Суспільство
Доброволець «Хмара» бореться за зір і вірить у Перемогу (ВІДЕО)
Ворожий снаряд позбавив його зору, але не віри в себе та Перемогу.
Про воїна, який не здався, розповідає ШоТам.
«Воюємо ми за свою Батьківщину, за своїх дівчат, за своїх жінок і батьків. Ось така, на жаль, важка ціна. Але треба бути бійцем. Жартуйте більше, смійтеся, і воно вам допоможе, чесно», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Відео Роман зняв за кілька хвилин до того, як осколок влучив йому просто в очі. Та воїна це не зламало. І єдине, про що він шкодує, що не може допомогти побратимам у цій війні.
Для мене на першому місці серед мрій стоїть наша Перемога. А вже потім мій зір, — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Роман на позивний Хмара — боєць 3-ї штурмової бригади ЗСУ. З самого початку великої війни він вирушив на фронт добровольцем.
«До 8–9 ранку в мене вже був зібраний рюкзак, так як в мене після військової кафедри були базові речі: рюкзак, спальний мішок, каремат, форма, сухпай», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Спочатку Роман боронив Київщину. А в травні його взвод став на захист Запоріжжя. Того дня ворог почав масований артилерійський обстріл: снаряд розірвався поруч з побратимами.
Там була пилюка, дим після вибуху. Я просто не міг побачити, що там відбувається. Мною було прийняте рішення: «Зараз я підриваюся, перескакую через цей паркан, біжу до них, надаю їм допомогу», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Але побратимів Роман побачити не встиг: у цей час міна розірвалася вже біля нього.
«Я рукою провів собі до потилиці і до цього місця. Далі мені було лячно лізти, бо якщо там пів обличчя немає, то краще туди не лізти», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Читайте також: «Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети
Романа знайшли військові. Він лежав під деревом і ще не знав, що міна пошкодила йому очі.
«Піднімаю я такий голову, і він такий: “Ух, йо!”. Я такий: “Що таке, старий?”. Він каже: “Друже, будеш піратом”. Я такий: “Нічого страшного, якось переживем”», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Каже: очі наче засипало глиною, і темрява. Одне око осколок розбив вщент, інше — важко травмував.
Першу допомогу Хмарі надали в медпункті, відтак відправили до Дніпра, де йому витягли осколок. Весь цей час поруч була його кохана Іра. Найважчий період вони проходили разом.
«Я сіла, пам’ятаю, біля нього. І мене почало так трясти, я не хотіла виду подавати, але це ніяк не виходило», — Ірина, дівчина Романа.
Разом вони звикали до нового життя. Вона стала його очима, а тепер він і сам добре орієнтується. Воїн не втрачає жаги до життя: відвідує побратимів, грає в шахи та опановує гітару.
Попри те, що осколок майже знищив і друге око, зоровий нерв лишився неушкодженим.
Якимось сканером там їздили і сказали, що картинка виглядає доволі оптимістично, що ніби там щось збереглося, — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Хмара не здається. І хоче, аби його історія вчила побратимів вірити в себе і не нехтувати власною безпекою.
Наразі Роман проходить реабілітацію ока з надією на одужання. Ви теж можете допомогти, підтримавши воїна фінансово за посиланням. Хмара обов‘язково має ПОБАЧИТИ нашу Перемогу!
Нагадаємо, ШоТам розповідав, історію захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру.
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця