Економіка і бізнес
В Україні створили пам’ятку, щоб розпізнати російські фінансові застосунки та уникнути спонсорування ворога
Фінтех-стартап Saldo Apps та аналітичний сервіс для мобільних застосунків ASObot з групи IT-компаній Netpeak Group провели дослідження, в якому виявили, що більшість популярних в Україні фінансових додатків мають російське походження. Розробники створили пам’ятку, щоб розпізнати російські додатки та уникнути спонсорування держави-агресора.
Про це повідомляє ШоТам.
App Store та Google Play налічують понад 1 000 застосунків для обліку персональних фінансів, популярних в Україні – близько 100. Saldo Apps та ASObot зібрали інформацію про походження, кількість інсталів та доходи близько сотні додатків цієї категорії. Розробники виявили, що 50% нових інсталів все ще припадає на додатки, які зроблені на росії.
За оцінками спеціалістів, українці за півтора року з початку повномасштабного вторгнення заплатили понад $250 000 додаткам з країни-терористки. Це сталося через те, що більшість російських додатків для обліку особистих фінансів мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками.
«Коли я побачив, що з початком повномасштабного вторгнення українці не стали менше завантажувати російські застосунки і платити російським розробникам – припустив, що українці просто не знають про походження тих застосунків. Тому вирішив зробити памʼятку, яка б нагадувала українцям хто є хто», – зазначив CEO Saldo Apps Радомир Новкович.
Проблема російських застосунків в Україні стоїть особливо гостро ще й тому, що крім грошей українці добровільно передають свої персональні дані. Згідно з федеральним законом 152-ФЗ «Про персональні дані» персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території росії та оброблятися федеральними органами державної влади.
Читайте також: Про «безкоштовні» державні послуги та інші парадокси нашої економіки
Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, включаючи донати на ЗСУ, фіксуються на території росії.
Для того, щоб українці могли відмовитися від ворожих фінансових додатків, компанії Saldo Apps та ASObot створили пам’ятку. З її допомогою користувачі зможуть визначити небезпечні додатки та уникнути передачі їм своїх коштів та персональних даних. Серед 16 найбільш популярних російських додатків в Україні команда розробників виділяє: Манібокс, Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, Журнал витрат та інші.
Ще одна причина популярності російських додатків в цьому сегменті, на жаль, те, що найпопулярніші світові застосунки не мають інтеграцій з українськими банками. А російські мають, адже для них 20 000 інсталів та $10 000 доходу щомісяця з українців – значна частина. При цьому додатків українського походження не так вже і багато.
Серед альтернатив українського походження, якими можна замінити російські застосунки: Saldo Finance, Coin Flow, Monobudget, Витрати та доходи – Облік, Smoney.
Зауважимо, що Saldo Apps – це частина Netpeak Group, фінтех-екосистема для самозайнятих осіб, мікробізнесів та фінансово освічених осіб по всьому світу.
Нагадаємо, ПриватБанк провів дослідження щодо того, на що діти витрачають гроші з банківських карток.
Фото: надане ШоТам.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі