Суспільство
Доброволець «Хмара» бореться за зір і вірить у Перемогу (ВІДЕО)
Ворожий снаряд позбавив його зору, але не віри в себе та Перемогу.
Про воїна, який не здався, розповідає ШоТам.
«Воюємо ми за свою Батьківщину, за своїх дівчат, за своїх жінок і батьків. Ось така, на жаль, важка ціна. Але треба бути бійцем. Жартуйте більше, смійтеся, і воно вам допоможе, чесно», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Відео Роман зняв за кілька хвилин до того, як осколок влучив йому просто в очі. Та воїна це не зламало. І єдине, про що він шкодує, що не може допомогти побратимам у цій війні.
Для мене на першому місці серед мрій стоїть наша Перемога. А вже потім мій зір, — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Роман на позивний Хмара — боєць 3-ї штурмової бригади ЗСУ. З самого початку великої війни він вирушив на фронт добровольцем.
«До 8–9 ранку в мене вже був зібраний рюкзак, так як в мене після військової кафедри були базові речі: рюкзак, спальний мішок, каремат, форма, сухпай», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Спочатку Роман боронив Київщину. А в травні його взвод став на захист Запоріжжя. Того дня ворог почав масований артилерійський обстріл: снаряд розірвався поруч з побратимами.
Там була пилюка, дим після вибуху. Я просто не міг побачити, що там відбувається. Мною було прийняте рішення: «Зараз я підриваюся, перескакую через цей паркан, біжу до них, надаю їм допомогу», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Але побратимів Роман побачити не встиг: у цей час міна розірвалася вже біля нього.
«Я рукою провів собі до потилиці і до цього місця. Далі мені було лячно лізти, бо якщо там пів обличчя немає, то краще туди не лізти», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Читайте також: «Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети
Романа знайшли військові. Він лежав під деревом і ще не знав, що міна пошкодила йому очі.
«Піднімаю я такий голову, і він такий: “Ух, йо!”. Я такий: “Що таке, старий?”. Він каже: “Друже, будеш піратом”. Я такий: “Нічого страшного, якось переживем”», — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Каже: очі наче засипало глиною, і темрява. Одне око осколок розбив вщент, інше — важко травмував.
Першу допомогу Хмарі надали в медпункті, відтак відправили до Дніпра, де йому витягли осколок. Весь цей час поруч була його кохана Іра. Найважчий період вони проходили разом.
«Я сіла, пам’ятаю, біля нього. І мене почало так трясти, я не хотіла виду подавати, але це ніяк не виходило», — Ірина, дівчина Романа.
Разом вони звикали до нового життя. Вона стала його очима, а тепер він і сам добре орієнтується. Воїн не втрачає жаги до життя: відвідує побратимів, грає в шахи та опановує гітару.
Попри те, що осколок майже знищив і друге око, зоровий нерв лишився неушкодженим.
Якимось сканером там їздили і сказали, що картинка виглядає доволі оптимістично, що ніби там щось збереглося, — Роман, боєць 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Хмара не здається. І хоче, аби його історія вчила побратимів вірити в себе і не нехтувати власною безпекою.
Наразі Роман проходить реабілітацію ока з надією на одужання. Ви теж можете допомогти, підтримавши воїна фінансово за посиланням. Хмара обов‘язково має ПОБАЧИТИ нашу Перемогу!
Нагадаємо, ШоТам розповідав, історію захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі