

Суспільство
До Всесвітнього дня бабусь і дідусів зірки здійснили мрії людей поважного віку
25 липня весь світ вперше відзначив День бабусь і дідусів, ініційований Папою Римським і з цієї нагоди в Україні створили фотопроект «Ділися усмішкою», в якому знаменитості здійснюють заповітні мрії людей поважного віку.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі проєкту.
Проект став частиною благодійної ініціативи Lay’s та фонду «Життєлюб», що збирають і втілюють у життя мрії бабусь і дідусів.
«До Всесвітнього дня бабусь і дідусів ми хочемо нагадати всім, що люди поважного віку — справжні життєлюби та відважні мрійники. На сайті проєкту ми збираємо мрії Ба та Ді, й усі вони неймовірні: наприклад, 76-річний Роман хоче опанувати електросамокат, а 70-річна Людмила — станцювати фокстрот. Ми щасливі, що українські зірки також взяли участь у фотопроєкті й подали приклад мільйонам людей. Адже мрія не має віку, якщо в очах горить вогонь», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів
Учасниками фотопроєкту стали зірки та лідери думок із різних сфер — у парі зі звичайними бабусями та дідусями:
- Алла Костромічова, українська топ-модель зі світовим іменем, засновниця модельної агенції KModels і табору для підлітків Models Camp, навчила впевнено почуватися перед камерою 66-річну Наталію Іванову.
- Анна Трінчер, співачка, суперфіналістка «Голос країни 8», акторка серіалу «Школа» та блогерка-мільйонниця, дала своїй 75-річній бабусі Олені майстер-клас гри на фортепіано.
- Ілона Гвоздьова, відома українська танцівниця, хореограф та переможниця шоу «Танці з зірками», станцювала танго з 72-річним Олександром Гоєм.
- Ліліт Саркісян, художниця та засновниця бренду IIIIT artstore, навчила 61-річну Надію Меркульєву малювати аквареллю свої легендарні квіти.

Читайте також: Україна потрапила до топ-20 країн за Всесвітнім рейтингом благодійності
«У дитинстві я мріяла побачити світ і зіграти в кіно. Що ж, моя перша мрія вже давно стала реальністю: я побувала вже в сорока країнах. А до акторства додалася ще одна велика ціль — піднятися на Кіліманджаро. Я впевнена, що мрії мають здійснюватися попри будь-які життєві обставини й вік. У свої 66 років Наталя тільки починає модельну кар’єру, і мені було приємно розділити з нею ці моменти. Я впевнена, попереду на неї чекає ще безліч цікавих зйомок», – ділиться українська топ-модель Алла Костромічова.

Нині проєкт в активній фазі: організатори одну за одною здійснюють мрії бабусь і дідусів. Кожен може приєднатися, зробивши донейт комфортної суми на сайті проекту.

Читайте також: Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей
Нагадаємо, благодійна книгарня «ДієСлово» оголосила збір книг для допомоги онкохворим дітям.
Як ми повідомляли раніше, українці зібрали 65 тис. грн на підтримку дисидента Миколи Матусевича.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ