

Суспільство
Два рятувальні гелікопери Airbus H125 прибули в Україну
Державна прикордонна служба України прийняла два перші гелікоптери Airbus H125 від французької компанії Airbus Helicopters.
Про це йдеться у повідомленні пресслужбі ДПСУ.
Гелікоптери отримані в межах міжурядової угоди України і Франції для єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що два гелікоптери Н125 дуже економічні, тому підходять для підготовки льотного складу.
«Гелікоптери виконуватимуть завдання з моніторингу державного кордону. Окремо плануємо запустити Сервісний центр для обслуговування цієї техніки», – сказав Сергій Яровий.
Прикметно, що порівняно з Мі-8, який є на озброєнні прикордонників, новий екземпляр економічніший в 4-5 разів.
Зазначається, що тепер рятувальники зможуть на одній і тій же кількості пального здійснити у п’ять разів більше вильотів.

Літаки можна використовувати щоденно.
З використанням такого типу гелікоптерів можна досягнути головного – постійної присутності в повітрі та оперативності реагування на зміни ситуації на державному кордоні.

Загалом, Державна прикордонна служба України отримає 24 такі машини, у різній комплектації, але такої моделі.
Читайте також: На кордони відправили партію нових патрульних автомобілів

За даними, гелікоптер Н125 – це лідер у лінійці легких гелікоптерів.
Держприкордонслужба обрала саме цю модель, бо вони пристосовані, щоб моніторити поточну ситуацію на кордоні.

Надалі моделі Н125 прилітатимуть в Україну вже зі спеціальним обладнанням для спостереження.
Два гелікоптери використовуватимуть для підготовки пілотів-прикордонників.

Не зважаючи на невеликий розмір, ця машина має велику стабільність польотів, на борт може підняти до шести членів екіпажу.
Читайте також: Прикордонники випробували бронеавтомобіль «Новатор»

Зауважимо, що у листопаді 2019 року навчання на базі заводу-виробника пройшли механіки авіаційних підрозділів ДПСУ.
Окрім того, згідно з умовами міжурядової угоди, на базі виробника підготовку також пройшли пілоти, які у подальшому передаватимуть досвід своїм колегам.
Нагадаємо, українські прикордонники отримали квадрокоптери з камерами денного і нічного бачення. Окрім того, прикордонникам передали професійні дрони Matrice 200.
Як ми повідомляли раніше, українські кордони обладнують системами радіаційного контролю.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.