Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763 59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763

Суспільство

Дитячі простори та Центр культури нацменшин: на що скоро перетворяться муніципальні кінотеатри Києва (МАПА)

Опубліковано

Зараз міські кінотеатри приваблюють глядача низькими цінами на квитки, доступністю кінопродукту у спальних районах та подовженим прокатом українських стрічок. Але далі буде цікавіше, обіцяє Ірина Плехова, заступник директора з культурних проектів і комунікацій мережі кінотеатрів комунального підприємства “Київкінофільм”.

За рік-два кінотеатри переформатуються на культурні заклади “крокової” доступності. Що це значить для киян та гостей столиці, читайте у нашому інтерв’ю.  

Читайте також: Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Культура на околицях

Більшість із комунальних кінотеатрів мережі КП “Київкінофільм” розташована у віддалених районах столиці. А позаяк за культурним дозвіллям містяни, як правило, їздять до центру, існує думка, що муніципальні кінотеатри неприбуткові.

Із такими твердженнями категорично не згодна Ірина Плехова. За її словами, усі кінотеатри мережі знаходять свого глядача.

Читайте також: Фільм українського режисера увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю

“Так, деякі наші кінотеатри знаходяться у віддалених районах від центру, але саме там при запуску проектів ми особливо сильно відчули потребу київських глядачів у культурному продукті”,  – розповіла Ірина.

Ірина Плехова розповідає: не дивлячись на умовні “околиці”, у яких розташована більшість міських кінотеатрів, усі вони знаходять свого глядача

Вона зазначила, що кінотеатри мережі або самоокупні, як “Факел”, “Ліра”, або прибуткові – як, наприклад, “Лейпциг”, “Флоренція” або кінотеатр “Імені Тараса Шевченка”. Це означає, що у так званих “депресивних” районах міста також  споживачі кінокультури, готові витрачати і час, і гроші.

“Зокрема, у “Дніпрі” (колишній “Ленінград”) зал на 350 місць нещодавно під час показів литовської анімації був вщент заповнений дітьми, а найстаріший кінотеатр країни “Ліра” щомісяця приймає близько 2000 людей”.

Читайте також: Український документальний фільм покажуть на виставці у Відні

Минулий рік, що видався складним для кінопрокату в Україні, розповіла Ірина, майже не позначився на прибутках і відвідуваності муніципальних кінотеатрів.

За словами Ірини Плехової, 2018 рік був кризовим для кінопрокату. Проте відвідувачів муніципальних кінотеатрів не поменшало

Зброя проти конкурентів

Із великими кінотеатрами КП “Київкінофільм” зараз конкурують не тільки з допомогою низьких цін на квитки. Ірина Плехова розповідає, що, до прикладу, у “Лейпцигу” – один із найсучасніших лазерних кінопроекторів у столиці, а інші кінотеатри поступово оновлюють цифрове обладнання. Звісно, в оновлених залах вартість квитків вища, адже ресурсне обслуговування буде і коштувати дорожче. Але загалом по мережі квитків, дорожчих за 100 гривень (допрем’єрні покази кінострічок) – ви не знайдете.

Читайте також: В Україні створили додаток для телефону з аудіокнигами

Окрім того, практикують різноманітні безкоштовні покази для людей з пільгами та інвалідністю. Вони отримують ще ширші можливості долучитись до культурного продукту у міських кінотеатрах.

“За останні три роки десь близько 50 тисяч киян отримали можливість відвідати безкоштовні покази у нашій мережі”

Будь-який фільм по мережі (дивіться нижче на карті) коштує не дорожче 100 гривень – навіть допрем’єрні покази популярних стрічок

“Муніципальна” трансформація

У планах керівництва КП “Київкінофільм” у найближчому майбутньому перетворити міські кінотеатри на культурні центри.

Так, “Ліра” з лютого 2015 року успішно існує як кінотеатр українського кіно. Така “спеціалізація”, за ініціативи української кінематографічної спільноти, приваблює у кінотеатр-однозальник на 100 глядацьких місць тисячі відвідувачів.

Читайте також: В Україні з’явиться перший лазерний кінозал

Трансформація триватиме кілька років, але історія уже “вимальовується”. Наприклад, три дитячі кінотеатри мережі – “Промінь”, “Старт” та “Факел” – окрім того, що будуть модернізовані і отримають ремонт та нове обладнання, матимуть окремі креативні простори і співпрацюватимуть з різноманітними креативними майстернями. Під час кіносеансів для дітей їх батьки зможуть подивитися фільми у окремих залах.

Зала кінотеатру “Дніпро”, заповнена дітьми під час Днів литовського кіно. Загалом протягом 4 днів близько тисячі глядачів познайомились з сучасним литовським кіно та кінокласикою

Кінотеатр “Дніпро” після реконструкції за рік-два планують реорганізувати у центр культури національних меншин, ціллю якого стане доступність української спільноти до культурного продукту нацменшин, які проживають і працюють в Україні.

Також одним із пріоритетів КП “Київкінофільм” перетворення кінотеатру “Київська Русь” на великий сучасний кіно-концертний комплекс, тим паче, що у столиці бракує концертних майданчиків на понад 1000 глядацьких місць.

Читайте також: В український прокат виходить фільм про Асканію-Нову

На модернізацію роботи муніципальних кінотеатрів, згідно з міською програмою, протягом 2019 року витратять 100 мільйонів гривень (при цьому, 75 млн. спрямовано на капітальний ремонт кінотеатру “Краків”, який місто планує реорганізувати у Європейський культурний центр. Інші кошти також використовуватимуться в рамках капітальних ремонтів приміщень комунальних кінотеатрів).

Сьогодні керівники муніципальних кінотеатрів самостійно шукають унікальні мистецькі продукти та фінансування під творчі проекти. Тепер постає потреба у комунікації з глядачем, аби ми були впізнавані як щось більше, аніж просто кінотеатри – як джерело міської кінокультури.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі