Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Канівське водосховище Херсонський експериментальний завод зариблення

Технології

До Канівського водосховища випустили 7 тонн мальків риб

Опубліковано

У Канівське водосховище запустили 7 тонн мальків риби, яких розвели на Херсонському експериментальному спеціальному заводі. Про це повідомляє Урядовий портал.

До водойми в містах Українка та Ржищів випустили 264 262 екземплярів риб, це зокрема: 140 846 екз. товстолоба, 47 784 екз. коропа та 75 630 екз. білого амура. Середня вага мальків риб становила близько 20-25 грамів.

Читайте також: До Дніпра випустять майже 1,7 млн мальків риби

 

Навіщо потрібне зариблення?

На цей рік заплановано поповнити українські ріки понад 13 мільйонами екземплярів молоді риб, серед яких є і червонокнижні. Зариблення водойм України важливе для підтримки екосистеми, формування промислових запасів риби та забезпечення продовольчої потреби.

За інформацією Мінагрополітики, масштаб і географію зарибнення у цьому році значно розширено. Відновлення біоресурсів проводять вже не тільки в межах регіону розташування рибовідтворювальних заводів, а й у віддалених регіонах України. Крім Київської, акції поширено на Запорізьку, Миколаївську та Дніпропетровську області.

Нинішнього року вперше за багато часу з державного бюджету виділили 10 мільйонів гривень на реконструкцію Херсонського та Новокаховського заводів. Це дозволить збільшити їх продуктивність на 20 відсотків.

На сьогодні відтворення та селекція водних біоресурсів здійснюється чотирма державними рибовідтворювальними заводами. Вони у період з 2010 по 2017 роки підселили до водойм України понад 66 мільйонів екземплярів мальків.

За бю­джетною програмою на організацію діяльності рибовідтворювальних заводів у 2018 році виділено понад 54 мільйони гривень. З цієї суми «Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді частикових риб» отримав понад 13 мільйонів, а ще 20 мільйонів — Новокаховський рибоводний завод.

Що варто знати про Канівське водосховище?

На Дніпрі є шість великих водосховищ, Канівське водосховище – одне з них. Більша його частина розташована в Київській області, менша – в Черкаській. Серед всіх дніпровських водосховищ воно є наймолодшим.

Загальна площа цієї водойми складає 675 кв.км. Сумарний літраж приблизно дорівнює 2,63 куб. км. Протяжність водосховища – 123 кілометри. Найбільша ширина становить 8 кілометрів. Берегова лінія має протяжність 411 кілометрів. Хоч максимальна глибина водойми 21 метр, але ближче до берегів воно досить дрібне.

Взагалі, Канівське водосховище вважається мілководним, а глибокі місця припадають на ті ділянки, де раніше проходило русло Дніпра. Щоб прибережні ділянки менше підтоплюються, були побудовані п’ятиметрові дамби.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Реклама

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі