Технології
Двоє підприємців на Луганщині роблять бізнес на сонячних панелях
У 2018 році підприємці з Луганської заснували бізнес з установки сонячних електростанцій на будинках людей, які прагнуть енергетичної незалежності.
Компанію «Бізнеспланет» Олександр Васильєв і Дмитро Баскевич заснували недавно, в 2018 році. Жителям Луганщини стали пропонувати встановлювати сонячні панелі на дахах будинків.
“Люди тижнями сиділи без світла, тож хочуть бути автономними від мережі” – розповідає Олександр Васильєв.
Чоловіки вклали у бізнес власні кошти і закупили обладнання.
“На монтаж іде тиждень, ми допомагаємо з оформленням документів”, – говорить Олександр Васильєв.
Читайте також: Соляні кімнати як бізнес. Історія успіху з Бахмута
Станція у 5 кВт навіть узимку видає до 5,5 кВт. Зараз на підприємстві працює 4 співробітники. Усі необхідні деталі замовляють у Китаї.
“Більшість замовників встановлює станцію на 30 кВт, але на особисті потреби вистачить і 5”, – пояснює Олександр Васильєв.
Зараз хлопці готові приймати замовлення з усієї України і вважають, що за сонячною енергетикою – майбутнє.
Технології
Українська компанія Dron ZP представила унікальну розробку — турель із кулеметом калібру 12.7, яка здатна ефективно знищувати ворожі дрони. Ця зброя вже пройшла перші випробування, у яких взяли участь бійці батальйону безпілотних систем 15-ї бригади Нацгвардії.
Про це повідомляє бригада у фейсбуці.
Технічні характеристики та управління
Турель обладнано сучасними системами нічного бачення та елементами нейромережі, які забезпечують точне наведення. Керування комплексом здійснюється за допомогою джойстика з монітором.
«Для управління комплексом використані елементи нейромереж», — зазначили нацгвардійці.
Читати також: У Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО)
Результати випробувань
Під час тестування на полігоні турель показала високі результати, успішно виконуючи поставлені завдання.
«Вже незабаром, після необхідних доробок, подібні комплекси можуть зайняти своє місце в лініях оборони українських захисників», — додали військові.
Мобільність та розташування
Турель установлена на автомобільному причепі, який транспортують до місця дислокації за допомогою автотранспорту. Хоча сама конструкція не здатна пересуватись, її мобільність забезпечується за рахунок транспортного засобу.
Нагадаємо, що в Україні виробляють компоненти для хорватських машин для розмінування.
Фото: скрін з відео 15-ї бригади Нацгвардії.
Коментарі
Технології
Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.
Про це розробники повідомили в телеграмі.
«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.
Що відомо про гру
THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.
Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer
Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.
У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.
Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).
Фото: сторінка гри у Steam.
Коментарі
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі