Економіка і бізнес
Двори та проїзди Києва ремонтуватимуть майже за 500 мільйонів
На капітальний ремонт асфальтного покриття міжквартальних проїздів та прибудинкових територій столиця у 2019 році виділила близько півмільярда гривень, повідомляє Офіційний портал Києва.
Ремонт за 869 адресами
У КМДА інформують, що цього року двори та міжквартальні проїзди планують відремонтувати за 869 адресами.
Так, на Подільський район виділили 55,5 млн грн. Ці кошти підуть на оновлення понад 50-ти об’єктів. Роботи завершили вже на 7 об’єктах. Ще на 12 роботи тривають, а на решті невдовзі розпочнуть реконструкцію.
Читайте також: Дарницьку площу у Києві капітально відремонтують
Як тривають ремонтні роботи важливих транспортних вузлів столиці?
Нагадаємо, у столиці тривають роботи з оновлення Борщагівського шляхопроводу. Окрім того, змонтували частину Шулявського шляхопроводу, роботи йдуть за графіком.
Економіка і бізнес
Американський стартап Shield AI відкрив офіс у Києві та почав тренувати українських військових працювати з безпілотниками V-BAT. Це дрони з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL), які демонструють високу ефективність у протидії засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це повідомляє компанія Shield AI.
Тренування та підтримка
За словами представників компанії, наявність офісу в Україні дозволяє тісно співпрацювати з операторами ЗСУ, надаючи повноцінну технічну й оперативну підтримку. Інженери, місіонери та технічні фахівці Shield AI вже проводять тренінги для українських бійців, готуючи їх до використання V-BAT у фронтових умовах.
«Присутність Shield AI в Україні значно посилює наші оперативні можливості», — зазначив старший командир групи підготовки безпілотних систем під час польового візиту.
Читати також: Український сервіс проти ІПСО на основі ШІ залучив 1,6 млн доларів
Особливості дрону V-BAT
Дрон V-BAT розроблений для роботи у складних умовах, включаючи відсутність GPS, зв’язку та активну протидію РЕБ. Він не потребує злітно-посадкової смуги й ефективно виконує місії глибокого проникнення.
Під час морських операцій у Чорному морі V-BAT довів свою універсальність, а в Україні його використовують для знищення стратегічних цілей, зокрема російських зенітно-ракетних комплексів.
Про компанію
Це венчурна компанія заснована у 2015 році, що займається оборонними технологіями. Її мета полягає у захисті військовослужбовців та цивільного населення за допомогою інтелектуальних систем. У рамках цієї місії Shield AI створює «найкращого у світі пілота зі штучним інтелектом».
Нагадаємо, що Чехія передала Україні унікальну мобільну станцію для реставрації пошкоджених книжок.
Фото: Shield AI.
Економіка і бізнес
Дочірня компанія Knauf «Кнауф Гіпс Скала» перемогла в аукціоні з продажу 20-річного спеціального дозволу на видобування гіпсу Сковʼятинського родовища.
Про це повідомили на платформі Прозорро.Продажі.
Деталі аукціону
Аукціон організувала Державна служба геології та надр України. Його провели 16 січня 2025 року. ТОВ «Кнауф Гіпс Скала» придбало дозвіл зі ставкою 121,05 мільйона гривень. Єдиним конкурентом виступило Кам’янець-Подільське АТ «Гіпсовик».
Що відомо про родовище
Сков’ятинське родовище розташоване за один-два кілометри від села Шишківці Чортківського району. Сковʼятинське родовище займає 115 гектарів, запаси гіпсу складають 43,9 мільйона тонн. Цих запасів має вистачити ще на 84 роки.
Нагадаємо, що Україна транспортуватиме водень до ЄС через новий «Водневий коридор».
Також ми писали, що Україна та Велика Британія підписали угоду про сторічне партнерство.
Фото обкладинки: сайт АТ «Гіпсовик»
Економіка і бізнес
Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер уклали історичну угоду, яка визначає ключові напрямки співпраці між країнами на наступні сто років.
Про це повідомляє Офіс Президента.
Військова підтримка без обмежень
Згідно з документом, Велика Британія надаватиме Україні щорічну військову допомогу на суму щонайменше 3,6 мільярда доларів «стільки, скільки буде потрібно». Угода передбачає постачання літаків країн-членів НАТО, розширення програми підготовки українських фахівців із бойової авіації та зміцнення морської безпеки у Балтійському, Чорному та Азовському морях.
Читати також: Мінекономіки створило новий каталог індустріальних парків
Енергетика та інвестиції
Сторони домовилися про поглиблення співпраці в енергетичній сфері, зокрема у питаннях переходу до відновлюваних джерел енергії. Велика Британія сприятиме інвестиціям у розвиток українського енергосектору.
Текст угоди, опублікований Офісом Президента, передбачає:
- зміцнення обороноздатності України;
- досягнення консенсусу щодо членства України в НАТО;
- посилення економічного, торговельного та енергетичного співробітництва;
- протидію іноземним інформаційним маніпуляціям;
- співпрацю у сфері науки, технологій, правосуддя та клімату.
Нагадаємо, що у Миронівці з’явився новий індустріальний парк — сотий в Україні.
Фото: Freepik.