Суспільство
Для вінницького музею відреставрували стіл Симона Петлюри (ФОТО)
Завершили реставрацію унікального експоната з колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею – кабінетного стола голови Директорії УНР Симона Петлюри.
Про це пише видання День.
Як зазначається, таке завдання виконував завідувач науково-дослідного відділу реставрації меблів Національного науково-дослідного реставраційного центру Олександр Закусило.
Як змінився експонат?
Як повідомляє директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, результат перевершив усі очікування: стіл набув первісного оригінального вигляду, його доповнено втраченими деталями. Уже незабаром він займе своє чільне місце у 11-ій експозиційній залі.
«Олександр Закусило провів колосальну роботу. Він не тільки зняв старий клей та фарбу з раритетного експоната, але й відновив розкішну стільницю з масонськими зображеннями, котра з часом стала відшарувалася. Крім того, відреставрував різноманітні різьблення у вигляді левів, людських фігур і коней. Оскільки одного лева на ніжці стола не вистачало, то реставратор відтворив його в оригінальний спосіб, – склеюючи дубові дошки між собою так, щоб утворилася голова тварини. Тепер стіл готовий. На початку лютого він повернеться до музею і стане частиною робочого кабінету військового відомства Директорії, який планують облаштувати в експозиційній залі», – каже Катерина Висоцька.
За даними видання, на реставрацію стіл Петлюри музей передав ще 2019 року. Повернути його мали ще в січні 2020-го, але оскільки стільниця була сильно деформована і розшарувалася, то музей продовжив договір, затягнув процес реставрації і карантин.
Читайте також: Вінницький архів виклав онлайн рідкісні документи: що там цікавого
Що ще дивитися в музеї?
Проте поки стіл реставрували у Києві, вінницькі музейники власними силами зробили ремонт в експозиційній залі. Оновили виставку, її історичне тло, додали експонатів. Тепер в експозиційні залі №11 буде відтворений робочий кабінет військового відомства Директорії, де чільне місце займе відреставрований стіл Симона Петлюри.
Читайте також:У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі
Крім нього, у кабінеті розмістять шафу, піаніно з вінницького театру, під акомпанемент якого виконували гімн, коли проголошували ІІІ Універсал. Також буде французький сейф 18 століття, який потрапив до музею одночасно зі столом у 1965 році.
Що варто знати про Петлюру?
Симон Петлюра ─ український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, а також організатор українських збройних сил.
Він народився у Полтаві 1879. Помер 1926 і похований у Парижі.
Читайте також: Українському космонавту створили пам’ятник (ФОТО)
Симон Петлюра був керівником Української держави у найважчий період її існування. Інша його видатна риса ─ творець війська, яке захищало Україну від більшовиків понад сто років тому. І коли визвольні змагання 1917-1921 років закінчилися, Петлюра намагався зберегти державницьку традицію, очолював Державний центр Української Народної Республіки за кордоном, сподіваючись, що українську державність вдасться відновити.
Фото: facebook.com/vinnytsiamuseum, vezha.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі