Суспільство
Фермер заснував виноробню з безвиході і перетворює Херсонщину на край вина (ВІДЕО)
Микола Халупенко почав робити вина з безвиході – бо гуртовики хотіли його виноград задарма. А через 11 років має потужне виробництво “Курінь” і справжнє французьке шале для гостей!
“Знаєте, чим треба закушувати наше вино? Поцілунком”, – каже Микола Халупенко. Його херсонські вина пахнуть трояндою, курагою та шовковицею. Він розливає 60 000 пляшок на рік. Проте відкривав виноробню Микола Халупенко від безвиході. Перекупники хотіли купувати його виноград за безцінь.
“А це не окуповувало наші витрати на його вирощування взагалі”, – пригадує Микола Халупенко.
Читайте також: Кипрійний чай: як працює бізнес, якому допомагають карпатські знахарі
Свої 50 га отримав ще на початку 90-х і висадив лозу. А за декілька років зрозумів, що його врожай продати не може. Тоді Микола зробив з того винограду вино – вийшло добре.
Пройшов усі кола пекла, аби зареєструвати продукцію. А тепер має 40 га найсолодших виноградів. Та потужне підприємство з переробним цехом та розливом у вигляді шато. В його французьке шато їдуть гості з усієї України.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі