

Суспільство
Дворазовий олімпійський чемпіон продав свої медалі, щоб допомогти ЗСУ (ВІДЕО)
Титулований український веслувальник, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан заради допомоги ЗСУ продав на аукціоні три свої медалі.
Про це він розповів під час телемарафону Єдині Новини.
Юрій продав дві золоті та одну бронзову медалі Олімпійських Ігор. Спортсмену вдалося виручити за медалі 110 тисяч доларів.
За словами 36-річного Чебана, йому було шкода розлучатися зі своїми нагородами, але він розумів, що вони можуть принести користь країні.
Читайте також: Як ми відкрили свій «Пункт незламності»: з генератором, Starlink і настолками. Кейс «Солом’янських котиків»
«Справді шкода, але я впевнений, що ці медалі повинні принести більше, ніж просто лежати на полиці. У певний момент країна мені надала хороші можливості, і я хочу відплатити тим самим. Ці медалі ще принесуть користь. Я впевнений, що мій приклад може змусити багато кого вчиняти так само, як мене на цей вчинок надихнув Слава Медведенко, котрий на цьому ж аукціоні продав свої нагороди», — зазначив спортсмен.
Веслувальник зізнався, що спілкувався з майбутнім володарем нагород.
«Я запропонував майбутньому володарю цих медалей приїхати до нас для того, щоб він зміг переконатися, що ці кошти пішли на користь Україні, щоб він побачив на власні очі, що накоїла на нашій землі російська агресія», — додав Юрій.
Довідка
Юрій Чебан — український веслувальник-каноїст, дворазовий олімпійський чемпіон (2012 та 2016), бронзовий призер Олімпійських ігор (2008), призер чемпіонатів світу і Європи. Заслужений майстер спорту.
Нагадаємо, сумчанин виставив на аукціон для підтримки ЗСУ автограф американського боксера Флойда Майвезера.
Окрім того, у Тернополі демонтований радянський літак продали за ₴300 тис. Кошти спрямують на дрони для ЗСУ.
Фото: pixebay.com.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.