових учасників. Наша країна дуже потребує позитивних новин, а ШоТам вчасно заповнив цю нішу і зараз дуже потребує вашої підтримки, - Іван Дегтяр.
Допомогли стартувати проєкту
На початку цього року ми дізнались про громадську організацію MakerSpace Lviv, яка мала намір відкрити сучасну хімічну лабораторію з можливістю повноцінного прикладного онлайн-навчання і запустила свій проєкт на платформі Спільнокошт, щоб зібрати для цього кошти.

Волонтери Makerspace Lviv з 2017 року провадять навчальну діяльність у Львові, а також закуповують обладнання для лабораторій, зокрема 3d принтери, розхідні матеріали. Від початку діяльності проєкт має велике соціальне навантаження – це проведення безкоштовних лекторіїв, навчання вчителів, проведення Години Коду в школах, окрім того, найкращі студенти отримують стипендії на навчання.
У шкільних лабораторіях – бите скло та нуль реактивів, а діти нудяться над зошитами, в яких лише одні формули і жодної практики. Уроки хімії не повинні зводитись до вивчення теорії в класі, а мають підкріплюватися проведенням дослідів, лабораторних занять та експериментів. Завдяки лабораторії також можна проводити онлайн-трансляції занять, які матимуть змогу переглядати школярі з усіх куточків України, - Анна Косарєва, засновниця MakerSpace Lviv.
Завдяки відео на ШоТам зібрали кошти
MakerSpace Lviv звернулись до нас і розповіли про плани відкрити міжшкільну лабораторію у Львові, де б могли безкоштовно практикуватися школярі усього міста. Вони оголосили збір грошей на спільнокошті, проте час вже спливав, а їм не вистачало ще 20 000 гривень. Тож ми записали інтерв’ю з Aнною Косарєвою, зробили відео із закликом допомогти, а ви, наші підписники, за два дні зібрали усю необхідну суму! Проєкт отримав підтримку і вже реалізується завдяки вам і ШоТам!
ШоТам дуже сильно допоміг нам допомагати вам. Завдяки публікації ми зібрали необхідні кошти, фонд Відродження їх подвоїв і ми розпочинаємо проєкт. Я дуже хочу, щоб таке медіа існувало і надалі. А для цього їм зараз потрібна підтримка! - Анна Косарєва.
Час слави для “Строкатих Єнотів”
Ви бачили наше відео про крутий табір "Строкаті Єноти", що розташований поблизу Уніж? Тут немає горну та піонерських пісеньок, а діти сплавляються на байдарках по Дністру. Їх вчать орієнтуватись в лісі та долати смугу перешкод. Туризм, мотузковий скеледром та страйкбол.

Усе це створив турист, мандрівник і педагог Олександр Чуб після поранення і тривалої реабілітації. Розповідає, що коли проїхав 10 тисяч кілометрів велосипедом, зустрів від людей стільки добра, тепла і взагалі добрих вчинків, що захотів віддячити.
Мені дуже захотілось щось зробити у відповідь цьому світові. Коли я, повернувшись, сплавлявся річкою Десна, я зупинився на місці, де проходили мої дитячі табори. І я подумав, що я хочу створити свій табір. Таким, яким хотів його бачити у дитинстві, - Олександр Чуб, засновник дитячого табору "Строкаті Єноти".
Про табір дізналась вся країна
Наше видання не могло пройти осторонь такої крутої ініціативи, тому ми зробили про них відео, а також новини про діяльність табору. Більше 100 000 переглядів тільки на Facebook і десятки коментарів підтримки! Ми зробили все для того, аби про таку ініціативу дізналось якомога більше українців!
ШоТам підтримало нас інформаційно і ми отримали неймовірний результат. Купа переглядів, зросла впізнаваність табору, все більше батьків привели до нас своїх дітей. Як власник я закликаю всіх підтримати позитивне медіа. Ви зможете отримати доступ до спільноти Добродіїв ШоТам та головне - допоможете розвивати ресурс, - Олександр Чуб.
Черга з клієнтів для креативних діток з HANDCRAFTS
Одна з наших улюблених тем – соціальне підприємництво. В Україні доволі багато підприємців, які допомагають вирішувати соціальні проблеми. Для цих людей головне не прибуток, а усвідомлення, що їхня справа має сенс, вона важлива для інших і може зробити світ навколо хоч трохи кращим.

Нещодавно ми розповідали вам про унікальний проєкт для дітей-сиріт "HANDCRAFTS by orphans". Один благодійний фонд вигадав унікальну програму, яка дозволяє дітям-сиротам заробляти, ще перебуваючи у стінах інтернатів. Діти як справжні підприємці малюють картини, варять мило, ліплять з глини, а фонд ці роботи продає всім охочим. Кошти йдуть на рахунок дітей, і вони можуть забрати їх, щойно випустяться з дитбудинків.
Ідея була в тому, щоб створити першу в Україні майстерню для дітей-сиріт і розвивати у них підприємницьке мислення. Щоб вони залишали стіни інтернату чи дитячого будинку самодостатніми, соціально адаптованими, активними та з певною "фінансовою подушкою". Ми вигадали, що діти робитимуть власні вироби (малюнки, одяг, іграшки, вироби з глини, картини тощо), а кошти, отримані з продажу, спрямовуватимемо їм. Але не одразу, а коли вони вийдуть зі стін інтернатів, - Валентина Шатохіна, засновниця проєкту HANDCRAFTS by orphans.
Приїхали телеканали та зацікавились блогери
Вперше про цей проєкт ми дізнались випадково з соціальних мереж. Ця історія нас настільки надихнула, що ми вирішили підтримати "HANDCRAFTS by orphans" і написати про них на нашому сайті. Ще минулого року ми опублікували велику статтю про те, як створювався проєкт і як діти-сироти заробляють прямо в стінах дитбудинку.
Проєкту дуже необхідна підтримка українців, адже вони існують лише завдяки купівлі товарів. Стаття на сайті ШоТам про цей проєкт отримала величезну підтримку авдиторії! Тисячі переглядів та сотні слів вдячності засновникам проєкту. Валентина розповіла нам, що після статті до них приїхало кілька національних телеканалів, щоб зняти репортаж. А ще завдяки підтримці аудиторії змогли влаштувати програму з профорієнтації та соціалізації для 25-ти підлітків, де взяли участь відомі блогери!
Надихнулась матеріалами ШоТам і створила бізнес
Ця історія вкотре доводить, що робота ШоТам – недаремна. Роксолана Росоловська разом з батьками переїхала з Києва у село Чесники, де створила сімейне виробництво олій холодного тиснення “Опільські олії”. Роксолана написала нам в особисті повідомлення і розповіла про сімейне виробництво.

Ми вирішили підтримати такий крафтовий бізнес і домовились про інтерв’ю. І що ми дізнались? Роксолана Росоловська вже давно спостерігає за роботою ШоТам і саме наші відео та статті надихнули її створити власний бізнес! Ми написали про це у своєму лонгріді та зняли відео про бренд. І побачили неймовірний відгук авдиторії.
Наш сімейний бізнес розпочався з того, що ми хотіли самі бути здоровими, але не вживаючи хімічних ліків, а завдяки натуральним продуктам. Мій батько був мобілізований в АТО і коли повернувся, то зіштовхнувся з величезною кількістю хвороб. Ми вирішили спробувати лікування природними засобами, одними з яких були саме рослинні олії. Я давно спостерігала за історіями на ШоТам і подумала, а чому б і собі не створити бізнес, який буде приносити користь людям? - Роксолана Росоловська, засновниця виробництва "Опільські олії".
Про бренд
Лляна, кунжутна та ще 5 видів олій є на 100% натуральними та допомагають підняти імунітет. А спонукало зайнятись саме таким бізнесом родину Росоловських те, що вони прагнули покращити власне здоров’я. А тепер розповідають, що їхні олії несуть велику користь. Крім того,сім’я Росоловських розвиває своє невеличке село, у якому проживають.
Тут є унікальна церква 19 століття, куди почали водити екскурсії. Туристи захоплюються селом, а місцеві жителі не помічають, у якій красі живуть. Під час екскурсій родина Росоловських разом з місцевим сироваром роблять дегустацію олій та сирів. Ми з радістю підтримуємо таких виробників, але і самі потребуємо вашої підтримки, яку можна оформити за посиланням.