Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Естонія та її союзники запускають Талліннський механізм для надання кібердопомоги Україні

Опубліковано

10 країн запустили Талліннський механізм для кібердопомоги Україні.

Про це повідомили на сайті МЗС Естонії.

Зазначається, що Талліннський механізм є системою, створеною Естонією та її союзниками для посилення кіберпідтримки країн-донорів України в цивільній сфері.

«Загарбницька війна Росії проти України відбувається не лише на звичайному полі бою. Однією з цілей Росії також є кіберспроможність України, як у військовій, так і в цивільній сферах, і тому важливо підтримувати кіберзахист України та здатність відновлювати та розвивати відповідну інфраструктуру», — заявив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.

Тому Талліннський механізм пропонує можливість посилити системну готовність та стійкість України до кібератак у довгостроковій перспективі.

Основи Талліннського механізму були закладені на першій зустрічі країн-учасниць навесні 2023 року. За допомогою механізму потреби України систематизуються та об’єднуються з можливостями донорів, щоб підтримка різних країн створювала системне ціле, а Україна могла захистити себе в кіберсфері.

Читайте також«Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)

Країнами-донорами Талліннського механізму є Естонія, Нідерланди, Канада, Польща, Франція, Швеція, Німеччина, Данія, США та Велика Британія. Членами-спостерігачами Талліннського механізму є НАТО та Європейський Союз. У механізмі є естонський координатор у Києві, польський підрозділ підтримки у Варшаві та координаційна група, яка об’єднує представників України та всіх донорів. Механізм відкритий для нових учасників.

До механізму залучені топові компанії технологічного сектора та вільні люди з країн-донорів. Водночас за допомогою механізму можна надавати естонським компаніям інформацію як про найближчі, так і про довгострокові потреби. У 2024 році Естонія виділить Талліннському механізму 500 тис. євро в рамках бюджету співпраці в галузі розвитку.

Талліннський механізм працює паралельно з IT-коаліцією, яка займається українськими військовими кіберпитаннями.

Нагадаємо, американська розвідувальна компанія Recorded Future виділяє $23 млн для захисту України від кіберзагроз.

Окрім того, американський виробник Cisco передав Україні захист від кібератак.

Фото: vm.ee.

Суспільство

У Києві запустили електронний довідник послуг із ментального здоров’я

Опубліковано

Кияни тепер мають доступ до електронного довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я», який допоможе знайти необхідну підтримку.

Про це повідомила Марина Хонда, заступниця голови КМДА з соціальної та гендерної політики, захисту прав дітей і питань безбар’єрності.

Для кого створено довідник

Цей ресурс розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Видання містить контакти комунальних, громадських та приватних організацій, які надають соціально-психологічну допомогу. Завдяки зручній структурі користувачі можуть швидко знайти потрібну послугу та зв’язатися з надавачем.

Читати також: У трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО)

Довідник допомагає не лише орієнтуватися в доступних сервісах Києва, але й об’єднує всіх надавачів допомоги в єдину систему перенаправлення, спрощуючи доступ до послуг для містян.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що вийшов безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» про дорослішання.

Фото: обкладинка довідника «Маршрути послуг з ментального здоров’я».

Читати далі

Суспільство

У Бучі та Славутичі створять безбар’єрні маршрути: деталі проєкту

Опубліковано

Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».

Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

Що відомо про цей проєкт

Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:

  • можливість самостійно пересуватися;
  • доступ до інфраструктури;
  • сприятливі умови для соціальної інтеграції;
  • рівні можливості у користування міськими просторами.

Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.

Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.

Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.

«Рух без бар’єрів»

Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.

Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.

Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Шопочитати