Суспільство
Фестиваль StartUp ГОГОЛЬFEST втретє проведуть у Маріуполі
Упродовж 28-30 травня у Маріуполі відбудеться фестиваль сучасного мистецтва StartUp ГОГОЛЬFEST 2021.
Про це пише День.
Сакральне значення цьогорічного фестивалю пов’язане з 30-річчям Незалежності України.
Новий проєкт «Дорога додому»
За інформацією, організатори планують провести спеціальну гранд-подію «Дорога додому» за режисурою Влада Троїцького спільно з програмою «Культурна Столиця» від Українського культурного фонду.
«Місце проведення Site specific проекту «Дорога додому» – траса Маріуполь-Донецьк. Там, зокрема, встановлять постійну інсталяцію «Древо життя» художників Дмитра Костюминського та Олексія Нужного. Тому квінтесенція проекту – це гімн життю», – розповів режисер.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Говорячи про спецпроект «Дорога додому», директор фестивалю розповів, що одним з його учасників буде гурт ДахаБраха.
Фестиваль попередньо передбачає театральну, освітню, візуальну та нічну програми.
Про карантинні обмеження
За словами директора ГОГОЛЬFEST Макса Демського, «команда запропонує новий формат заходів, який дозволить провести їх з дотриманням усіх карантинних вимог».
Приміром, музичні виступи, які в попередні роки відбувалися на головній сцені у Міському саду, тепер пройдуть в межах театральної програми, в зовсім іншому середовищі, з акторами, діалогами тощо. Таким чином, музичну сцену не прибрали, а запропонують замість неї новий продукт.
Читайте також: На Прикарпатті проведуть фестиваль «Ретро смак» із незвичними локаціями
Змін зазнає й нічна сцена, участь у якій візьмуть, як абсолютно нові команди, що виникли за минулий рік, так і ті, які повернулися в Україну з-за кордону.
Макс Демський запевнив, що на випадок потрапляння Маріуполя в «червону зону» є план Б, аби представити інший формат проекту з тими ж колективами, але таким чином, щоб карантин був дотриманий.
Всі події будуть проведені згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень.
Співпраця зі студентами Дортмунда
Андрій Палатний, куратор міжнародних зв’язків та театральний, розповів, що «протягом року команда не припиняла роботу. Дуже багато проектів створили в цифровому вимірі, і на фестивалі є можливість презентувати ці «квіти».
Він акцентував увагу на співпраці маріупольських митців з закордонними партнерами, зокрема, з акторами з Дортмунда. Результатом цього став театрально-телевізійний проект, який показали як по Маріупольському телебаченню, так і в Німеччині.
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Завдяки трансформації палацу культури «Молодіжний» відбуваються й інші міжнародні колаборації. Зокрема, під час фестивалю планують офлайн прем’єру «Маріупольської рапсодії», в якій задіяні студенти з Дортмунда.
Вистава створена в межах проекту «11 питань про Україну». А також проект, здійснений в співпраці з Британською радою в Україні. Крім того, Андрій Палатний розповів, що такий цифровий проект як «Дегустація книжок» трансформується в імерсивні заходи та екскурсії містом в межах освітньої програми.
Про фестиваль
Фестиваль StartUp ГОГОЛЬFEST проводився в Маріуполі в 2018 та 2019 році. У 2020 році фестиваль скасували через карантинні обмеження.
GOGOLFEST – міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва, який став національним проєктом, що розвиває культурну інфраструктуру, туризм та можливості регіонів. В 2019 році увійшов до топ-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2021 р., GOGOLFEST відвідали 595 тис. глядачів, на 22 локаціях у 6 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.
Нагадаємо, у Києві до Днів Європи проведуть міжнародний фестиваль Anne de Kyiv Fest.
Як ми повідомляли раніше, киян закликають долучитися до відкриття парку Юрковиця під час фестивалю.
Усі фото: day.kyiv.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі