

Економіка
«€7,8 млн інвестицій»: у Рівному створюють швейне виробництво, що продаватиме одяг за кордон
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Рівному торгово-виробнича група «Текстиль-Контакт» створює автоматизований цех з пошиття чоловічого та жіночого одягу. Для цього залучає близько 7,8 млн євро іноземних інвестицій.
Про це повідомив очільник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
Він відзначив, що це буде перше в Україні підприємство, яке за рахунок автоматизації зможе конкурувати за якістю, продуктивністю, цінами і термінами із китайськими товарами та товарами інших країн Південно-Східної Азії.
Відомо, що 100% відшитої продукції експортуватиметься до країн Європи та США.
Читайте також: Як отримати 800 тис. на розвиток бізнесу? Кейс аграрія з Київщини, який відновив зруйновану війною плантацію лохини
Про компанію
«Текстиль-Контакт» — одна з найбільших торговельно-виробничих груп на ринку легкої промисловості України. Заснована у 1995 році. Нині представляє холдинг, що поєднує різні напрями активів: оптова та роздрібна торгівля, імпорт тканин, фурнітури та домашнього текстилю, виробництво тканин, ниток, хімчистка, а також пошиття одягу та спецодягу (зокрема військового обмундирування), медичних виробів.
Нагадаємо, український виробник «Текстиль-Контакт» відкрив у Литві своє представництво.
Також ми розповідали, що в Україні запускають бізнес-акселератор для підприємців, які прагнуть долучитися до відновлення найбільш постраждалих галузей економіки.
Фото: facebook.com/TextileContactUA.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Упродовж 2022-го року Україна розширила міжнародні ринки збуту та почала експортувати продукцію тваринного походження до 12 країн світу.
Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Зазначається, що Україна погодила з іноземними партнерами 22 форми міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт. А саме:
- Албанія – м’ясні напівфабрикати;
- Грузія – равлики для споживання людиною;
- Домінікана – молоко та молочні продукти;
- Ізраїль – декоративна прісноводна риба; живі кролі, жувальні предмети для домашніх тварин; свіжі заморожені шкіри та шкури; оброблені шкіри та шкури.
- Канада – м’ясо птиці та продукти з нього;
- Кенія – молоко та молочні продукти;
- Північна Македонія – жувальні предмети для домашніх тварин; консервовані корми для домашніх тварин; сирі корми для домашніх тварин для безпосередньої реалізації або побічні продукти тваринного походження для годівлі хутрових тварин;
- Сінгапур – корми для домашніх тварин;
- Сербія – інкубаційні яйця; консервовані корми для домашніх тварин; перероблені корми для домашніх тварин;
- Туреччина – продукти переробки тваринного білка (не для споживання людиною); рибні продукти;
- Пакистан – столові яйця.
- Чорногорія – м’ясні напівфабрикати, призначені для споживання людиною; м’ясні продукти, оброблені шлунки, міхури, кишки.
Читайте також: Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»
Також відзначається, що за рік в Україні збільшилася кількість підприємств, які виробляють продукти тваринного походження і мають право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу. Їх тепер в Україні 432, що на 53 більше, ніж було на початок 2022 року. Для порівняння, за 2021 рік таке право отримали 23 підприємства.
Нагадаємо, бджоляр з Миколаївщини відновив зруйновану окупантами пасіку та налагодив експорт меду до Нідерландів.
Окрім того, український виробник їстівного чаю Brancho виходить на ринок Скандинавії.
Фото: petsgal.com.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
З 23 до 27 січня Фонд держмайна провів 9 приватизаційних аукціонів на загальну суму 323 млн грн.
Про це повідомили на сайті Фонду держмайна.
Зазначається, що в аукціонах взяли участь 77 осіб. Серед найбільших лотів були:
- готель «Власта» у Львові,
- офіс з підстанцією «Дніпропетровськавтотранссервіс» у Дніпрі.
Відомо, що 23 підприємці змагались за готель «Власта» у Львові. Така конкуренція була обумовлена технічними характеристиками будівлі та її місцем розташування. 12-ти поверхова споруда зі 175 номерами готелю розміщена за 15 хвилин ходи від центру. Переможець запропонував за «Власту» 115 млн грн, що у 16 разів перевищує її стартову ціну.
Читайте також: «Відправка на Бахмут? Вже готуємо». Хто частує ЗСУ смаколиками? Знайомтеся, «Хлібобулочні війська»

Бізнес продемонстрував зацікавленість і в менших об’єктах. Так, в аукціоні за приватизацію господарського будинку у Витвиці на Івано-Франківщині взяли участь 15 учасників. Під час торгів ціна на нього зросла у 18 разів – до 555 тис. грн.

Наступного тижня – упродовж 30 січня до 3 лютого – ФДМУ планує провести 11 аукціонів приватизації.
Серед виставлених активів – офісні приміщення поблизу центру Києва та підприємство-переробник металу «Прогрес» на Одещині.
Нагадаємо, в Україні вперше продали морський порт. «Усть-Дунайськ» пішов з молотка за 201 млн грн.
Також ми повідомляли, що у Львові відбувся перший у 2023 році земельний аукціон, під час якого продали одну ділянку під бізнес за 1,6 млн грн.
Фото: facebook.com/spfu.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство фінансів України отримало міжнародну нагороду Risk Awards 2023 у номінації «Ризик-менеджер року з суверенних активів».
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
За інформацією, нагороду від авторитетного видання Risk.net. отримали за ефективну роботу команди Міністерства фінансів у сфері:
- управління державним боргом,
- продовження активної співпраці з інвесторами в українські активи в умовах повномасштабної війни.
Військові облігації
Зазначається, що за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення було проведено перший аукціон з продажу військових облігацій.
Завдяки щотижневому проведенню аукціонів ОВДП до держбюджету було залучено понад 7 млрд доларів станом на кінець 2022 року.
Угода з інвесторами
Окрім того, в серпні 2022 року було досягнуто угоди з інвесторами щодо продовження строку погашення всіх 13-ти серій державних єврооблігацій та відстрочення купонних платежів на два роки, що дозволило заощадити близько 6 млрд доларів для фінансування першочергових потреб України.
Ці заходи, разом із пільговим фінансуванням від країн-союзників і міжнародних організацій, дозволили Україні стабілізувати фінансову систему та запобігти кризі ліквідності.
Читайте також: Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія та Career Hub працевлаштовують переселенців
«Угода, яку ми досягнули з інвесторами в державні єврооблігації України в серпні минулого року – це найшвидша угода, яка коли-небудь досягалася між сувереном і кредиторами. Причина в тому, що ми підтримували постійний контакт з інвесторами протягом усієї війни та врахували отриманий зворотній зв’язок перед тим, як приймати рішення про початок транзакції», – розповів Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.
Директор боргових ринків регіону CEEMEA в BNP Paribas Борис Матяш, коментуючи нагороду, зазначив, що гудвілл (ділова репутація), який Україна заробила протягом останніх декількох років, співпрацюючи з інвесторами, став ключовим фактором у досягненні угоди з інвесторами в минулому році.
«Це допомогло Україні мобілізувати фінансові ресурси швидко та ефективно, отримавши широку підтримку від інвесторського співтовариства, та вивільнити бюджетні ресурси в часи, коли це потрібно найбільше. Таким чином, це дає країні можливість продовжувати функціонувати та відбудовувати країну задля процвітаючого майбутнього народу України», – сказав Матяш.
Нагадаємо, Укрзалізниця здобула європейську нагороду «Чемпіон залізничного транспорту» — Rail Champion Award 2023.
Також «Авіалінії Антонова» визнали кращим чартерним оператором року за версією Air Charter Association.
Фото: facebook.com/riskdotnet.