Технології
До Канівського водосховища випустили 7 тонн мальків риб
У Канівське водосховище запустили 7 тонн мальків риби, яких розвели на Херсонському експериментальному спеціальному заводі. Про це повідомляє Урядовий портал.
До водойми в містах Українка та Ржищів випустили 264 262 екземплярів риб, це зокрема: 140 846 екз. товстолоба, 47 784 екз. коропа та 75 630 екз. білого амура. Середня вага мальків риб становила близько 20-25 грамів.
Читайте також: До Дніпра випустять майже 1,7 млн мальків риби
Навіщо потрібне зариблення?
На цей рік заплановано поповнити українські ріки понад 13 мільйонами екземплярів молоді риб, серед яких є і червонокнижні. Зариблення водойм України важливе для підтримки екосистеми, формування промислових запасів риби та забезпечення продовольчої потреби.
За інформацією Мінагрополітики, масштаб і географію зарибнення у цьому році значно розширено. Відновлення біоресурсів проводять вже не тільки в межах регіону розташування рибовідтворювальних заводів, а й у віддалених регіонах України. Крім Київської, акції поширено на Запорізьку, Миколаївську та Дніпропетровську області.
Нинішнього року вперше за багато часу з державного бюджету виділили 10 мільйонів гривень на реконструкцію Херсонського та Новокаховського заводів. Це дозволить збільшити їх продуктивність на 20 відсотків.
На сьогодні відтворення та селекція водних біоресурсів здійснюється чотирма державними рибовідтворювальними заводами. Вони у період з 2010 по 2017 роки підселили до водойм України понад 66 мільйонів екземплярів мальків.
За бюджетною програмою на організацію діяльності рибовідтворювальних заводів у 2018 році виділено понад 54 мільйони гривень. З цієї суми «Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді частикових риб» отримав понад 13 мільйонів, а ще 20 мільйонів — Новокаховський рибоводний завод.
Що варто знати про Канівське водосховище?
На Дніпрі є шість великих водосховищ, Канівське водосховище – одне з них. Більша його частина розташована в Київській області, менша – в Черкаській. Серед всіх дніпровських водосховищ воно є наймолодшим.
Загальна площа цієї водойми складає 675 кв.км. Сумарний літраж приблизно дорівнює 2,63 куб. км. Протяжність водосховища – 123 кілометри. Найбільша ширина становить 8 кілометрів. Берегова лінія має протяжність 411 кілометрів. Хоч максимальна глибина водойми 21 метр, але ближче до берегів воно досить дрібне.
Взагалі, Канівське водосховище вважається мілководним, а глибокі місця припадають на ті ділянки, де раніше проходило русло Дніпра. Щоб прибережні ділянки менше підтоплюються, були побудовані п’ятиметрові дамби.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Технології
Про розробку
Штучний інтелект на службі оборони
Перша партія вже у військах
Коментарі
Технології
Коментарі
Технології
Як працюватиме реєстр
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинації та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів і клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Почати другий етап планують на початку 2025 року.
Чому це важливо
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі