Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Американський виробник Cisco передав Україні захист від кібератак

Опубліковано

Американський виробник мережевого обладнання Cisco передав Україні модифіковані комутатори, щоб ефективніше протистояти російським кібератакам. Вартість обладнання становить 1 мільйон доларів, але Cisco доставила його безкоштовно.

Про це заявив представник компанії Cisco на The Register.

У чому була проблема

Зазначається, що Росія використовує тактику глушіння GPS для втручання у високовольтні енергетичні підсистеми України, багато з яких були знищені дронами та ракетами під час війни.

Коли ці радіостанції заглушені, оператори мереж натрапляти на труднощі під час оцінки збитків і балансування потужності.

У Cisco заявила, що підстанції України використовують GPS для синхронізації часу, і ця технологія часто використовується в системах промислового управління через її точність і доступність.

Читайте також: «Добробат дав нам надію жити»: як волонтери-будівельники відновлюють Ягідне на Чернігівщині 

Коли сигнали GPS глушаться, підсистеми електропостачання не можуть синхронізувати час і, отже, не можуть точно повідомляти диспетчерам про стан мережі. Це може призвести до неможливості відстежити точне місце розташування проблеми, як-от обрив лінії, уповільнення ремонтних робіт і балансування подачі електроенергії в мережі під час атаки на підстанцію.

Про обладнання

У відповідь Cisco відправила Укренерго велике замовлення модифікованого обладнання, призначеного для забезпечення точного часу, навіть коли Росія використовує свої радіоглушники.

«Наша команда мала намір розробити рішення з використанням нашої власної технології. Використовуючи комутатор Cisco Industrial Ethernet з його внутрішнім кварцовим генератором, ми змогли створити нові, поліпшені алгоритми відновлення тактової частоти і модифікували код комутатора, щоб забезпечити точну затримку часу, коли GPS був недоступний», — сказав представник Cisco.

Cisco відправила Укренерго модифіковані версії мережевих комутаторів серії Industrial Ethernet 5000 після стрес-тестування обладнання у своїй лабораторії в Техасі.

За даними ЗМІ, вартість створення та імпорту обладнання становила близько 1 мільйона доларів, але Cisco доставила його безкоштовно.

Пентагон організував польоти для доставки посилки в Україну через ВПС США, Міністерство енергетики займалося логістикою доставки, а Міністерство торгівлі організувало зустрічі між американськими технічними експертами та Укренерго.

Нагадаємо, воєнна розвідка України провела кібератаку на Росавіацію.

Фото: regmedia.co.uk.

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі

Технології

Українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій

Опубліковано

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.

Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)

«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати