

Економіка
Запустили новий бізнес-акселератор для підтримки українських підприємців
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Громадська організація Impact Force за підтримки партнерів запускає бізнес-акселератор Impact Business для українських підприємців, які прагнуть долучитися до відновлення найбільш постраждалих галузей економіки.
Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.
Мета — підтримати український бізнес, який сприятиме збільшенню ВВП України на суму понад $250 млн протягом п’яти років.
Пілотна програма підтримає 25 українських підприємств, які прагнуть зробити позитивні соціальні зміни частиною своєї стратегії. Дві найкращі команди отримають фінансові гранти до 20 000 євро.
Що отримають 25 учасників?
Усі 25 учасників безкоштовно отримають:
- коучинг та менторство
- доступ до інвесторів
- консультації від міжнародних експертів
- доступ до лекцій та досліджень.
Дедлайн подачі заявки: 17 лютого 2023 року. Як подати заявку та подробиці проєкту за посиланням.
Як відбуватиметься програма підтримки?
Ця пілотна програма підтримає 25 українських підприємств, що працюють у сільському господарстві, енергетиці, інфраструктурі, охороні здоров’я, кібербезпеці та інших галузях, які прагнуть включити соціальний вплив як частину своєї стратегії.
Основною метою пілотного проєкту є створення потужної екосистеми, яка заохочуватиме більше підприємств, що керуються соціальною місією, реінвестувати прибутки в створення позитивних соціальних змін, а також сприяти розвитку економіки соціального впливу в післявоєнній Україні.
Читайте також: Гранти є, але не для всіх. Де шукати фінансування для ГО – гайд від очільника «Українського Альянсу»
Приєднавшись до програми, підприємці отримають доступ до живих лекцій, воркшопів та досліджень, орієнтованих на включення соціального впливу у свою стратегію, а також загальних тем зростання бізнесу та консультативну підтримку від всесвітньо відомих експертів, коучів та менторів, доступ до інвесторів та глобальних технологічних ресурсів.
За результатами проходження програми два підприємства з найкращими результатами матимуть можливість залучити фінансову підтримку до 20 000 євро на команду.
Фінансова підтримка буде надана у вигляді смартгрантів від Українського соціального венчурного фонду та в межах проєкту Collaborate for Impact, який реалізується завдяки фінансовому сприянню Європейського Союзу та співпраці з EVPA.
Нагадаємо, в Україні запустили гранти для креативних підприємців: можна отримати від $5000.
Також в Україні запускають інвестиційну програму для fintech-стартапів.
Фото: facebook.com/mintsyfra.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Подружжя Руслана і Яни Величко з Маріуполя відкрили сімейну у Чорткові на Тернопільщині «Пекарню сім’ї Величко».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чортківської міської ради.
Сім’я Величко займалася торгівлею в Маріуполі, але війна назавжди змінила їхнє життя. Їхні три магазини, дві квартири, два будинки та автомобілі були розбомблені, і вони були змушені залишити все це. Сім’я виїхала з Маріуполя 15 березня з немовлям на руках.
Незважаючи на труднощі, з якими вони зіткнулися, сім’я Величко ніколи не втрачала сили духу і рішучості. Вони вже два роки думали про відкриття пекарні, і не дозволили війні стати на заваді їхнім мріям.
Спершу переїхали на Тернопільщину у місто Бучач і відкрили свою першу пекарню там. Руслан працював касиром, а Яна пекла, але через кілька місяців вони зрозуміли, що їм потрібна допомога. Вони знайшли стажерів та жінку, яка навчала випічці та допомагала у всьому, і їхній бізнес пішов вгору.
Читайте також: ШоТам розігрує розмальовані митцями артефакти війни, аби придбати дрони для ЗСУ

Нині пекарня родини Величків – це процвітаючий бізнес, а наполеглива праця та рішучість подружжя окупилися. Вони використовують італійські печі для приготування випічки, професійну кавоварку та еквадорську арабіку. Вже за напрацьованою схемою відкрили пекарню і в Чорткові.
Девіз пекарні «Випікаємо з любов’ю. Випічка, яка полонить ваше серце» відображає пристрасть і любов подружжя до того, що вони роблять.
Дивіться відео: Харківська пекарня «Тілі-тісто» переїхала і волонтерить усім колективом
Сім’я Величко подолала багато викликів, щоб досягти сьогоднішніх результатів. Коли вимикається світло, їм доводиться пекти при свічках, але це їх не зупиняє. У них є сторінка в інстаграмі, де вони публікують всю свою інформацію та фотографії, завжди шукають шляхи для вдосконалення. Навіть зараз докупляють додатковий інвентар, щоб у пекарні відвідувачам було максимально комфортно. Роздумують над новими рецептами, використанням цікавих інгредієнтів.
Нагадаємо, на Львівщині після капітального ремонту та оновлення обладнання запустили військову пекарню.
Також ми розповідали, як у деокупованому Святогірську підприємець запустив пекарню.
Фото: facebook.com/chortkiv.city.council.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фонд державного майна виставив на приватизацію Білгород-Дністровський морський торговельний порт та призначив приватизаційний аукціон на 3-тє березня.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Фонду.
Зазначається, що стартова ціна активу становить 187,6 млн грн без ПДВ ($5,1 млн за курсом НБУ).
Торги відбудуться на «Prozorro.Продажі», гарантійний внесок для участі у торгах – 37,5 млн грн (без ПДВ).
Економічне становище порту
Фонд зазначає, що останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. В 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 році. За січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку.
Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості. Найбільше боргів за податками із заробітної плати (27,3 млн грн) та на нерухоме майно (23,6 млн грн).
Читайте також: Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»
Також порт заборгував 13,7 млн грн заробітної плати. З 2019 року з порту звільнилися 88 робітників. Станом на січень-вересень 2022 року там працювали 148 робітників.

«Зараз через повномасштабне вторгнення російських військ Білгород-Дністровський порт заблокований з моря. Однак він не зупинився. Тут відбувається перевалка вантажів в статусі сухого порту», – зазначається у повідомленні.
Про розташування порту
Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до дев’яти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока.
До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).
Читайте також: Замість імпорту з Китаю – наш крафт. Як харківський бренд TARLINI home популяризує українських майстрів
Покупець порту зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду.
Стартова ціна розрахована на підставі балансової вартості активів порту. На час військового стану на покупця порту не накладаються інвестзобов’язання.
Нагадаємо, 3 лютого стало відомо, що Фонд державного майна готує до приватизації Білгород-Дністровський морський торговельний порт.
Також ми повідомляли, що за тиждень — із 23 до 27 січня 2023 року — Фонд держмайна провів 9 приватизаційних аукціонів на загальну суму 323 млн грн.
Фото: facebook.com/spfu.gov.ua; wikimedia.org.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині перше в Україні підприємство уклало контракт на імпорт електроенергії та вже її отримує.
Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль на своїй фейсбук-сторінці.
Зазначається, що відтепер ТОВ «Кроноспан» може безперебійно забезпечувати себе електрикою. Більше того, такий крок підприємства дозволяє знизити навантаженість на систему енергопостачання області.
«Це гарний механізм для інших підприємців Рівненщини. Адже, незважаючи на те, що імпортна електроенергія у середньому дорожча на 70%, переваги очевидні», — написав Коваль.
Наприклад, для підприємства — це додатковий ресурс, який становить більше половини загального обсягу споживання електроенергії підприємством.
Читайте також: «Гуртуймося, війна – це поштовх». Як пережити цю зиму в теплі, та чому довгострокові проєкти – у пріоритеті
Алгоритм отримання електроенергії із зовнішніх джерел для бізнесу передбачає укладання угоди з оператором ринку, який самостійно закуповує електроенергію та узгоджує з Укренерго ланцюжок поставки кінцевому споживачу.
«Підприємство Кроноспан — перше в Україні, хто уклав імпортний контракт на електроенергію. Процес пішов», — відзначив голова області.
Нагадаємо, Україна здійснила тестову поставку електроенергії з Румунії.
Окрім того, енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» здійснив тестове постачання електроенергії зі Словаччини.
Фото: facebook.com/RivneODA.