Технології
До Канівського водосховища випустили 7 тонн мальків риб
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Канівське водосховище запустили 7 тонн мальків риби, яких розвели на Херсонському експериментальному спеціальному заводі. Про це повідомляє Урядовий портал.
До водойми в містах Українка та Ржищів випустили 264 262 екземплярів риб, це зокрема: 140 846 екз. товстолоба, 47 784 екз. коропа та 75 630 екз. білого амура. Середня вага мальків риб становила близько 20-25 грамів.
Читайте також: До Дніпра випустять майже 1,7 млн мальків риби
Навіщо потрібне зариблення?
На цей рік заплановано поповнити українські ріки понад 13 мільйонами екземплярів молоді риб, серед яких є і червонокнижні. Зариблення водойм України важливе для підтримки екосистеми, формування промислових запасів риби та забезпечення продовольчої потреби.
За інформацією Мінагрополітики, масштаб і географію зарибнення у цьому році значно розширено. Відновлення біоресурсів проводять вже не тільки в межах регіону розташування рибовідтворювальних заводів, а й у віддалених регіонах України. Крім Київської, акції поширено на Запорізьку, Миколаївську та Дніпропетровську області.
Нинішнього року вперше за багато часу з державного бюджету виділили 10 мільйонів гривень на реконструкцію Херсонського та Новокаховського заводів. Це дозволить збільшити їх продуктивність на 20 відсотків.
На сьогодні відтворення та селекція водних біоресурсів здійснюється чотирма державними рибовідтворювальними заводами. Вони у період з 2010 по 2017 роки підселили до водойм України понад 66 мільйонів екземплярів мальків.
За бюджетною програмою на організацію діяльності рибовідтворювальних заводів у 2018 році виділено понад 54 мільйони гривень. З цієї суми «Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді частикових риб» отримав понад 13 мільйонів, а ще 20 мільйонів — Новокаховський рибоводний завод.
Що варто знати про Канівське водосховище?
На Дніпрі є шість великих водосховищ, Канівське водосховище – одне з них. Більша його частина розташована в Київській області, менша – в Черкаській. Серед всіх дніпровських водосховищ воно є наймолодшим.
Загальна площа цієї водойми складає 675 кв.км. Сумарний літраж приблизно дорівнює 2,63 куб. км. Протяжність водосховища – 123 кілометри. Найбільша ширина становить 8 кілометрів. Берегова лінія має протяжність 411 кілометрів. Хоч максимальна глибина водойми 21 метр, але ближче до берегів воно досить дрібне.
Взагалі, Канівське водосховище вважається мілководним, а глибокі місця припадають на ті ділянки, де раніше проходило русло Дніпра. Щоб прибережні ділянки менше підтоплюються, були побудовані п’ятиметрові дамби.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Застосунок українського сервісу каршерингу Getmancar перетворюється на АІ-помічника.
Про це пише dev.ua з посиланням на повідомленні від компанії.
Розробники вирішили, що послуги для користувачів та пасивного заробітку для інвесторів тепер замало. Наразі можна обирати автомобіль за кольором, комплектацією, трекати свої переміщення, витрачений час та гроші.
У компанії вдосконалять аналітичні можливості платформи. Вона аналізуватиме, чи відповідає авто середньостатистичним даним сервісу. Рахуватиме, скільки заробляє конкретний автомобіль, яким чином він це заробляє та скільки заробляють аналогічні авто. Getmancar навчать систему видавати поради своїм інвесторам. Зокрема, які машини купити і чому, яка в них норма дохідності, рейтинг. Електронний помічник допомагатиме розвивати власний бізнес.
Дивіться відео: Українці частіше одружуються під час війни: три історії кохання, що надихають
З оновленням технічного рішення змінилися умови співпраці з сервісом. Власник надає машину, на неї встановлюється необхідне обладнання, після чого авто додають до сервісу Getmancar. За 23% від обороту авто платформа надає послуги з розміщення, діджитального адміністрування та безпеки. Щодо сервісного обслуговування, то інвестор може сам обрати, хто буде це робити.
Про сервіс
Сервіс Getmancar — перший український сервіс каршерингу, який працює в Дніпрі, Києві, Батумі і Тбілісі. Компанія надає користувачам можливість брати машину в оренду через мобільний застосунок. Інвесторам — надавати свої авто і заробляти на них. До початку повномасштабного вторгнення компанія надавала в короткотривалу оренду 500 машин в Дніпрі та Києві. Наразі відсоток інвесторських машин в Getmancar становить 15-18%.
Нагадаємо, 19 вересня 2022 року Getmancar запустився у Львові.
Фото: facebook.com/getmancar.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Американська компанія Apple додала українську мову в свій застосунок для перекладу на iPhone та iPad.
Про це пише AIN.UA.
Мобільний додаток Apple для перекладу на iPhone та iPad був запущений у 2020 році. Відтепер там зʼявилась і українська.
Про необхідність внести українську мову почали говорити ще минулого року, після початку повномасштабної війни. Зокрема, почалось обговорення на популярному у Штатах форумі MacRumors. Також запустили і петицію.
Читайте також: Не дубляжем єдиним, або На що ще варто звернути увагу в законопроєкті №9432
Фактично, до моменту додавання української пройшло близько року. Тепер українська одна серед 20 мов у списку, переклад з яких та на які може робити нативний застосунок Apple.
Оновлення вийшло разом з iOS 17, яку Apple зробило доступною до завантаження 18 вересня.

Нагадаємо, створили мобільний застосунок, що розповідає історію русифікації України. Як завантажити.
Раніше ми повідомляли, у Франції видали перший самовчитель української мови.
Фото: АР.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Харківський розробник Анатолій Берчанов разом з однодумцями створив геймифікований застосунок Donatta для донатів на ЗСУ.
Про це повідомило видання Dev.ua.
Donatta – це безоплатний мобільний застосунок для геймифікації та аналітики власних донатів як у фонди, так і волонтерам.
До застосунку додали перевірені збори і структурували їх за категоріями. Крім того, там можна бачити підраховану суму внесків, середні показники, аналітику та дані у графічному форматі.

Читайте також: Репарації від росії. Частина ІІ. Що потрібно зробити Україні?
Зазначається, що за кожен донат користувач буде отримувати цифрові винагороди. Вони відрізняються за рівнем складності, і на їхній основі, можна отримати місце у рейтингу донатерів.
Кожен збір прив’язаний до банки з Monobank та містить посилання на детальну інформацію в соцмережах або на офіційному сайті. Уся інформація про збір є публічною та доступною для перевірки кожним користувачем.
Застосунок можна завантажити в Apple Store та Google Play.
Нагадаємо, львівський розробник Андрій Гадар створив застосунок-календар «Гусятниця», що допоможе спланувати всі зустрічі та події кожній діловій людині.
Також українські розробники створили платформу Mantis Analytics на базі Штучного Інтелекту, що вміє моніторити, аналізувати події та виявляти маніпуляції в інформаційному просторі.
Фото: dev.ua.