

Суспільство
Дворазовий олімпійський чемпіон продав свої медалі, щоб допомогти ЗСУ (ВІДЕО)
Титулований український веслувальник, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан заради допомоги ЗСУ продав на аукціоні три свої медалі.
Про це він розповів під час телемарафону Єдині Новини.
Юрій продав дві золоті та одну бронзову медалі Олімпійських Ігор. Спортсмену вдалося виручити за медалі 110 тисяч доларів.
За словами 36-річного Чебана, йому було шкода розлучатися зі своїми нагородами, але він розумів, що вони можуть принести користь країні.
Читайте також: Як ми відкрили свій «Пункт незламності»: з генератором, Starlink і настолками. Кейс «Солом’янських котиків»
«Справді шкода, але я впевнений, що ці медалі повинні принести більше, ніж просто лежати на полиці. У певний момент країна мені надала хороші можливості, і я хочу відплатити тим самим. Ці медалі ще принесуть користь. Я впевнений, що мій приклад може змусити багато кого вчиняти так само, як мене на цей вчинок надихнув Слава Медведенко, котрий на цьому ж аукціоні продав свої нагороди», — зазначив спортсмен.
Веслувальник зізнався, що спілкувався з майбутнім володарем нагород.
«Я запропонував майбутньому володарю цих медалей приїхати до нас для того, щоб він зміг переконатися, що ці кошти пішли на користь Україні, щоб він побачив на власні очі, що накоїла на нашій землі російська агресія», — додав Юрій.
Довідка
Юрій Чебан — український веслувальник-каноїст, дворазовий олімпійський чемпіон (2012 та 2016), бронзовий призер Олімпійських ігор (2008), призер чемпіонатів світу і Європи. Заслужений майстер спорту.
Нагадаємо, сумчанин виставив на аукціон для підтримки ЗСУ автограф американського боксера Флойда Майвезера.
Окрім того, у Тернополі демонтований радянський літак продали за ₴300 тис. Кошти спрямують на дрони для ЗСУ.
Фото: pixebay.com.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ