

Суспільство
Для вінницького музею відреставрували стіл Симона Петлюри (ФОТО)
Завершили реставрацію унікального експоната з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею – кабінетного стола голови Директорії УНР Симона Петлюри.
Про це пише видання День.
Як зазначається, таке завдання виконував завідувач науково-дослідного відділу реставрації меблів Національного науково-дослідного реставраційного центру Олександр Закусило.
Як змінився експонат?
Як повідомляє директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, результат перевершив усі очікування: стіл набув первісного оригінального вигляду, його доповнено втраченими деталями. Уже незабаром він займе своє чільне місце у 11-ій експозиційній залі.
«Олександр Закусило провів колосальну роботу. Він не тільки зняв старий клей та фарбу з раритетного експоната, але й відновив розкішну стільницю з масонськими зображеннями, котра з часом стала відшарувалася. Крім того, відреставрував різноманітні різьблення у вигляді левів, людських фігур і коней. Оскільки одного лева на ніжці стола не вистачало, то реставратор відтворив його в оригінальний спосіб, – склеюючи дубові дошки між собою так, щоб утворилася голова тварини. Тепер стіл готовий. На початку лютого він повернеться до музею і стане частиною робочого кабінету військового відомства Директорії, який планують облаштувати в експозиційній залі», – каже Катерина Висоцька.
За даними видання, на реставрацію стіл Петлюри музей передав ще 2019 року. Повернути його мали ще в січні 2020-го, але оскільки стільниця була сильно деформована і розшарувалася, то музей продовжив договір, затягнув процес реставрації і карантин.

Читайте також: Вінницький архів виклав онлайн рідкісні документи: що там цікавого
Що ще дивитися в музеї?
Проте поки стіл реставрували у Києві, вінницькі музейники власними силами зробили ремонт в експозиційній залі. Оновили виставку, її історичне тло, додали експонатів. Тепер в експозиційні залі №11 буде відтворений робочий кабінет військового відомства Директорії, де чільне місце займе відреставрований стіл Симона Петлюри.

Читайте також:У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі
Крім нього, у кабінеті розмістять шафу, піаніно з вінницького театру, під акомпанемент якого виконували гімн, коли проголошували ІІІ Універсал. Також буде французький сейф 18 століття, який потрапив до музею одночасно зі столом у 1965 році.
Що варто знати про Петлюру?
Симон Петлюра ─ український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, а також організатор українських збройних сил.
Він народився у Полтаві 1879. Помер 1926 і похований у Парижі.
Читайте також: Українському космонавту створили пам’ятник (ФОТО)
Симон Петлюра був керівником Української держави у найважчий період її існування. Інша його видатна риса ─ творець війська, яке захищало Україну від більшовиків понад сто років тому. І коли визвольні змагання 1917-1921 років закінчилися, Петлюра намагався зберегти державницьку традицію, очолював Державний центр Української Народної Республіки за кордоном, сподіваючись, що українську державність вдасться відновити.
Фото: facebook.com/vinnytsiamuseum, vezha.ua

Суспільство

Викладачі та магістранти кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства завітали на підприємство «Волинський Бровар» для реалізації спільного проєкту – виробництва крафтового пива Hezy West Coast IPA «HELLO».
Про це повідомили у пресслужбі Національного університету харчових технологій.
Як виникла ідея?
Ідея створення нового пива виникла на ґрунті спільних поглядів на справжній крафт й бажання розвивати і збагачувати міжнародну крафтову культуру своїми креативними ідеями. Ідею для співпраці запропонував директор пивоварні «Волинський Бровар» та випускник кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Микола Іващишин, який бере активну участь у житті кафедри та університету.

Етапи проєкту
Перший етап проєкту – варка пива, в якій брали практичну участь викладачі та магістранти кафедри разом із працівниками броварні.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Для варки було обране пиво сорту Hezy West Coast IPA «HELLO», яке випускатиметься під торговою маркою «Mikki Brew». Це світле нефільтроване пиво, вирізняється насиченістю смаку та мутністю. Обраний сорт пива має унікальні смакові та ароматичні властивості.

На початку колабораційної варки пива була підготовлена сировина з наступним подрібненням, яку засипали в заторний апарат. Після чого провели процес затирання зернопродуктів, фільтрування, кип’ятінням сусла з хмелем, освітлення пивного сусла та охолодження. Кожний учасник вніс частинку душі, засипаючи солод у дробарку, завантажуючи подрібнену сировину в заторний апарат, проводячи процес фільтрування, вивантажуючи дробину, вносячи хміль, перекачуючи пивне сусло в бродильний апарат і вносячи пивні дріжджі.
Орієнтовна дата створення нового крафтового напою 25 березня 2021 року.
Про броварню
«Волинський Бровар» – відома на українському ринку пивоварня, яка варить пиво з грудня 2014 року. Пивоварня знаходиться в містечку Березне, що на Рівненщині.
У портфелі броварні 30 постійних сортів пива, які користуються попитом в Україні та за кордоном. Авторська рецептура та натуральні інгредієнти – ось основні родзинки броварів із березнівщини.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, українські вина виходять на японський ринок.
Усі фото: nuft.edu.ua.
Суспільство

Екоакцію запустила кав’ярня у Дніпрі «Цікава Кава» на вулиці Мостовій, 2, пише 056.ua.
За умовами акції, кожен, хто принесе в заклад 5-ти, 10-ти або 15-кілограмові пакети, заповнені спресованими пластиковими пляшками безкоштовно отримає фільтр, американо, латте або капучино. Зробити це можна до 9 березня.
Але є три правила, без яких пластик не приймуть:
- З пляшок треба зняти всі можливі плівки та етикетки, дозатори;
- Пляшки помити і висушити;
- Стиснути, щоб вони займали менше місця.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Приймають прозорі різнокольорові пляшки від:
- напоїв,
- олії (з кришкою),
- молочних продуктів (знизу на таких написано РЕТ або Рете, і цифра 1),
- побутової хімії (на них буде написано HDPE, PEHD, LDPE або РЕ, і цифра 2 або 4).
Зібраний пластик буде перероблений на спеціалізованому підприємстві. Виручені кошти перерахують в БО «Фонд ПРАВО НА ЖИТТЯ», який займається порятунком бездомних і диких тварин.
Власники кав’ярні кажуть, що особистим прикладом хочуть нагадати, що сортування – це дуже просто, корисно і позитивно. Також вони готові проконсультувати і підтримати тих підприємців, які вирішать запустити подібне.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Нагадаємо, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.
Головне фото: vesti.dp.ua.
Суспільство

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» зз 25 березня до 16 травня запускає прямі рейси до міста Невшехір, з якого найзручніше дістатися до чарівної Каппадокії в Туреччині.
Про це написали у пресслужбі перевізника.
Квитки можна придбати за посиланням. Його вартість 3075 грн в один бік з багажем.
Зазначається також, що любителі гірськолижних активностей можуть до середини квітня планувати відпочинок на курорті Ерджієс, що всього в годині їзди від Навшехіра.
Довідка
Каппадокія – історична назва місцевості на території сучасної Туреччини. Характеризується надзвичайно цікавим ландшафтом вулканічного походження, підземними містами, створеними в I тис. до н. е. і великими печерними монастирями, що ведуть свою історію з часів ранніх християн. Національний парк Гереме і печерні поселення Каппадокії входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Нагадаємо, Закарпаття пропонують зробити майданчиком для подорожей у будинках на колесах.
Як ми повідомляли раніше, під Києвом знайшли екопарк, де можна перезавантажитися.
Головне фото: wantsee.world.