Суспільство
«Доброго вечора, ми з України». 8 брендів, що створюють патріотичні колекції й допомагають ЗСУ
Арестович сказав працювати і вони працюють! Українські бренди всіма зусиллями допомагають нашій армії наблизити перемогу. Вони підтримують ЗСУ, шиють спеціальний одяг для військових, переформатовують свою роботу і шиють берці чи бронежилети. Крім того, бренди почали створювати патріотичні капсульні колекції для допомоги армії.
ШоТам публікує добірку українських брендів, які створюють патріотичний одяг та допомагають наблизити день перемоги українців.
1. Патріотична колекція «Ukraine is» від One by One
One by One – це український бренд жіночого одягу, родом з Кропивницького. Засновники – сімейна пара Лідія та Олександр Сметани – починали справу ще 7 років тому з однієї швейної машини та найпростішої сукні. За цей час вони відкрили власне виробництво, свою лінію взуття та магазини по всій країні.
З початком повномасштабного вторгнення команда бренду почала вирішувати питання безпеки, але вже за тиждень повернулась до роботи.
«Майже вся команда залишилась на місці. Ми почали виходити на роботу і шити одяг для військових – флісовий одяг та білизну. Потім конструктори почали розробку жилетів та розгрузок. Ми допомагаємо ЗСУ та ТрО, як можемо. Відшили 360 теплих флісових костюмів, 220 флісових світшотів, понад 100 пов’язок, 180 розгрузок, 40 бронежилетів, 108 ковдр», – кажуть засновники бренду.
Читайте також: Берці, одяг та притулок. Як український бізнес підтримує армію та цивільних під час війни
Нещодавно бренд випустив патріотичну колекцію UKRAINE IS. Речі прикрашають популярні фрази, які стали символом нескореності українців у боротьбі проти російських окупантів: «Доброго вечора, ми з України», «Русский военный корабль, иди на», «- What’s your superpower? – I am Ukrainian», «Українські паляниці зі смаком полуниці продаються у крамниці біля Укрзалізниці» та інші. Є футболки, світшоти, костюми, штани. Крім того, бренд випустив футболки, присвячені українським містам.
«Це невелика капсула UKRAINE IS, яка відгукується зараз кожному. Робимо, щоб наші клієнти могли без слів показати, хто вони і звідки. Крім того, це можливість допомагати ЗСУ, адже кошти від продажу буде передано на потреби армії», – кажуть засновники бренду.
Патріотичний одяг замовляють не тільки з усієї країни, а й з усього світу. Футболки коштують 550 гривень, світшоти – від 600 гривень, брюки – 800 гривень.
«Ми плануємо й надалі створювати нові позиції дропу, хочемо відшити ще 1000 бронежилетів, а також дуже хочеться повернутись до звичних ніжних суконь», – кажуть засновники бренду.
2. Дроп «Ми з України» від харківського бренду keepstyle
Харківському бренду одягу keepstyle 21 березня виповнилось 9 років. У кожній своїй колекції бренд торкається соціально-важливих тем і розкриває свою позицію. Наприклад, колекції про усвідомлене споживання та проблему пластику, про прийняття себе та підтримку локального туризму.
Бренд keepstyle повністю базувався в Харкові – виробництво, склади, офіс. У перший тиждень війни вся команда виїхала з міста.
«Коли стало зрозуміло, що потрібно працювати не тільки через те, щоб себе забезпечити, але й щоб не зійти з розуму від всіх новин, ми вирішили займатись питанням облаштування. Обрали Чернівці, бо саме сюди ми переїхали сім’єю. Але дуже складно організувати перевезення складів та виробництва, коли обстрілюють Харків. Це у нас зайняло близько 8 днів», – каже засновниця бренду Лєра Куткова.
Нещодавно бренд представив капсульну колекцію «Ми з України», до якої ввійшли вісім речей – худі, світшоти, футболки, хустки. Речі мають дуже символічні принти. Наприклад, принт з відомим українським літаком Ан-225 «Мрія», який знищили російські військові злочинці на аеродромі «Антонов» у Гостомелі.
«Ми вирішили зробити колекцію на актуальну тему, щоб підтримати дух українців. Ми перебуваємо всередині всього, що відбувається, і чудово розуміємо всі болі. Зараз дуже важливо відволікатись від новин і дивитись на прекрасні речі», – каже засновниця бренду.
Оскільки команда повністю виїхала, а виробнитво залишилось в Харкові, засновники вирішили зробити колекцію як preorder. Можна зробити передзамовлення, а щойно компанія налагодить виробництво, всі речі будуть розіслані покупцям. Ціни на одяг, в середньому, – 1000 гривень.
95% прибутку від продажів піде на підтримку ЗСУ, а решта — на підтримку команди. Бренду вже вдалось відправити 200 тис. гривень на потреби українських захисників.
3. Шкарпетки, які показують події війни, від Dodo socks
Звичайно, ми не могли оминути стороною український бренд шкарпеток Dodo socks. Вони одні з перших почали створювати патріотичні колекції.
Історія цього бренду почалась ще у 2015 році, коли два приятелі вирішили створити бренд шкарпеток для себе та друзів. Але потім щось вийшло з-під контролю: про це дізналась вся Україна й не тільки. Саме тут можна придбати яскраві шкарпетки з цікавими принтами.
Зараз Dodo socks активно працює для підтримки ЗСУ. Бренд запустив у продаж колекцію шкарпеток «До перемоги» з написами: «Паляниця», «Бандера смузі», «Батько наш Бандера», «Слава ЗСУ» тощо. Гроші, отримані від продажу, йдуть на підтримку української армії! Всі кошти перераховують у фонд «Повернись живим».
«Передали у фонд «Повернись живим» ще 600 000 гривень з третього тиражу колекції «До перемоги!». А всього за місяць нам з вами вдалося зібрати вже 2 200 000 гривень. Якщо ви теж хочете доєднатися, ще кілька пар з колекції доступні до передпродажу на сайті. Усі замовлення будуть відправлені вже наступного тижня», – кажуть у Dodo socks.
Читайте також: Залізний тил. На Закарпатті художники створюють «пташок» для окупантів та пічки для ЗСУ
Перші тиражі патріотичних шкарпеток розлетілись миттєво. За ці 29 днів з передпродажу колекції «До перемоги» бренду вдалося зібрати 1 600 000₴ на потреби армії. Тому зараз Dodo socks випустив третю колекцію на підтримку ЗСУ. Шість пар шкарпеток, що висвітлюють події війни в Україні, знову доступні до передпродажу.
Шкарпетки можна замовити на сайті й отримати їх через два тижні. Вартість однієї пари – 200 гривень, а набору з шести пар – 1000 гривень.
4. Жовто-сині светри від трикотажного бренду Siyai
Siyai – це український трикотажний бренд, якому вже більш як сім років. В асортименті бренду класичні та базові моделі в універсальних кольорах, ультратрендові фасони в актуальних відтінках.
У перші дні війни Siyai створив светри з усім відомою фразою про напрямок руху російського корабля. Светри розробили в трьох кольорах – сірий, голубий та чорний. Усі гроші з прибутку цих речей пішли на ЗСУ.
«У ці темні часи всі сили нашої команди спрямовані на підтримку армії та допомогу тим, хто її найбільше потребує. Адже найважливіше зараз — триматися разом та об’єднатися заради перемоги. Ми розробили светр з легендарним написом, придбавши який ви автоматично допомагаєте ЗСУ», – кажуть засновники бренду.
Ці светри розійшлись миттєво і бренд створив в’язані жовто-сині гольфи та футболки NATION, який виражає позицію, силу та стійкість українського народу. А також футболки «З Україною в серці!». Бренд наголошує на тому, що всі кошти від продажів будуть перераховані на потреби Збройних сил України. Тиждень тому Siyai відправив вже 150 000 гривень для нашої армії.
Зараз бренд продовжує створювати одяг для підтримки ЗСУ та випускає нові поло, джемпери, светри патріотичних кольорів.
5. Присвята тракторним батальйонам та футболки «Ми з України» від бренду Авіація Галичини
Якщо ви бачили Кіма, Резнікова, Подоляка чи Вакарчука в футболках з символікою української авіації, то знайте, що це одяг від українського бренду «Авіація Галичини». Бренд створений у 2015 році, натхненний новою українською армією. Армією, що стає символом нашої свободи.
«Авіація Галичини» почала створювати колекцію «Відповідь окупантам» майже одразу після того, як український військовий з острова Зміїний Роман Грибов «послав» окупантів куди подалі. Така футболка коштує 500 гривень.
«Весь прибуток з продажів цієї футболки піде на підтримку Збройних Сил України, а рускіє орки зі своїм кораблем — йдуть самі знаєте куди», – кажуть у бренду.
Бренд створив окрему колекцію, які показує реалії сьогоднішнього часу «INDEPENDENCE WAR». Сюди увійшли футболки та худі з написом-відповіддю російському кораблю, одяг з жовто-блакитним принтованим написом The Ghost of Kyiv та зображенням Привида у літаку під час повітряного бою, футболки «Ми з України. Літак» та «Ми з України. Гелікоптер», які присвятили тракторним батальйонам, та інший одяг. У колекції є чоловічі, жіночі та дитячі футболки, поло та худі.
Читайте також: Керував бізнесом, а тепер – волонтерю. Історія одесита Дениса Когута, який створює бронежилети та «їжаки» для ЗСУ
«Холодний Яр, УПА, Шістдесятники, Дисиденти, підпільна УГКЦ, Революція на граніті, Помаранчева і Революція гідності – все це форма нашої боротьби, котра не припинялась. Зараз маємо, можливо, найтемніший час – той, що, кажуть, якраз перед світанком. І, виглядає, що саме ми – покоління тих, хто із запалом і ненавистю прагне остаточно зламати шию російській гідрі, остаточно помстившись за “мертвих і живих, і не народжених”», – каже бренд Авіація Галичини в описі колекції «INDEPENDENCE WAR».
Український бренд вже давно створює колекції, присвячені українським авіаційним бригадам. Нещодавно вони випустили футболку «SU-27», в якій під силуетом птаха заховано легендарний винищувач SU-27 і священний тризуб.
Прибуток від продажу колекції бренд переводить на потреби Збройних сил України. Ціна за футболки – 550 гривень, за худі – 1600 гривень.
Крім того, «Авіація Галичини» виходить на Kickstarter, аби світ підтримав Україну.
«Наша мета — зібрати $7000 (33000 PLN) за 30 днів. Весь прибуток з продажу тематичних футболок піде на потреби української авіації, а кожен, хто хоче розповісти світові про українську боротьбу за Незалежність, зможе зробити це через одяг», – кажуть засновники бренду.
6. «Home» з картою України та бронежилети від бренду DiaDia
DiaDia – це український бренд базового одягу. Ще у 2015 році вони створили власну фабрику в серці Карпат і відтоді їх полюбили тисячі дівчат з усієї країни.
З початку повномасштабного вторгнення окупантів на наші землі бренд тимчасово припинив роботу, але зараз продовжує активно працювати.
«Тепер ми готові боротися не зброєю, а своєю роботою, щоб подолати економічну кризу та потенційне безробіття. Ми відчуваємо відповідальність за наших співробітників, оскільки у них є сім’ї та власні потреби. Ми також відчуваємо відповідальність за всю Україну як бізнес, який впливає на економічну ситуацію. Ми готові працювати між попередженнями про повітряні нальоти, щоб пошити одяг після виходу з укриття», – кажуть DiaDia.
Відтоді бренд взявся за пошиття одягу для військових – балаклави, термокофти, бронежилети.
«Поки ЗСУ захищають кожного з нас, ми відшиваємо бронежилети, які захищатимуть їх від ворожих куль. Таким чином команда DiaDia допомагає в тилу щодня. Кожен з вас може долучитись до нашої ініціативи, адже 20% з вашого замовлення ми використовуємо на потреби армії», – кажуть засновники бренду.
Крім того, бренд створює патріотичну колекцію «Ukrainian collection». До неї увійшли жовті та білі футболки, світшоти та худі. Речі прикрашають популярні фрази «Ми з України», «What’s your superpower? I’m Ukrainian», «Ти моє серденько», «Home» з картою України. Є також футболки з назвами міст-героїв України.
20% від продажу кожної речі DiaDia відправляє на потреби ЗСУ.
7. Патріотичні худі «Скажи паляниця» від Starberry.ua
Starberry.ua – це український бренд, який створює унікальні, брендовані футболки і світшоти власного пошиття з яскравими принтами. Бренд працює на ринку вже понад три роки.
Як і багато інших українських брендів, Starberry.ua продовжує працювати та підтримувати українську армію.
«Продовжуємо працювати, не здаємося та віримо у краще», – кажуть засновники бренду.
Спочатку бренд підготував підбірку принтів «Patriot», а тепер випускає худі з відомою фразами «Доброго дня, ми з України», «-What’s your superpower ? -I’m Ukrainian», «Все буде Україна», «Мрію не знищити», «Скажи паляниця», «Україна понад усе» і, звичайно, з посланням для російського корабля. Колекція зроблена переважно в чорному та білому кольорі, але також є худі та світшоти рожевого, синьо-сірого, бежевого та молочного кольорів.
Ціна за худі – 799 гривень, за футболки – 450 гривень. Також є парні худі за 1499 гривень і костюми – 2 398 грн.
З кожного замовлення 10% бренд відправляє на підтримку ЗСУ. У соціальних мережах Starberry.ua публікує щотижневі звіти переказу коштів.
8. Одяг для армії та патріотична колекція GEPUR
Gepur – це український бренд дизайнерського жіночого одягу. Ще з перших днів повномасштабної війни вони не змогли залишатись осторонь та почали шити одяг для військових.
«Завдяки вам Штаб волонтерів Gepur продовжує свою діяльність. За весь час ви задонатили близько 400 000 гривень, і ми змогли пошити 21 608 одиниць теплого одягу для ЗСУ. А це означає, що понад двадцять тисяч солдат на передовій отримали нашу спільну вдячність та підтримку у вигляді балаклав, термобілизни та пледів», – кажуть у Gepur.
Український бренд шиє теплий одяг, термобілизну, балаклави, бафи та пледи для ЗСУ, Національної гвардії, Територіальної оборони і Національної поліції. Для цього вони потребують допомоги, тому збирають кошти та приймають тканини.
«Бути українцями зараз – це бути справжніми супергероями, але без масок та плащів. Наша унікальність у неймовірній єдності, надзвичайній силі та бажанні допомогти один одному. Ми безмежно вдячні всім, хто робить внески на благодійність, дарує тканини, купує сукні на сайті та патріотичний дроп», – кажуть у Gepur.
Частину прибутків від продажів на сайті бренд відправляє на допомогу українській армії. Тож, купуючи весняні сукні, ви підтримуєте ЗСУ.
Але у Gepur є не тільки весняні сукні. Нещодавно вони випустили колекцію «Моє ім’я Україна» з патріотичними принтами. Світшоти, футболки та костюми різних кольорів прикрашають принти «Hello, I am Ukrainian», «Як ти? = Я люблю тебе», «Все буде Україна». А ще бренд пошив футболки з зображенням Арестовича та Зеленського. Ціна на одяг – від 499 до 1199 гривень.
Бізнес підтримує нашу економіку, а ваші донати – незалежну й чесну журналістику.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі